30. Warszawski Festiwal Filmowy wybrał projektory i drukarki Epson

11 projektorów i 10 drukarek Epson obsługiwało 30. WFF

30. Warszawski Festiwal Filmowy wybrał projektory i drukarki Epson

Warszawski Festiwal Filmowy (WFF) jest jednym z zaledwie 14 międzynarodowych festiwali konkursowych akredytowanych przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych (FIAPF). Pozostałe festiwale to: Cannes, Wenecja, Berlin, Locarno, San Sebastian, Karlowe Vary, Tokio, Moskwa, Mar del Plata, Montreal, Szanghaj, Kair i Goa.

Ponad 100 tys. widzów i 200 dziennikarzy

353 festiwalowe projekcje w 5 salach Kinoteki i 4 salach Multikina Złote Tarasy obejrzało ponad 100 tys. widzów. W programie znalazło się 88 filmów fabularnych, 23 dokumentalne i 72 filmy krótkometrażowe z 59 krajów świata. Kilkadziesiąt filmów miało na WFF swoje europejskie, międzynarodowe i światowe premiery. Wydano 200 akredytacji dla dziennikarzy, ekip telewizyjnych, filmowych i radiowych. Na festiwal przyjechało ponad 200 gości z 50 krajów świata – reżyserów, producentów, aktorów i operatorów.

Epson wspomaga projekcje i sprzedaż biletów

Ponad 100 tys. widzów na 353 pokazach wymaga zorganizowania sprawnego systemu sprzedaży biletów. Praktyka pokazała, że najsprawniej działa system, który jest pod całkowitą kontrolą organizatorów Festiwalu, niezależny od systemów sprzedaży jakie są w poszczególnych kinach.

System ten to 10 stanowisk sprzedaży, każde wyposażone w kolorową drukarkę atramentową Epson TM-C3400 zaprojektowaną właśnie do szybkiego druku biletów, kuponów czy etykiet. Bilety drukowane były na specjalnie zaprojektowanym i przygotowanym papierze w formie składanki. Kolorowy druk biletów sprawił, że były bardzo przejrzyste i czytelne dla widzów.

Na potrzeby projekcyjne Festiwalu Epson dostarczył 10 różnych projektorów 3LCD z serii G i Z, dostosowanych parametrami do potrzeb konkretnych sal kinowych.

“Światowa renoma naszego Festiwalu, a przede wszystkim szacunek dla publiczności i naszych gości powoduje, że szalenie istotna jest dla nas sprawność organizacyjna i niezawodność naszych partnerów oraz wszelkich urządzeń.” – mówi Stefan Laudyn, dyrektor WFF. “Bardzo sobie cenimy czteroletnią już współpracę z firmą Epson. Nie tylko projektory doskonale sprawdzają się na Festiwalu, ale również drukarki pozwalają nam zorganizować sprawną sprzedaż ponad 100 tys. biletów, bez tworzenia niepotrzebnych kolejek. Co więcej, kolorowy wydruk biletów sprawił, że były one nie tylko bardziej funkcjonalne, ale i po prostu eleganckie, co dodatkowo podkreślało wyjątkowość Festiwalu.”

Prestiżowi Patroni i Partnerzy WFF

Warszawski Festiwal Filmowy to impreza o ogromnym prestiżu, budowanym od chwili powstania w 1985 roku., ma więc wielu partnerów i patronów. Tradycyjnie honorowym patronem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Warszawy. Partnerami jest wiele firm komercyjnych i mediów. WFF jest dotowany przez: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Fotograficzne migawki z Festiwalu