Technologia rzeczywistości rozszerzonej firmy Epson potęguje wrażenia gości drużyny F1 MERCEDES AMG PETRONAS

Technologia inteligentnych okularów Epson Moverio ożywia i wzbogaca poznawanie zaplecza toru wyścigowego Formuły pierwszej.

Technologia rzeczywistości rozszerzonej firmy Epson potęguje wrażenia gości drużyny F1 MERCEDES AMG PETRONAS

29 marca 2016 – Goście odbywającej się w ten weekend prezentacji aktualnych mistrzów świata F1, zespołu MERCEDES AMG PETRONAS, która odbywała się w Australii na torze wokół jeziora Albert Park, mieli okazję podziwiać rozpoczęcie sezonu 2016 wzbogacone o rozbudowany wątek narracyjny wykorzystujący unikatowy system okularów rzeczywistości rozszerzonej Moverio. Okulary zostały wyprodukowane i zainstalowane przez partnera drużyny, firmę Epson.

Nowy system był gwoździem programu dla ponad 100 gości odwiedzających weekendowe wydarzenie w Melbourne, zapewniając pełny wgląd w pracę ośrodka nerwowego całej drużyny, czyli warsztatów wyścigowych. W poprzednich latach goście byli oprowadzani po poszczególnych stanowiskach warsztatowych, gdzie przygotowuje się poszczególne podzespoły samochodu wyścigowego do wyścigu, analizuje jego osiągi, a także odwiedzali obszar, w którym podczas wyścigu mechanicy drużyny czekają na samochód zjeżdżający do pit stopu.

Wdrożenie technologii inteligentnych okularów Epson Moverio pozwoliło na rozbudowanie prezentacji o szeroką gamę kontekstowych materiałów, które użytkownik może uaktywnić w dowolnym momencie. Są to m.in. filmy z dodatkowymi informacjami, aktualizowane na żywo strumienie wpisów z serwisów społecznościowych oraz statystyki kierowców, wyświetlane w wielkoekranowym formacie tuż przed oczami użytkownika.

Dzięki okularom rzeczywistości rozszerzonej firmy Epson goście mogą podziwiać otoczenie i jednocześnie oglądać materiały wyświetlane na soczewkach okularów. W ten sposób goście mogą podejść do pit stopu i obejrzeć pracę osób na tym stanowisku w zwolnionym tempie lub dokładniej poznać codzienne zadania załogi technicznej. Czujniki ruchu wbudowane w okulary Moverio BT-200 pozwalają na przywoływanie zawartości oraz materiałów kontekstowych gestami rąk, umożliwiając m.in. zajrzenie pod karoserię samochodu wyścigowego Mercedes Hybrid F1 W07 i obejrzenie rewolucyjnej jednostki napędowej znajdującej się wewnątrz.

Pan Cameron Arnold, jeden z odwiedzających prezentację Moverio skomentował, że była ona „wyjątkowo wciągająca”, „rozbudowana i pełna informacji” i jest „zupełnie nowym doświadczeniem”.

Po pomyślnym debiucie w Melbourne, prezentacja warsztatu za pomocą systemu Moverio będzie stałym elementem wystawy MERCEDES AMG PETRONAS organizowanej dla najważniejszych gości drużyny podczas każdego z 20 pozostałych wyścigów tego sezonu, od Montrealu po Monako.

Zapraszamy do obejrzenia materiału przybliżającego działanie rzeczywistości rozszerzonej i okularów Epson Moverio na wystawie drużyny F1 MERCEDES AMG PETRONAS.

https://youtu.be/6ulOmU1Zfuk

Informacje o  firmie Epson

Epson jest globalnym liderem innowacyjności. Szeroka oferta firmy obejmuje produkty od drukarek atramentowych i systemów drukowania, przez projektory 3LCD i roboty przemysłowe po czujniki i inne mikrourządzenia. Chcąc pozyskać klientów z całego świata, Epson jako przedsiębiorstwo zdobywające kolejne rynki dostarcza najlepsze możliwe kompaktowe, energooszczędne, precyzyjne rozwiązania dla handlu i przemysłu.

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 68 000 pracowników w 96 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w ochronę środowiska naturalnego oraz rozwój społeczności, w których funkcjonujemy. http://global.epson.com/

Epson Europe — informacje

Epson Europe B.V., z siedzibą główną w Amsterdamie, zapewnia obsługę rynków europejskich, dalekowschodnich, rosyjskich i afrykańskich. Zatrudniający 1727 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2012 osiągnął sprzedaż równą 1540 mln euro. http://www.epson.eu

Wizja ekologiczna 2050  

http://eco.epson.com/