Wakacyjne kino pod gwiazdami z projektorem Epson

Stowarzyszenie Hamulec Bezpieczeństwa i firma Epson zapraszają w letnich miesiącach mieszkańców i gości Trójmiasta na dwa plenerowe cykle filmowe. Filmy wyświetlane będą co tydzień przez całe wakacje, a sercem plenerowego kina będzie Epson EB-Z8050W

Wakacyjne kino pod gwiazdami z projektorem Epson

Czerwiec 2017 – Spędzanie tegorocznego lata w Trójmieście i okolicach jest okazją do udziału w seansach filmowych „pod chmurką”, w ramach jednego z dwóch cykli kinowych organizowanych przez Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa.

I tak w sześć kolejnych wakacyjnych wtorków, od 4 lipca począwszy, na scenie letniej plaży Gdynia Orłowo (wejście nr 17) będzie miejscem pokazów najciekawszych filmów kina światowego ubiegłych lat. Obrazy takie jak np. „Nienasyceni”, „Ja. Daniel Blake” czy „Moonlight” i inne, które wyświetlane będą o 21:30 pod gwiazdami gdyńskiego nieba, były wielokrotnie nagradzane na festiwalach w Cannes, San Sebastian czy Wenecji. Dodatkowo przed wybranymi projekcjami zostanie wyświetlany 15-20 min. blok filmów i animacji znanych z polskich i europejskich festiwali filmów krótkiego metrażu.

Z kolei już w najbliższą sobotę, 24 czerwca, na dachu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego zostanie zaprezentowany nakręcony w Detroit film „Tylko Kochankowie Przeżyją”. Będzie to pierwsza projekcja z prezentowanego co tydzień cyklu „Kino na Szekspirowskim”, obejmującego filmy inspirowane metropoliami i ich atmosferą.

Tym, co łączy obie inicjatywy, jest patronat Epson w partnerstwie z firmą Eurotrend. Partnerzy zapewniają przedsięwzięciu najwyższej klasy zaplecze technologicznego w postaci projektora instalacyjnego technologii 3LCD – Epson EB-Z8050W. Olbrzymia moc projektora (rzędu 7 tys. lumenów zarówno dla światła barwnego i białego), w połączeniu z rozdzielczością WUXGA gwarantuje realizm wyświetlanych kadrów i uzyskanie jakości znanej z sal kinowych w plenerze.

“Cieszymy się z tego, że już po raz drugi bierzemy udział w jednym z najciekawszych przedsięwzięć kulturalnych wakacji nad Bałtykiem. Repertuar kina pod gołym niebem, w każdej z jego odsłon stawia wysoko poprzeczkę zarówno pod względem artystycznym, ale też zaplecza technologicznego, które musi sprostać wyzwaniom projekcji plenerowej z zachowaniem wiernego odwzorowania barw, świateł czy kontrastów” – mówi Andrzej Bieniek, Business Account Manager w Epson Europe – „Dostarczony przez nas projektor instalacyjny EB-Z8050W spełnia pod każdym względem te wysokie wymagania. Podczas spotkań z X muzą pod otwartym niebem, technologia 3LCD, na której jest oparty, sprawdza się równie dobrze jak w tradycyjnym kinie”.

Szczegółowe informacje o repertuarze i terminach dostępne są na stronach:

www.kinoletnie.info

www.kinonaszekspirowskim.pl