Wyjątkowo niski koszt kolorowego drukowania w domu

Nowy system stałego zasilania w atrament firmy Epson zapewnia niskie koszty druku studentom i osobom pracującym w domu

Wyjątkowo niski koszt kolorowego drukowania w domu

Luty 2013 — Firma Epson wprowadziła na rynek nową serię drukarek z wbudowanym systemem zasilania w atrament, które ze względu na niskie koszty eksploatacji stanowią doskonałe rozwiązanie dla studentów i osób pracujących w domu. Drukarki L210 i L110 są wyposażone w bardzo duże, 70 ml pojemniki atramentowe, do których można z łatwością dolewać oryginalny atrament firmy Epson. Pozwala to znacznie obniżyć koszty drukowania w przeliczeniu na stronę wydruku. Głowica Epson Micro Piezo zapewnia wysoką jakość wydruku tekstu i grafiki.

Epson L110 jest drukarką jednofunkcyjną, a L210 to drukarka, skaner i kopiarka w jednym. W zestawie z obydwoma urządzeniami znajdują się cztery 70 ml butelki z atramentem: błękitnym, purpurowym, żółtym i czarnym. Zestaw  atramentów umożliwia wydrukowanie 4000 stron czarno-białych i 6500 stron w kolorze,[1], co oznacza, że koszt drukowania jednej strony  czarno-białej to zaledwie 0,7 grosza, a kolorowej – 1,2 grosza lub odpowiednio 3,5 zł i 6,5 zł w przeliczeniu na ryzę papieru (500 kartek)[2].

Obydwie drukarki są wyposażone w głowicę drukującą Micro Piezo firmy Epson i odznaczają się trwałością, jakością i niezawodnością nieporównywalną z innymi systemami uzupełniania atramentu. Ponadto urządzenia te objęte są 12-miesięczną gwarancją (lub do 15 000 wydrukowanych stron) uwzględniającą wszystkie usługi wsparcia technicznego – w razie potrzeby użytkownik może więc liczyć na pomoc serwisu.

Uruchomienie nowej drukarki jest bardzo proste, wystarczy wykonać trzy czynności: napełnić pojemniki atramentem z butelek, włączyć drukarkę i poczekać chwilę, aż napełni się system zasilania w atrament. Dolewanie atramentu jest czyste i bezproblemowe, bo dzięki specjalnej konstrukcji butelki, nic z niej nie kapie.

Nowe urządzenia zaprojektowano tak by studenci i osoby pracujące w domu mogły bardzo tanio I sprawnie drukować dużą liczbę dokumentów. Koszt prac, referatów i innych długich dokumentów z kolorową grafiką jest niewysoki, a ich jakość pozostaje tak dobra, jak zawsze w przypadku drukarek firmy Epson” – mówi Tomasz Chojecki, menedżer produktów w polskim oddziale Epson Europe.

Sugerowana cena detaliczna modelu L210 wynosi 829 zł, modelu L110 -  649 zł.
Sugerowana cena detaliczna każdej 70 ml butelki z atramentem Epson T6641 (Black), T6641 (Cyan), T6643 (Magenta) i T6644 (Yelow) wynosi 28 zł.

FunkcjeL210L110
Drukarka, kopiarka i skanerTylko drukarka
Wbudowany system zasilania w atrament z 70 ml pojemnikami
Głowica Micro Piezo
Gwarancja firmy Epson na 12 miesięcy lub do wydrukowania 15 000 stron
Oryginalny atrament firmy Epson
Łatwe konfigurowanie
Wydajność kompletu atramentów wynosi do 4000 stron w trybie czarno-białym i do 6500 stron w trybie kolorowym,2co daje niski koszt wydruku w przeliczeniu na stronę
Szybkość drukowania 6 stron na minutę[3]
Butelki o pojemności 70 ml z oryginalnymi atramentami firmy Epson – cztery kolory (CMYK) – w zestawie z drukarką
O 12% mniejsze wymiary niż poprzednich modeli[4]
Rozdzielczość skanowania 600 dpi-
Certyfikat ENERGY STAR


[1]Podane wartości dotyczące wydajności/kosztów drukowania w przeliczeniu na stronę wyliczono, korzystając z oryginalnej metodologii firmy Epson opartej na symulacji druku wzorców testowych, zgodnie z normą ISO/IEC24712. Podane wydajności/koszty drukowania w przeliczeniu na stronę NIE opierają się na normie ISO/IEC24711. Podana wydajność/koszt wydruku strony mogą różnić się w zależności od drukowanych obrazów, rodzaju wykorzystywanego papieru, częstotliwości wydruków oraz warunków środowiskowych, np. temperatury.

[2]Koszt w przeliczeniu na stronę dotyczy drukowania zarówno monochromatycznego, jak i w kolorze i jest obliczany na podstawie opublikowanych danych o wydajności i oficjalnych cenników z Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii na styczeń 2013 r.

[3]Średnia ESAT testów kategorii biznesowej dla druku jednostronnego czarno-białego oszacowana zgodnie z normą ISO/IEC 24734.

[4]Porównanie z wbudowanym systemem zasilania w atrament Epson L200.

Uwagi dla redaktora

Informacje o firmie Epson

Epson jest globalnym liderem w dziedzinie technologii obrazowania i innowacyjności. W szerokiej ofercie firmy Epson znajdują się zarówno drukarki atramentowe, jak i projektory 3LCD, czujniki i inne mikrourządzenia. Chcąc pozyskać klientów z całego świata, firma Epson jako przedsiębiorstwo zdobywające kolejne rynki dostarcza najlepsze możliwe kompaktowe, energooszczędne, precyzyjne rozwiązania dla handlu i przemysłu.

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 81 000 pracowników w 97 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w ochronę środowiska naturalnego oraz rozwój społeczności, w których funkcjonujemy.

http://global.epson.com/

Epson Europe — informacje

Epson Europe B.V., z siedzibą główną w Amsterdamie, zapewnia obsługę rynków europejskich, dalekowschodnich, rosyjskich i afrykańskich. Zatrudniający 1,757 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2011 osiągnął sprzedaż równą 1,546 milionom euro. http://www.epson.eu

Wizja ekologiczna 2050  

http://eco.epson.com/