Premiera drukarek Epson Stylus Pro 7700 i 9700 na targach GITEX

Firma Epson wybrała targi GITEX w Dubaju (18-22 października, stoisko B4-20) na miejsce premiery dwóch najnowszych drukarek z rodziny Stylus Pro, 7700 i 9700.

Premiera drukarek Epson Stylus Pro 7700 i 9700 na targach GITEX


Modele Epson Stylus Pro 7700 i 9700, odpowiednio 24- i 44-calowy, są wyposażone w najnowocześniejsze technologie firmy Epson, które zwiększają precyzję, niezawodność i produktywność w szerokiej gamie profesjonalnych zastosowań.

Technologia Epson jest znana z szybkiego i wydajnego druku. Modele Epson Stylus Pro 7700 i 9700 zaprojektowano tak, aby działały szybko bez obniżania jakości druku, co udało się osiągnąć dzięki zaawansowanej technologii kompresji i dekompresji, które przyspieszają przesyłanie danych. Drukarki są wyposażone w nową głowicę drukującą Epson MicroPiezo TFP, która została zoptymalizowana pod kątem pracy z atramentami Epson UltraChrome HDR i zapewnia idealne rozmieszczenie pojedynczych kropli atramentu, praktycznie bez efektu mgły i satelitów. Doskonała gładkość i szczegółowość obrazu jest zasługą technologii Epson Variable-Size Droplet technology (VSDT), która tworzy krople o objętości zaledwie 3,5 pikolitra.

Modele Epson Stylus Pro 7700 i 9700 tworzą jeszcze bardziej ekspresywne wydruki dzięki technologii Vivid Magenta. Zapewnia ona szerszą gamę barw, a to z kolei przekłada się na wierniejsze kolory. Jest to szczególnie widoczne w przypadku odcieni niebieskiego, purpurowego, czerwonego i pomarańczowego, dzięki czemu wydruki wyglądają bardziej naturalnie i autentycznie. Zestaw atramentów obejmuje też matowy i fotograficzny atrament czarny, co pozwala uzyskać najwyższą jakość obrazu na każdym nośniku. Drukarka automatycznie wybiera atrament pasujący do nośnika. Zwiększa to wygodę i wydajność procesu druku oraz obniża koszty.

Wydruki utworzone przez Epson Stylus Pro 7700 i 9700 są odporne na światło i dłużej zachowują kolory, bez względu na miejsce, w którym są wystawiane. Specjalnie zaprojektowane atramenty pigmentowe są wodoodporne i cechują się znakomitą stabilnością barw, a długowieczne wydruki schną i stabilizują się bardzo szybko.

Modele Epson Stylus Pro 7700 i 9700 oferują szereg funkcji, dzięki którym proces druku staje się niezwykle łatwy i elastyczny, w tym szybkie połączenie sieciowe, intuicyjne sterowanie oraz prostą obsługę i konserwację. Czytelny panel sterowania z ekranem
o rozdzielczości 320x200 pikseli pokazuje wszystkie aspekty drukarki, od poziomów atramentu i szybkiego czyszczenia do cięcia papieru i anulowania zadań. Druk kodów kreskowych na wykorzystywanym podłożu umożliwia śledzenie nośników podczas zmian i pomaga wyeliminować nieudane wydruki spowodowane brakiem nośnika. Nowy, bezwałkowy system kołnierzy ułatwia wymianę papieru i zajmuje mniej miejsca. Obsługuje wszystkie typy, rozmiary i szerokości rolki, a nowy obrotowy nóż jest trwalszy i gładko tnie każdy rodzaj nośnika w ciągu kilku sekund, eliminując potrzebę ręcznego przycinania wydruków.

Inteligentne oprogramowanie pomaga użytkownikom wykorzystać pełen potencjał drukarek Epson Stylus Pro 7700 i 9700 poprzez monitorowanie wszystkich aspektów druku, usprawnianie obiegu pracy i wspieranie kreatywności. Nowy, intuicyjny sterownik jest łatwy
w użyciu i pozwala dostosować poziom pokazywanych informacji oraz ustawień druku i nośnika. Do drukarek dołączone są również sterowniki obsługujące interfejs AutoCad HDI, który zapewnia dużą szybkość i precyzję.

Program narzędziowy Epson CopyFactory umożliwia proste skanowanie małych dokumentów i powiększanie ich do dużego formatu bez utraty jakości obrazu, co eliminuje potrzebę przechowywania dużych obrazów. Oprogramowanie oferuje też zaawansowane funkcje, takie jak automatycznie wyrównywanie przekręconych obrazów, dopasowywanie kolorów i nadrukowywanie tekstu.

Epson Stylus Pro 7700 i 9700 — kluczowe cechy i funkcje:

  • Zaawansowana, 10-kanałowa głowica drukująca Epson MicroPiezo™
  • 5-kolorowa technologia atramentów Epson UltraChrome HDR z kolorem Vivid Magenta
  • Rozdzielczość 1440x1440 dzięki technologii Epson Variable-sized Droplet
  • Drukarki obsługują nośniki w rolce lub arkuszach o szerokości do 24 cali (7700) lub 44 cali (9700) i grubości do 1,5 mm
  • Nowy, kołnierzowy uchwyt rolki przyspiesza i ułatwia zmianę nośnika
  • 2,5-calowy panel sterowania LCD z białym podświetleniem
  • Wbudowany nóż obrotowy zapewnia szybkie, automatyczne i precyzyjne cięcie nośnika