Wielkoformatowe drukarki urzeczywistniają naturalne kolory

Tworzenie profesjonalnych zdjęć i wydruków artystycznych dzięki wysokiej dokładności kolorów.

Wielkoformatowe drukarki urzeczywistniają naturalne kolory


Firma Epson zaprezentowała dwie wielkoformatowe drukarki, które łączą dokładne odwzorowanie kolorów z bezkonkurencyjną wydajnością. 24-calową drukarkę Epson Stylus Pro 7890 i 44-calową drukarkę Epson Stylus Pro 9890 stworzono z myślą o profesjonalnych fotografach i rynku reprodukcji sztuki - pozwalając na bardzo szybkie tworzenie realistycznych wydruków.

8-kolorowy zestaw atramentów Epson UltraChrome K3 z kolorem Vivid Magenta w połączeniu z głowicą drukującą TFP, która zapewnia lepszą jakość punktów i żywe wyraźne obrazy sprawia, że drukarki wytwarzają lepsze wydruki niż te z laboratorium fotograficznego. Urządzenia osiągają jedną z najszerszych przestrzeni kolorów na rynku z zachowaniem płynnych gradacji tonalnych oraz oferują szeroką skalę naturalnych odcieni szarości. Trzy gęstości czerni, na które składa się standardowa fotograficzna lub matowa czerń (wybierana automatycznie w zależności od nośnika) plus jasna czerń i bardzo jasna czerń, które tworzą doskonałe czarno-białe wydruki o wysokim współczynniku kontrastu z idealnym zakresem tonalnym, poprawionym balansem szarości i bez przebarwień.

To połączenie czarnych atramentów oznacza również, że na wydrukach nie powstaje efekt tzw. bronzingu, czyli na powierzchni drukowania nie da się dostrzec różnic pomiędzy jasnymi i ciemnymi obszarami. Ponadto zredukowano efekt metaweryzmu, zapewniając spójność odcieni szarości niezależnie od źródła światła, w którym wydruki są oglądane.

Opcjonalne rozwiązanie SpectroProofer zapewnia zgodne i powtarzalne odwzorowanie kolorów na różnych nośnikach. Funkcja ta przeprowadza szybki pomiar pasków kontrolnych i tabeli kolorów, tworząc profile ICC oraz wyniki weryfikacji wydruku.

Marco Van Niekerk, menedżer ds. drukarek wielkoformatowych w firmie Epson Europe, mówi: "Drukarki Epson Stylus Pro 7890 i Epson Stylus Pro 9890 nie tylko oferują wierne odwzorowanie kolorów, lecz dają również ogromne zwiększenie wydajności. Urządzenia posiadają wysoką prędkość produkcji wspomaganą przez system automatycznego wykrywania kropli firmy Epson, który pozwala naprawić zablokowane dysze bez potrzeby ingerencji użytkownika. Obie drukarki wyposażono równocześnie w atramenty czarny fotograficzny i matowy, a wbudowany nóż obrotowy pozwala na szybkie i precyzyjne przycięcie wydruków. Rolki papieru są wymieniane bez wysiłku w ciągu kilku sekund, co zwiększyło komfort obsługi”.

"Wszystkie te funkcje przynoszą naszym klientom istotne korzyści związane z oszczędnością pieniędzy i czasu" – podsumowuje Marco Van Niekerk.

Podsumowanie najważniejszych cech:
·Szeroka gama kolorów daje płynne gradacje
·8-kolorowy zestaw atramentów UltraChrome K3 z Vivid Magenta
·Opcjonalne rozwiązanie SpectroProofer daje spójne, powtarzalne odwzorowanie kolorów
·Głowica drukująca TFP
·Szybkość druku do 40m² na godzinę
·System automatycznego wykrywania kropli atramentu natychmiast weryfikuje i naprawia zablokowane dysze
·Atramenty fotograficznej i matowej czerni umieszczone równocześnie i przełączane automatycznie
·Wbudowany nóż obrotowy i ulepszone podawanie materiałów
·2,5-calowy kolorowy ekran LCD
·Tworzenie reprodukcji artystycznych z certyfikatem Digigraphie
·Obniżenie rachunków za zużycie energii z normą energetyczną ENERGY STAR