Technologie druku atramentowego firmy Epson® wyznaczają nowe trendy na rynku

Na targach drupa 2008 oprócz tradycyjnych drukarek wielkoformatowych zostaną zaprezentowane nowe komercyjne rozwiązania zorientowane na druk produkcyjny.


Na targach drupa 2008, Epson wraz z partnerami branżowymi zaprezentuje nowe technologie, które pozwolą mu wejść na nowe rynki, a jednocześnie zachować pozycję lidera w sektorze tradycyjnych drukarek wielkoformatowych. Podczas imprezy Epson pokaże, jak połączenie jakości, elastyczności, niezawodności i wydajności cyfrowego druku atramentowego może pomóc branży w uporaniu się z dzisiejszymi wyzwaniami.

Opracowanie nagradzanego atramentu UltraChrome™ oraz rozwój technologii głowicy drukującej Micro Piezo™ doprowadziły druk atramentowy do tak wysokiego poziomu jakości i niezawodności, że obecnie można używać go w różnorodnych zastosowaniach komercyjnych, takich jak print-for-pay (PfP), druk etykiet, druk na żądanie, grafika wystawowa, reklama oraz zdjęcia wielkoformatowe i reprodukcje dzieł sztuki. Rozwiązania dla tych sektorów zostaną pokazane na targach drupa, gdzie odbędą się demonstracje wysokiej jakości druku połączonej z krótkim czasem produkcji niezbędnym w tych wymagających zastosowaniach.

„Już teraz mówi się, że po targach drupa 2008 druk atramentowy stanie się częścią głównego nurtu. Ci, którzy odwiedzą stoisko Epsona, przekonają się że technologia atramentowa Micro Piezo™ osiągnęła tak wysoki standard, że nadaje się do komercyjnych zastosowań zorientowanych na druk produkcyjny”, powiedział Duncan Ferguson, dyrektor ds. profesjonalnej grafiki i rozwoju działalności biznesowej w Epson Europe.

Nowy produkt – Epson Stylus Pro GS 6000
Epson wprowadza do sprzedaży Stylus Pro GS6000, 64-calową drukarkę wielkoformatową z 8-kolorowym zestawem atramentów. Oferuje ona najszerszą gamę kolorów spośród urządzeń przeznaczonych zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Nowy zestaw atramentów pozwala na tworzenie wyrazistych, dobrych jakościowo i trwałych wydruków, dzięki czemu drukarnie, zakłady reprograficzne i producenci reklamy wielkoformatowej mogą rozszerzyć działalność na bardziej wymagające zastosowania, takie jak druk grafiki lotniskowej i wystawowej oraz reprodukcje dzieł sztuki.

Wysoka jakość i trwałość wydruków jest zasługą nowego, 8-kolorowego zestawu atramentów Epson UltraChrome™ GS z ekologicznym rozpuszczalnikiem (C,M,Y,K,LC,LM,+ O,G) o wyjątkowo szerokiej palecie barw. Zestaw uwzględnia też często używane kolory specjalne i jest dostępny w wydajnych wkładach o pojemności 950 ml. Co ważne dla środowiska i operatorów, atrament Epson UltraChrome™ GS nie wydziela szkodliwych lotnych związków organicznych i jest pierwszym ekologicznym zestawem atramentów, który trafia na rynek bez symbolu zagrożenia. Dzięki temu drukarka Stylus Pro GS6000 jest przyjazna dla środowiska i dla użytkownika. Drukarka nie wymaga dodatkowej wentylacji, a Epson skupił się na ograniczeniu czasochłonnej, codziennej konserwacji, aby wydłużyć czas rzeczywistej pracy drukarki.

Epson Stylus Pro GS6000 ma rozdzielczość do 1440x1440 dpi i krople atramentu o pojemności 3,7 pikolitra. Drukarka działa z szybkością do 25m2/godzinę dzięki technologiom Variable-sized Ink Droplet oraz MicroWeave, tworząc szybkoschnące, trwałe wydruki, które pozostają odporne na wodę i ultrafiolet przez 1,5 roku bez powlekania, ale mogą również być powlekane, jeśli będą narażone na intensywne mechaniczne obciążenia lub ścieranie.

Drukarka Stylus Pro GS6000 będzie wspierana przez wszystkich czołowych producentów oprogramowania RIP i sprzedawana w cenie detalicznej 29 995 euro (bez VAT) wraz z automatyczną rolką odbiorczą (do 30 kg), usługą konserwacji i zestawem startowym.

Nowe rozwiązania dla rynków pionowych
Epson pokaże również nową generację drukarki etykiet, która po raz pierwszy została zaprezentowana na targach LabelExpo 2007. Odbędą się również demonstracje nowej technologii Epson Micro Piezo™, w tym nowego produktu z głowicą drukującą MicroPiezo TFP™ (Thin Film Piezo). Ponadto Epson pokaże nowatorskie aplikacje opracowane wspólnie z partnerami, takie jak zdalne tworzenie wydruków próbnych, druk na materiałach oraz tworzenie form drukowych (CtP) oparte na technologii atramentowej.