Responsywne wyświetlacze zwiększają zakres zastosowań w służbie zdrowia, pilotowaniu dronów komercyjnych czy inżynierii

Dzięki Moverio BT-35E użytkownicy uzyskują błyskawiczny dostęp do danych przesyłanych ze znikomym opóźnieniem z wybranego urządzenia

Responsywne wyświetlacze zwiększają zakres zastosowań w służbie zdrowia, pilotowaniu dronów komercyjnych czy inżynierii

Firma Epson ogłosiła dziś europejską premierę najnowszej wersji inteligentnych okularów — Moverio BT-35E. W odpowiedzi na prośby klientów firma Epson opracowała nowe inteligentne okulary, których można z łatwością używać w połączeniu z istniejącym sprzętem za pomocą łączności HDMI i USB-C, by niemal całkowicie wyeliminować opóźnienia w przesyłaniu danych. Dzięki naszej rozległej wiedzy z dziedziny optyki powstał produkt dla szerszego grona odbiorców, który może być wykorzystany w służbie zdrowia, pilotażu dronów komercyjnych, inżynierii, rozrywce i innych dziedzinach.

Jakub Łapiński, Business Account Manager w Epson, powiedział: „Te przezroczyste, obsługiwane bezdotykowo inteligentne okulary z technologią Si-OLED mogą przy znikomym opóźnieniu dostarczać rozmaite treści z różnych urządzeń za pomocą połączenia HDMI lub USB-C. Skorzystają z nich zarówno użytkownicy ze służby zdrowia, chcący lepiej monitorować stan pacjentów, jak i piloci dronów poszukujący możliwości dodania do konfiguracji funkcji rzeczywistości rozszerzonej. Za pomocą tych okularów pragniemy przybliżyć szerszemu gronu odbiorców nasze sukcesy i innowacje w dziedzinie sprzętu optycznego i zaprezentować, w jaki sposób można ich użyć jako przezroczystego wyświetlacza w połączeniu z istniejącym sprzętem”.

Kilka typowych zastosowań okularów BT-35E:

 • Służba zdrowia: urządzenie może być stosowane jako główny lub dodatkowy wyświetlacz. Zamiast odwracać głowę, by spojrzeć na monitor, lekarz może nadal koncentrować się na pacjencie i zachowywać bardziej naturalną pozycję ciała.

 • Inżynieria: urządzenie może służyć jako główny lub dodatkowy wyświetlacz do zadań wymagających znikomych opóźnień i większej wydajności, w tym pomocy zdalnej.

 • Rozrywka: parki rozrywki i muzea mogą używać okularów inteligentnych jako urządzenia do odtwarzania lub wyświetlacza, aby zapewnić odwiedzającym lepsze wrażenia.

 • Komercyjne drony (np. DJI Phantom 4 Pro): okulary mogą być stosowane jako dodatkowy wyświetlacz FPV do kontrolerów z wyświetlaczem głównym i wyjściem HDMI.

Okulary BT-35E zostały zaprojektowane do zastosowań komercyjnych. Są wytrzymałe i komfortowe, co oznacza, że może z nich korzystać wielu użytkowników, niezależnie od kształtu i rozmiaru głowy, a także od tego, czy noszą okulary optyczne.

Szeroki zakres zastosowań komercyjnych wyróżnia serię Moverio na tle innych okularów inteligentnych na rynku. Opracowane zostały z myślą o funkcjonalności, nie dziwi zatem fakt, że są popularne wśród klientów biznesowych i niezależnych dostawców oprogramowania (ISV).

Urządzenie BT-35E będzie dostępne od lipca 2018 r.

Najważniejsze cechy:

 • Wyświetlacz Epson z technologią Si-OLED

 • Rozdzielczość HD 720p

 • Szeroki zestaw wbudowanych czujników, w tym kamera o rozdzielczości 5 MP, żyroskop, akcelerometr, kompas i czujnik poziomu oświetlenia

 • Moduł interfejsu ze złączami HDMI i USB-C

 • Lekka, kompaktowa konstrukcja doskonale pasuje do każdego kształtu i rozmiaru głowy, unikalna nakładka umożliwia noszenie na okularach optycznych

 • Obsługa wyświetlania równoległego w 3D

 • Pasek na szyję do obsługi bezdotykowej

 • Unikalna nakładka umożliwiająca zakładanie urządzenia na okulary optyczne

 • Regulowane zauszniki zapewniające większą wygodę noszenia

  Epson dostarcza interfejs API do kamery i czujników