Zrównoważona technologia — 5 najważniejszych wskazówek dla małych i średnich firm

Pięć sposobów, w jaki małe i średnie firmy (MiŚF) mogą poprawić zrównoważony rozwój.

Zrównoważona technologia — 5 najważniejszych wskazówek dla małych i średnich firm

Badania pokazały, że MiŚF pozostają w tyle w kwestii technologii przyjaznych dla ekologii. W istocie 24% z nich 1 zamierza ponieść wydatki w celu poprawy zrównoważonego rozwoju. Ale czy nie jest zaskakujące, że mniejsze firmy, z mniejszym budżetem, mając na głowie opłacenie pracowników, rachunków i spełnianie życzeń klientów, mają większe priorytety?

Krótko mówiąc, jest. Chociaż wiele osób uważa, że zrównoważony rozwój to kosztowny dodatek, to w istocie korzyści z niego czerpie nie tylko środowisko, ale i same firmy, które go wdrażają. Technologie przyjazne dla środowiska, zmniejszające nie tylko koszty energii i zwiększające zwrot z inwestycji, ale mające też pozytywny wpływ na całą naszą planetę, są ważną inwestycją dla firm każdej wielkości.

To nie znaczy, że łatwo jest określić, kiedy należy zacząć o tym myśleć. Mając to na uwadze, zebraliśmy kilka najlepszych sposobów na uczynienie Twojego biznesu związanego z drukiem bardziej zrównoważonym i uzyskanie szybkiego zwrotu z inwestycji.

 
  1. Oszacowanie kosztów

Poszukaj dostawcy zarządzanych usług druku, który udostępnia kalkulator pozwalający oszacować zużycie energii, papieru i ilość odpadów związanych z Twoją flotą drukarek. Ta ocena powinna skoncentrować się na obszarach, w których możesz zmniejszyć wpływ na środowisko i pozwolić wybrać zrównoważone zastosowanie sprzętu i oprogramowania, aby zmniejszyć zużycie energii, papieru i materiałów eksploatacyjnych.

  1. Skonsoliduj swoje urządzenia

Wielofunkcyjne drukarki stwarzają możliwość skonsolidowania kilku urządzeń w jednym, a to może prowadzić do zmniejszenia kosztów — w tym mniejszego zużycia materiałów eksploatacyjnych, mniej czasu poświęcanego na administrację i zarządzanie zasobami.

  1. Zwiększ energooszczędność

Rozważ zakup energooszczędnych produktów oznakowanych etykietą ENERGY STAR lub Blue Angel. Urządzenia, które spełniają najnowsze wymagania ENERGY STAR, mogą być do 40% bardziej energooszczędne niż inne. 2. Szukaj drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, które mają krótki czas nagrzewania, a także tryby głębokiego uśpienia i oszczędzania tonera.

  1. Zabezpiecz swoje drukarki

Często ludzie wysyłają zadanie na drukarkę, ale zapominają je zabrać. W rezultacie wydruki wpadają do kosza, albo, co gorsza, w niepowołane ręce. Bezpieczne drukarki umożliwiają użytkownikowi odebranie dokumentów z drukarki po uwierzytelnieniu za pomocą karty z chipem lub przez podanie numeru PIN. W ten sposób zmniejszysz ilość odpadów, unikniesz niepotrzebnych wydatków i zwiększysz bezpieczeństwo.

  1. Ustanów reguły

Przez zastosowanie reguł druku obejmujących takie parametry jak kolor, liczba stron i inne, możesz przekierowywać zadania druku na urządzenie bardziej ekonomiczne dla danego zadania — jeśli jest ono w sieci. Uzyskasz oszczędność za każdym razem, gdy drukujesz.

Ponadto zrównoważona infrastruktura drukowania nie tylko świadczy o zrozumieniu idei ochrony środowiska, ale też zmniejszy koszty, zwiększy wydajność i zmniejszy ryzyko. Przedsiębiorstwa, które poczyniły kroki w kierunku wdrożenia zrównoważonego drukowania, już odnoszą korzyści.

Badania pokazują, że prześcignęły one inne i to nie tylko pod względem ochrony środowiska, ale też niezawodności urządzeń, bezpieczeństwa dokumentów i oszczędności kosztów. Jeśli weźmiesz sobie do serca wszystko to, co napisano powyżej, Twoja firma będzie gotowa, aby osiągnąć takie same korzyści.

Zarządzane usługi drukowania firmy Epson umożliwiają zmniejszenie kosztów i śladu węglowego. Dowiedz się o nich już dzisiaj na stronie www.epson.eu/print365

1Studium zrównoważonego rozwoju, Quocirca, maj 2016 r.

2https://www.energystar.gov/index.cfm?c=manuf_res.web_based_tools_prodspec