Szybka, wielofunkcyjna drukarka etykiet kolorowych Epson TM-C3400

Optymalizacja procesów i unikanie błędów dzięki kolorowym etykietom.

Szybka, wielofunkcyjna drukarka etykiet kolorowych Epson TM-C3400


Niezależnie od tego czy chodzi o ostrzeżenia na opakowaniach, barwne kody na komponentach czy też wskazania w aktach pacjentów, kolor przekazuje ważne informacje. Jego zastosowanie pozwala na intuicyjną reakcję, a zatem umożliwia zoptymalizowanie procesów i uniknięcie błędów. Drukarka etykiet kolorowych Epson
TM-C3400 sprawia, że tworzenie takich opisowych etykiet jest bardzo łatwe. To szybkie, uniwersalne urządzenie niezawodnie i ekonomicznie drukuje na szerokiej gamie materiałów, w wielu formatach i na różnych powierzchniach. Specjalny atrament gwarantuje wysoką trwałość etykiet i odporność na rozmazywanie. Drukarka Epson TM-C3400 będzie dostępna od maja 2009 roku w wersji USB, sieciowej albo z oboma złączami.

Wszechstronna
Zwłaszcza w przypadku niewielkiej liczby etykiet taniej i szybciej jest wydrukować je samodzielnie, niż kupować wstępnie zadrukowane alternatywy. Kluczową cechą drukarki Epson TM-C3400 jest jednak wszechstronność. Urządzenie drukuje na etykietach, opaskach, biletach, papierze ciągłym i papierze w arkuszach o szerokości od 25 do 112 mm (szerokość druku od 20 do 104 mm). Zintegrowany mechanizm „Auto-Cutter” tnie rolki lub papier ciągły zgodnie ze specyfikacją użytkownika. Eliminuje to odpady i konieczność przechowywania etykiet o wielu różnych rozmiarach.

Szybka i ekonomiczna
Duże wydarzenia lub specjalne przesyłki promocyjne wymagają tworzenia personalizowanych etykiet w krótkim czasie. Epson TM-C3400 oferuje szybkość druku do 1000 etykiet na godzinę, w zależności od rozmiaru i rozdzielczości. Ponadto drukarka atramentowa jest bardzo wydajna: za pomocą jednego wkładu można wydrukować nawet 10 000 etykiet . Dla porównania, konwencjonalne drukarki termiczne zawsze wymagają taśmy o rozmiarze całej etykiety — nawet jeśli drukowany jest tylko jeden wiersz.


Wytrzymałe wydruki odporne na rozmazywanie
Wiele zastosowań wymaga etykiet trwałych i odpornych na rozmazywanie, na przykład w sektorze medycznym, w którym etykiety muszą być wytrzymałe na czyszczenie i dezynfekcję. W porównaniu z innymi technologiami druku kolorowego, atrament pigmentowy stosowany przez firmę Epson gwarantuje wysoką trwałość grafiki, zdjęć, tekstu i kodów kreskowych.

Epson TM-C3400 przewyższa inne atramentowe drukarki etykiet, jeśli chodzi o łatwość obsługi: obecnie jest to jedyny model dostępny na rynku, w którym wszystkie elementy sterujące są umieszczone z przodu urządzenia. Pozwala to na szybką i łatwą zmianę wkładów i papieru — co jest bardzo przydatne, kiedy drukarka stoi na półce lub pod biurkiem. Zaawansowane oprogramowanie i sterowniki, w tym pakiet SDK , umożliwiają centralne zarządzanie przez sieć i konfigurowanie dużych instalacji obejmujących nawet 64 drukarki.

Ekonomiczne i ekologiczne działanie
Drukarka Epson TM-C3400 jest idealna również dla firm dysponujących mniejszym budżetem. W porównaniu z bieżącymi drukarkami termicznymi albo innymi technologiami atramentowymi urządzenie zużywa znacznie mniej prądu podczas druku i w stanie gotowości. Przyczyna? Dotychczasowe technologie wymagają energochłonnego nagrzewania elementów drukujących, podczas gdy piezoelektryczna głowica drukująca firmy Epson działa bez wydzielania ciepła. Epson dąży do tego, aby zminimalizować wpływ swoich produktów na środowisko naturalne przez cały cykl ich użytkowania. Ponadto Epson przyczynia się do ochrony środowiska, stosując się do standardów technicznych określonych w dyrektywach RoHS (ograniczenie użycia substancji niebezpiecznych) i WEEE (ograniczenie odpadów).

Epson TM-C3400 — kluczowe cechy i funkcje:
- Kolorowa drukarka etykiet z technologią Epson Piezo™
- Wytrzymałe, odporne na rozmazywanie wydruki dzięki trwałemu atramentowi pigmentowemu
- Duża szybkość druku — do 1000 etykiet na godzinę
- Szeroki wybór nośników: wstępnie pocięte etykiety, opaski na rękę, bilety, papier ciągły
i etykiety w rolce
- Nośniki o szerokości od 25 do 112 mm, szerokość druku od 20 do 104 mm
- Druk dwukierunkowy
- Podawanie papieru z wewnętrznej rolki lub od tyłu (papier składany)
- Łatwość obsługi: wszystkie elementy sterujące są z przodu drukarki, więc można ustawić ją na półce lub pod biurkiem
- Interfejsy: USB 2.0 lub Ethernet 802.11b/g
- Wsparcie dla tworzenia oprogramowania, w tym pakiet SDK
- Standardowo wyposażony w automatyczny mechanizm tnący