Stowarzyszenie EDP przyznaje firmie Epson nagrodę dla najlepszego sprzętu do proofingu w 2009 roku

Stowarzyszenie European Digital Press (EDP) nagrodziło dwie drukarki firmy Epson - Stylus Pro 7900 i Stylus Pro 9900, jako "Najlepszy sprzęt do proofingu" w 2009 roku.

Stowarzyszenie EDP przyznaje firmie Epson nagrodę dla najlepszego sprzętu do proofingu w 2009 roku


Jury stowarzyszenia EDP złożone z ekspertów z branży drukarskiej szczególnie doceniło ulepszone atramenty UltraChrome™ HDR (High Dynamic Range), pionierską technologię głowicy drukującej MicroPiezo™ TFP (Thin Film Piezo) oraz opcjonalny system kalibracji i weryfikacji Epson SpectroProofer™.

Drukarki Epson Stylus Pro 7900 i Stylus Pro 9900 wykorzystują atrament Epson UltraChrome™ HDR, który zapewnia najszerszą gamę kolorów dostępną na rynku. Atrament w połączeniu z głowicą drukującą MicroPiezo TFP™ tworzy idealnie okrągłe krople przy zwiększonej szybkości druku, zapewniając najlepszą możliwą jakość obrazu. Co więcej, opcjonalne narzędzie SpectroProofer™ oferuje niezawodne, spójne i powtarzalne rozwiązanie do weryfikacji wydruków próbnych i kalibracji drukarki, które umożliwia proofing zdalny.

Duncan Ferguson, dyrektor ds. profesjonalnych systemów graficznych i rozwoju działalności biznesowej w Epson Europe, powiedział: „Ta nagroda demonstruje przywiązanie Epsona do innowacji i jakości. Drukarki Epson Stylus Pro 7900 i Epson Stylus Pro 9900, które cechują się dużą szybkością i powtarzalnością, spełniają potrzeby drukarzy i umożliwiają im poszerzenie oferty usług. Nowe technologie i funkcje zastosowane w tych produktach sprawiają, że nadają się one idealnie do proofingu klasy wyższej. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że stowarzyszenie EDP uznało drukarki Stylus Pro 7900 i Stylus Pro 9900 za liderów tego rynku”.

Drukarki Epson Stylus Pro 7900 i Epson Stylus Pro 9900 będą wystawiane na targach FESPA Digital w Amsterdamie w dniach 12-14 maja 2009 roku. Są to największe europejskie targi dla firm z branży sitodruku i druku wielkoformatowego.

Epson Stylus Pro 7900 i Epson Stylus Pro 9900 — kluczowe cechy i funkcje:

  • 11-kolorowy zestaw atramentów Epson UltraChrome™ HDR, który rozszerza zestaw UltraChrome™ K3 z kolorem Vivid Magenta o barwę pomarańczową oraz zieloną i składa się

z 11 wkładów o pojemności 350 ml lub 700 ml

  • 10-kanałowa głowica drukująca Epson MicroPiezo TFP™, która zapewnia najwyższą precyzję, niezawodność i jakość obrazu
  • Technologia kropel o zmiennej objętości (Epson Variable-sized Droplet Technology), która optymalizuje zużycie atramentu, wydajność druku i szczegółowość obrazu
  • Opcjonalna technologia Epson SpectroProofer™ ze spektrofotometrem X-Rite (ILS20EP)
  • Automatyczne przełączanie atramentu czarnego matowego i fotograficznego
  • Nowa technologia Epson LUT oraz technologia Super Halftone zapewniają płynną gradację, mniejszą ziarnistość i lepszą skalę szarości
  • Technologia automatycznej kontroli dysz
  • Optymalizacja przepustowości dzięki obrotowemu nożowi tnącemu