Wydruk z ekranu na papier z trybu uśpienia w jedyne siedem sekund¹

Najnowsze biznesowe drukarki atramentowe firmy Epson oferują najkrótszy czas drukowania pierwszej strony w porównaniu z drukarkami laserowymi¹, zużywając przy tym do 90% mniej energii²

Wydruk z ekranu na papier z trybu uśpienia w jedyne siedem sekund¹

Epson wprowadza najnowszą serię urządzeń WorkForce Pro (z flagowym modelem WF-C5790DWF), które idealnie sprawdzają się w małych grupach roboczych. Podczas druku zużywane jest do 90% mniej energii w porównaniu z drukarkami laserowymi 2. Jednocześnie drukarka oferuje najkrótszy czas drukowania pierwszej strony i dotyczy to zarówno druku w kolorze, jak i druku czarno-białego. Przesyłając wydruk na urządzenie będące w trybie uśpienia, otrzymamy go po zaledwie siedmiu sekundach. Jest to znakomity wynik, szczególnie w porównaniu do drukarek laserowych. 1. Również szybkość skanowania w kolorze jest najlepsza na rynku – wynosi 24 obr./min. 1.

Wszystkie cztery modele z serii zostały zaprojektowane, by oszczędzać czas i energię oraz zwiększać produktywność. Dzięki nim w porównaniu z drukarkami laserowymi firmy mogą zaoszczędzić co najmniej 50% na kosztach wydruku jednej strony. 3. Nowy system zasilania w atrament jest prostszy w obsłudze i pozwala na druk w dużo większych nakładach bez wymiany materiałów eksploatacyjnych. Jest to odpowiednio aż 10 000 stron czarno-białych i 5000 w kolorze na jednym zasileniu w atrament. 4w modelach PDL.

Reggie Dubb, menedżer produktu w Epson Europe, mówi: „Ta seria drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych powstała z myślą o małych grupach roboczych. Sprawdza się jednak zarówno w małych biurach, jak i dużych firmach, które stosowały urządzenia laserowe i chcą obniżyć koszty i liczbę przestojów oraz zwiększyć wydajność. Dodatkowo zmniejszają też wpływ na środowisko oraz poprawiają swój wizerunek w zakresie odpowiedzialności społecznej”.

Oczywiście wszystkie modele z serii korzystają z technologii druku atramentowego, który zapewnia prostą obsługę i minimum prac konserwacyjnych. To nie tylko zwiększa wydajność. Niewytwarzający ciepła i bezkontaktowy proces drukowania pozwala na korzystanie z różnych nośników. A skoro o nich mowa, to drukarki z tej serii mają największą na rynku standardową pojemność podajnika na papier wynoszącą 330 arkuszy. 5.

Stworzone z myślą o przedsiębiorstwach oferują oprogramowanie i narzędzia spełniające potrzeby różnych użytkowników, takie jak Email Print for Enterprise, Epson Print Admin, Document Capture Pro czy Epson Device Admin. 6Dzięki nim funkcjonalność urządzenia znacznie wykracza poza druk i skanowanie. Epson Open Platform 7oraz współpraca z niezależnymi producentami oprogramowania są źródłem dodatkowych rozwiązań, np. aplikacji do zarządzania drukiem PaperCut. Oprócz tego komunikacja NFC obsługuje druk z urządzeń mobilnych, dając użytkownikom swobodę i możliwość druku z dala od swoich biurek. Modele z serii WF-C5000 są dostępne w pakiecie zarządzanej usługi drukowania Print365 firmy Epson, który obejmuje kompleksową i szybką pomoc techniczną i wsparcie, dzięki czemu można mieć pewność, że proces drukowania w firmie będzie niedrogi i pozbawiony zakłóceń.

1. Porównanie z 10 najlepiej sprzedającymi się kolorowymi drukarkami laserowymi w Europie Zachodniej i Środkowo-Wschodniej zapewniającymi szybkość druku 1–30 str./min, zgodnie z wynikami badań IDC prowadzonymi przez 12 miesięcy do września 2017 r. Dane pochodzą od BLI.
2. Porównanie z 10 najlepiej sprzedającymi się kolorowymi drukarkami laserowymi w Europie Zachodniej i Środkowo-Wschodniej zapewniającymi szybkość druku 1–30 str./min, zgodnie z wynikami badań IDC prowadzonymi przez 12 miesięcy do czerwca 2017 r. Dane pochodzą od BLI.
3. Porównanie z 10 najlepiej sprzedającymi się kolorowymi drukarkami laserowymi w Europie Zachodniej i Środkowo-Wschodniej zapewniającymi szybkość druku 1–30 str./min, zgodnie z wynikami badań IDC prowadzonymi przez 12 miesięcy do czerwca 2017 r. Dane dotyczące kosztu drukowania pochodzą z raportu GAP na sierpień 2017 r. i jest to średnia cena w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii (podawana przez GAP w euro). Wartości Epson oparte na sugerowanej cenie detalicznej wkładów atramentowych XXL (wartość 5000 stron wyliczona zgodnie z normą IEEE/ISO 24711/24712). Ceny konkurencyjnych modeli to najniższe dostępne sugerowane ceny detaliczne.
4. Przybliżona wydajność. Faktyczna wydajność zależy od drukowanych dokumentów i warunków użytkowania. Więcej informacji na stronie www.epson.eu/pageyield. Porównanie z 10 najlepiej sprzedającymi się kolorowymi drukarkami laserowymi w Europie Zachodniej i Środkowo-Wschodniej zapewniającymi szybkość druku 1–30 str./min, zgodnie z wynikami badań IDC prowadzonymi przez 12 miesięcy do września 2017 r. Dane pochodzą od BLI.
5. Porównanie z 10 najlepiej sprzedającymi się kolorowymi drukarkami laserowymi w Europie Zachodniej i Środkowo-Wschodniej zapewniającymi szybkość druku 1–30 str./min, zgodnie z wynikami badań IDC prowadzonymi przez 12 miesięcy do września 2017 r. Dane pochodzą od BLI.
6. Zgodne tylko z modelami WF-C5790 i WF-C5290.
7. Zgodne tylko z modelem WF-C5790.