W ramach współpracy nawiązanej z firmą Kramer, Epson rozpoczyna dostawy innowacyjnych projektorów instalacyjnych

W wyniku nowej inicjatywy strategicznej projektory instalacyjne firmy Epson zamienią się w wszechstronne, bezprzewodowe środowiska BYOD (ang. „bring your own device”)

W ramach współpracy nawiązanej z firmą Kramer, Epson rozpoczyna dostawy innowacyjnych projektorów instalacyjnych

6 grudnia 2017 r.— Firma Epson Europe rozpoczęła współpracę z Kramer Electronics Ltd, jednym z najbardziej innowacyjnych dostawców rozwiązań AV/IT, w celu dostarczania klientom spełniającego oczekiwania pakietu rozwiązań do wyświetlania obrazu w salach lekcyjnych i konferencyjnych. Zestaw będzie obejmował modele z szerokiej oferty potężnych i niezwykle funkcjonalnych projektorów firmy Epson oraz nagradzanego rozwiązania do prezentacji bezprzewodowej VIA GO firmy Kramer.

VIA GO to nowoczesna, bezprzewodowa technologia typu „podłącz i wyświetlaj”, które umożliwia uczestnikom spotkania łatwo i szybko wyświetlać obrazy z tabletu, smartfona czy laptopa. Wbudowany punkt dostępu Wi-Fi zamienia zarówno nowe czy już zastane urządzenie projekcyjne Epson we wszechstronne, bezprzewodowe środowisko BYOD. VIA GO będzie zgodne ze wszystkimi projektorami z istniejącej oferty firmy Epson, a także z nowymi produktami, w tym z najnowszymi modelami z serii EB-2.

„Wiadomość o ogólnoeuropejskiej współpracy Epson–Kramer ucieszy nie tylko obecnych klientów firmy Epson, którzy mogą od teraz korzystać w salach spotkań z bezprzewodowej łączności i możliwości prezentowania w środowisku BYOD, lecz także nowych klientów obu firm, którzy uzyskają idealne połączenie wiodących w branży rozwiązań do wyświetlania obrazów i najnowocześniejszej, bezpiecznej i bezprzewodowej technologii do prezentacji” — skomentował Neta Lempert z działu VP Digital Business Development w firmie Kramer.

„Nie sposób przecenić roli łączności bezprzewodowej w branży technologii — to już nie jest kolejna funkcja, ale oczekiwany wymóg sprzętu” — powiedział Andrzej Bieniek, Business Account Manager w Epson Europe. „Sprawdzona jasność i wydajność projektorów firmy Epson w połączeniu z pomysłową technologią do bezprzewodowej prezentacji tworzą atrakcyjny pakiet dla każdego środowiska korporacyjnego czy edukacyjnego”.

Inne funkcjonalności VIA GO to m.in.: bezprzewodowe przekazywanie ekranu dla komputerów iOS, Android, Chromebook, PC i Mac, płynne odtwarzanie plików wideo w rozdzielczości 1080p60, wiodące w branży 1024-bitowe szyfrowanie danych oraz możliwość wyświetlania z dwóch źródeł za pomocą jednego projektora, która przydatna będzie podczas wieloosobowych spotkań.

Najlepsza na rynku oferta rozwiązań do wyświetlania obrazu firmy Epson obejmuje modele, które idealnie sprawdzają się w środowiskach edukacyjnych i korporacyjnych. Obejmuje ona zarówno niedrogie, podstawowe produkty, jak również potężne projektory laserowe o jasności do 5000 lumenów, przeznaczone do największych przestrzeni konferencyjnych. W ofercie znajdują się ponadto interaktywne modele o ultrakrótkim rzucie oraz modele ultramobillne, a także urządzenia uzupełniające, np. wizualizery.