Rewolucyjnie szybka drukarka biznesowa A3 MFP

Ciesz się z ekologicznych korzyści, które może zapewnić tylko technologia atramentowa, nawet przy druku dwustronnym z szybkością stu stron na minutę

Rewolucyjnie szybka drukarka biznesowa A3 MFP

WorkForce Enterprise to nowa generacja super szybkich, wydajnych ekologicznie biznesowych drukarek atramentowych Epson. Ta drukująca z prędkością 100 stron na minutę, kolorowa drukarka A3 do biura zapewnia korzyści ekologiczne, które może zaoferować tylko technologia atramentowa. To energooszczędne rozwiązanie, dostępne w tej samej cenie co urządzenia laserowe, zużywa o wiele mniej materiałów eksploatacyjnych. Modele WorkForce Enterprise WF-C20590 oraz WF-C17590 (wersja drukująca z szybkością 75 stron na minutę) zostały zaprojektowane tak, by spełnić potrzeby w zakresie drukowania biurowego zarówno w korporacjach, jak i małych i średnich przedsiębiorstwach - w szczególności tych, które muszą sprostać wysokim wymogom wydajności.

Aby podnieść jakość swoich drukarek, Epson wyposażył je w szereg technologicznych innowacji, włączając w to samonaprawiającą się głowicę drukującą, aby wyeliminować wady wydruku oraz elektrostatyczny pas transferowy, który pozwala zachować wysoką jakość druku przy jego dużej prędkości. Co więcej, ta nowa technologia oznacza radykalną zmianę w zakresie ochrony środowiska, wydajnie ograniczając zużycie energii aż o 96 % w porównaniu do drukarek laserowych [1]o tej samej prędkości, bez konieczności specjalistycznego zasilania w materiały eksploatacyjne.

“Będąc energooszczędnym rozwiązaniem dla biznesu seria WorkForce Enterprise ogranicza negatywny wpływ druku na środowisko. Dodatkowo zapewnia imponująco szybki druk w wysokiej jakości. Zawiera o wiele mniej ruchomych elementów, niż jej laserowe odpowiedniki MFP, co gwarantuje większą niezawodność i znacząco ogranicza czas przestojów w pracy drukarki” - mówi Robert Reszkowski, Business Sales Manager w Epson Europe.

„Już w trakcie prac laboratoryjnych nad WorkForce Enterprise wiedzieliśmy, że opracowujemy coś wyjątkowego, a reakcje ze strony resellerów na terenie Europy utwierdziły nas w przekonaniu, że jest to przełomowy produkt. Zaprezentowaliśmy ten model w wielu miastach na całym kontynencie, włączając w to Pragę, Lille, Ateny, Helsinki i inne - tak, by pozyskać istotne informacje, które stały się bazą do tworzenie jak najlepszych produktów marki Epson”.

Energooszczędność WorkForce Enterprise nie ma wpływu na wydajność. Wierszowy układ głowic, który zapewnia wysoką szybkość i jakość druku, został zaprojektowany na podstawie technologii skalowania, którą firma Epson wykorzystała pierwszy raz w systemach przemysłowych, takich jak prasy do drukowania etykiet na dużą skalę. Nowy, wyjątkowy, projekt głowicy w układzie wierszowym o szerokości zaledwie 43 mm, która składa się z około 33 500 dysz, oferuje wyjątkową precyzję dystrybucji atramentu oraz technologię kropli o zmiennej wielkości, co znacznie zmniejsza skalę błędów w wydrukach. Ten niesamowity poziom precyzji nie tylko zwiększa wydajność, lecz także zapewnia szybkość i niezawodność dla wysoko produktywnych zespołów, wg których przestoje w pracy nie wchodzą w grę. To perfekcyjna symbioza wydajności i efektywności.

Opcjonalny moduł WorkFlow Enterprise Finisher umożliwia automatyczne wykończenie dokumentów, a dodatkowe funkcje, takie jak maksymalna pojemność papieru do 5 350 arkuszy, opcjonalny podajnik papieru oraz sztaplarka i zszywacz z możliwością zszycia do 4 000 stron, gwarantują poprawę wydajności, oszczędność czasu i pracy. Co więcej, te modele są kompatybilne z szeroką gamą rozwiązań opracowanych pod kątem wygody użytkownika funkcjami drukowania i skanowania mobilnego oraz obsługi NFC. Narzędzia i oprogramowania, takie jak Email Print for Enterprise, Epson Print Admin czy Document Capture Pro wzbogacają funkcjonalność sprzętu – to już coś więcej, niż tylko drukowanie i skanowanie.

Model WF-C205590 będzie dostępny od czerwca 2017 roku.

Kluczowe cechy:

 • Dostępne modele drukujące z szybkością 75 stron oraz 100 stron na minutę

 • Super szybki DualScan (jednostronny/dwustronny): 60/ 110ipm

 • Niskie zużycie energii -320W (z możliwością obniżenia do 180W)

 • Wartość domyślna 600 x 1200dpi – druk wysokiej jakości do 600 x 2400dpi

 • Kolor, do formatu SRA3 przy użyciu tacy uniwersalnej

 • Kompatybilność z Epson Open Platform

 • Wysokowydajne kartridże atramentowe: czarny = 2 x 50 000 stron , CMY = 50 000 stron

 • Pigmentowy atrament DuraBrite

 • Kolorowy wyświetlacz TP o przekątnej 9 cali

 • Maksymalna pojemność papieru 5,350 arkuszy (80gsm) z opcjonalnym podajnikiem papieru

 • Opcjonalny stertownik i zszywacz do 4,000 stron do wykańczania dokumentów

 • Technologia weryfikacji dysz oraz funkcja dot substitution, zapewniająca spójne wydruki

 • Elektrostatyczny pas transferowy, zapewniający doskonałe wyrównanie drukowanego papieru

 • Kompatybilność języka obsługi druku, włączając w to PDL (PCL 5/6, PostScript 3,PDF),ESC/P-Raster

  Informacje o firmie Epson
  Firma Epson jest globalnym liderem w dziedzinie technologii, która łączy ludzi, rzeczy i informacje. Tworzone przez nią produkty są wydajne, kompaktowe i precyzyjne. W szerokiej ofercie firmy Epson znajdują się zarówno drukarki i urządzenia wielofunkcyjne atramentowe, jak i projektory 3LCD, inteligentne okulary, systemy czujników i roboty przemysłowe. Celem firmy jest wspieranie innowacyjności i wykraczanie poza oczekiwania klienta związane z drukiem, komunikacją wizualną, urządzeniami przenośnymi i robotyką.
  Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia blisko 67 000 pracowników w 90 spółkach na  całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w rozwój społeczności, w których funkcjonujemy, oraz ciągłych starań o minimalizację wpływu na środowisko.

  http://global.epson.com

  Epson Europe

  Epson Europe B.V. z siedzibą główną w Amsterdamie to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 1700 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2015 osiągnął sprzedaż równą 1577 mln euro. http://www.epson.pl

  Wizja środowiskowa 2050  

  http://eco.epson.com

 

[1]             Na podstawie zestawienia  maksymalnego zużycia energii  modelu Epson WorForce WF-C20590 w wysokości 320W oraz porównywalnego modelu Xerox Color 1000i Press i jego maksymalnego zużycia energii w wysokości 760W, w oparciu o specyfikacje producenta.