Wyjątkowo niski koszt kolorowego drukowania w biurze

Systemy stałego zasilania w atrament specjalnie zaprojektowane przez firmę Epson dla małych firm

Wyjątkowo niski koszt kolorowego drukowania w biurze

Luty 2013 — Nowa seria drukarek Epsonz wbudowanym systemem zasilania w atrament to idealne rozwiązanie dla małych firm, które chcą obniżyć koszty drukowania bez obniżania jakości druku. Drukarki L550, L355 i L300 są wyposażone w bardzo pojemne – 70 ml - zasobniki atramentowe, do których można z łatwością dolewać oryginalny atrament firmy Epson. Pozwala to znacznie obniżyć koszty drukowania w przeliczeniu na stronę wydruk. Głowica Epson Micro Piezo zapewnia najwyższą jakość wydruku tekstu i grafiki.

Epson L550 to urządzenie wielofunkcyjne – drukarka, skaner, kopiarka i faks w jednym, L355 – to drukarka, skaner i kopiarka, a model L300 jest tylko drukarką.

W zestawie z urządzeniami znajdują się cztery oddzielne butelki z atramentem: błękitnym, purpurowym, żółtym i czarnym. Zestaw pojemnych butelek z atramentem można wydrukować 4000 stron czarno-białych i 6500 stron w kolorze,[1], co oznacza koszt drukowania jednej strony czarno-białej to zaledwie 0,7 grosza, a kolorowej – 1,2 grosza lub odpowiednio 3,5zł I 6,5 zł  w przeliczeniu na ryzę papieru (500 kartek)[2]. Ponadto w zestawie z drukarką użytkownik otrzymuje dwie dodatkowe butelki z czarnym atramentem, które pozwalają zwiększyć łączną wydajność do 12 0001stron czarno-białych.

Drukarki są wyposażone w głowicę drukującą Micro Piezo firmy Epson i odznaczają się trwałością, jakością i niezawodnością nieporównywalną z innymi systemami uzupełniania atramentu. Wszystkie trzy urządzenia objęte są 12-miesięczną gwarancją (lub do 30 000 wydrukowanych stron) uwzględniającą wszystkie usługi wsparcia technicznego, w razie potrzeby firma może więc liczyć na dodatkową pomoc.

Uruchomienie nowej drukarki jest bardzo proste, wystarczy wykonać trzy czynności: napełnić pojemniki atramentem z butelek, włączyć drukarkę i poczekać chwilę, aż napełni się system zasilania w atrament. Dolewanie atramentu jest czyste i bezproblemowe, bo dzięki specjalnej konstrukcji butelki nic z niej nie kapie.

Drukarki L500 i L355 obsługują aplikację Epson iPrint[3], która umożliwia – w obrębie biura – bezprzewodowe drukowanie bezpośrednio ze smartfonów i tabletów, co jest bardzo wygodne  np. osób drukującym raporty w ostatniej chwili, tuż przed terminem ich oddania.

Nowe urządzenia zaprojektowano tak, by małe firmy mogły bardzo tanio drukować, nie tracąc nic na jakości druku. Koszt wielu kopii dużych dokumentów i ważnych prac jest niewielki, a ich jakość pozostaje tak dobra, jak zawsze w przypadku firmy Epson” – mówi Rafał Pawłowski, menedżer produktów w polskim oddziale Epson Europe.

Sugerowane ceny detaliczne urządzeń to: L550 – 1 449 zł, L355 – 969 zł I  L300 – 779 zł.

Sugerowana cena detaliczna jednej 70 ml butelki  z atramentem Epson T6641 (Black), T6641 (Cyan), T6643 (Magenta) i T6644 (Yelow) wynosi 28 zł.

FunkcjeL550L355L300
Drukarka, kopiarka i skanerDodatkowo faksTylko drukarka
Automatyczny podajnik na 30 arkuszy--
Wbudowany pojemny system zasilania w atrament z 70 ml pojemnikami
Głowica Micro Piezo
Wydajność kompletu atramentów wynosi do 4,000 stron w trybie czarno-białym i do 6,500 stron w trybie kolorowym2, co daje niski koszt wydruku w przeliczeniu na stronę
Gwarancja firmy Epson na 12 miesięcy lub do wydrukowania 30 000 stron
Oryginalny atrament firmy Epson
Szybkość drukowania 9 stron na minutę[4]
Transmisja danych przez Wi-Fi lub EthernetEthernetWi-Fi-
Łatwe konfigurowanie
Funkcja wielu kopii: szybkie kopiowanie jednej stronydo 99 strondo 20 stron-
Szybkie i łatwe bezprzewodowe drukowanie bezpośrednio ze smartfonów i tabletów dzięki aplikacji Epson iPrint3-
Butelki o pojemności 70 ml z oryginalnymi atramentami firmy Epson – cztery kolory (CMYK) – w zestawie z drukarką
Dwie dodatkowe butelki z czarnym atramentem – w zestawie z urządzeniem
O 12% mniejsze wymiary niż poprzednich modeli[5]
Rozdzielczość skanowania 1200 dpi-
Certyfikat ENERGY STAR


[1]Podane wartości dotyczące wydajności/kosztów drukowania w przeliczeniu na stronę wyliczono, korzystając z oryginalnej metodologii firmy Epson opartej na symulacji druku wzorców testowych, zgodnie z normą ISO/IEC24712. Podane wydajności/koszty drukowania w przeliczeniu na stronę NIE opierają się na normie ISO/IEC24711. Podana wydajność/koszt wydruku strony mogą różnić się w zależności od drukowanych obrazów, rodzaju wykorzystywanego papieru, częstotliwości wydruków oraz warunków środowiskowych, np. temperatury.

[2]Koszt w przeliczeniu na stronę dotyczy drukowania zarówno monochromatycznego, jak i w kolorze i jest obliczany na podstawie opublikowanych danych o wydajności i oficjalnych cenników z Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii na styczeń 2013 r.

[3]Więcej informacji o produkcie, obsługiwanych językach i urządzeniach można znaleźć na stronie www.epsonconnect.eu

[4]Średnia ESAT testów kategorii biznesowej dla druku jednostronnego czarno-białego oszacowana zgodnie z normą ISO/IEC 24734.

[5]Porównanie z wbudowanym systemem zasilania w atrament Epson L200.

Informacje o firmie Epson

Epson jest globalnym liderem w dziedzinie technologii obrazowania i innowacyjności. W szerokiej ofercie firmy Epson znajdują się zarówno drukarki atramentowe, jak i projektory 3LCD, czujniki i inne mikrourządzenia. Chcąc pozyskać klientów z całego świata, firma Epson jako przedsiębiorstwo zdobywające kolejne rynki dostarcza najlepsze możliwe kompaktowe, energooszczędne, precyzyjne rozwiązania dla handlu i przemysłu.

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 81 000 pracowników w 97 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w ochronę środowiska naturalnego oraz rozwój społeczności, w których funkcjonujemy.

http://global.epson.com/

Epson Europe — informacje

Epson Europe B.V., z siedzibą główną w Amsterdamie, zapewnia obsługę rynków europejskich, dalekowschodnich, rosyjskich i afrykańskich. Zatrudniający 1,757 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2011 osiągnął sprzedaż równą 1,546 milionom euro. http://www.epson.eu

Wizja ekologiczna 2050  

http://eco.epson.com/