Technologia Epson zapewnia wyższą jakość i większe oszczędności

Drukarki SureColor to zmiana na lepsze

Technologia Epson zapewnia wyższą jakość i większe oszczędności

W niektórych branżach jakość pracy zależy od wykorzystywanych narzędzi, a zastosowanie najnowocześniejszych technologii ma kluczowe znaczenie. Tak właśnie jest w wypadku EliofototecnicaBarbieri. Aby sprostać nowym wyzwaniom, spółka ta wymieniła stare plotery na wielkoformatowe drukarki Epson.

EliofototecnicaBarbieri – urzeczywistniamy pomysły

EliofototecnicaBarbieri stanowi punkt odniesienia dla wszystkich osób zaangażowanych w zadania z zakresu urbanistyki, turystyki, geologii i ochrony środowiska w regionie Emilia-Romania. Spółkę założono w Parmie w 1978 roku, gdy do wywoływania zdjęć w stosowanym jeszcze wtedy druku analogowym wykorzystywano rozcieńczalniki i amoniak.

Obecnie spółka współpracuje z instytucjami publicznymi, specjalistami i innymi firmami, oferując różnorodne rozwiązania w obrębie druku technicznego i mapowania tematycznego, w tym cyfrowy druk, produkty komunikacyjne, zarządzanie bazami danych i przetwarzanie danych geograficznych w środowiskach GIS. Zarządza też kartograficznym archiwum regionu Emilia-Romania i je rozwija.

Firma jest w stanie profesjonalnie, szybko i efektywnie zarządzać całym procesem: od druku po dystrybucję zarówno w przypadku wycieczek i broszur dla turystów, jak i tematycznych oraz technicznych map do zastosowań branżowych. Oferowane są rysunki wysokiej jakości i kompleksowa pomoc techniczna.

„W naszej firmie zawsze pracowali i wchodzili ze sobą w interakcje ludzie z różnych środowisk, dzięki czemu mogliśmy wykonywać wiele zróżnicowanych zadań. Ich ścisła współpraca oraz zastosowanie nowatorskich rozwiązań i nowoczesnych narzędzi pozwala nam sprostać wymaganiom w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe" – mówi Valentina Tegoni, menedżer ds. sprzedaży w EliofototecnicaBarbieri.

Modernizacja na czas – przepis na sukces firmy

Już od wielu lat firma zamienia sporą liczbę nieużywanych już ploterów na nowoczesne, wysokowydajne drukarki, wybierając rozwiązania firmy Epson.

„Stare plotery wymagały wymiany, gdyż nie dostarczały już wymaganej obecnie przez klientów jakości" – wyjaśnia Andrea Nicoli, menedżer ds. marketingu i IT w EliofototecnicaBarbieri. „Rozwiązania oferowane przez firmę Epson pozwalają nam uzyskać wydruki najwyższej jakości, a przy tym oszczędzić czas i ograniczyć koszty zarządzania".

Testy przeprowadzone przed zakupem potwierdziły konieczność wymiany. Wynikało z nich, że rozwiązania firmy Epson zdecydowanie przewyższały swoją wydajnością używane wcześniej modele i pobierały mniej energii.

Zakup nowych urządzeń pozwolił firmie poszerzyć ofertę i wejść na dynamicznie rozwijający się rynek dzieł sztuki. Pełna obsługa obejmuje nie tylko wydruk, ale i poprzedzający go etap postprodukcji obrazów, a także opcjonalne bezpośrednie konsultacje z personelem fotograficznym.

Mocne i szybkie drukarki spełniają wszystkie potrzeby klienta

Firma EliofototecnicaBarbieri nabyła kilka różnych urządzeń Epson, dzięki którym może sprostać wszelkim wymaganiom swoich klientów w zakresie zarówno druku obrazów fotograficznych, jak i mapowania tematycznego oraz geograficznego. Firma zainstalowała drukarki SureColor SC-S40600, SureColor SC-P20000, SureColor SC-P9000 i cztery SureColor SC-T7200 w obu placówkach zlokalizowanych w Parmie – w siedzibie głównej, która pełni rolę centrum druku, oraz w osobnym punkcie na terenie kampusu Uniwersytetu Parmeńskiego.

SC-T7200 to szybka wielkoformatowa drukarka z czterema kolorami. Zapewnia wyższą wydajność w najbardziej dynamicznych środowiskach produkcyjnych – w zastosowaniach graficznych, druku projektów CAD i mapowaniach GIS. Dzięki wysokiej mocy przetwarzania obrazów i szybkości wydruku jest w stanie sprostać wymaganiom firmy EliofototecnicaBarbieri w zakresie wydajności i elastyczności.

Do produkcji szyldów firma stosuje drukarki SureColor SC-S40600. To wysokowydajny model, który może pracować na wielu różnych podłożach i charakteryzuje się zwiększającymi produktywność funkcjami, takimi jak automatyczna konserwacja głowicy drukującej i system usuwania mgiełki atramentowej.

Wymagające najwyższej jakości profesjonalne testy wydruków i kolorów są przeprowadzane w zależności od rozmiaru obrazu na drukarkach SureColor SC-P20000 i SC-P9000V oraz dwóch drukarkach fotograficznych wyposażonych w głowice PrecisionCore Micro TFP. Gwarantuje to otrzymanie doskonałych wydruków o rozdzielczości do 2400x1200 dpi. Drukarka SureColor SC-P20000 wspiera nośniki o szerokości do 162,6 cm i korzysta z atramentów Epson UltraChrome Pro w 10 kolorach, zapewniając niezmiennie wysoką jakość wydruków. Zastosowanie atramentu w kolorze czerni fotograficznej oraz matowej zapewnia uzyskanie intensywnej, jednorodnej czerni. Z kolei drukarka SC-P9000V wspiera nośniki do 112,8 cm. Wykorzystywane w niej są atramenty z pigmentami UltraChrome HDX w 10 kolorach oraz specjalnie zaprojektowany fioletowy atrament, dzięki któremu można odwzorować 99% palety kolorów Pantone® i uzyskać nawet najtrudniejsze do odróżnienia odcienie.

„Nowy sprzęt pozwala nam wydrukować bardzo duże objętości materiałów w najwyższej jakości i bardzo krótkim czasie. Zawdzięczamy to wszystko zastosowaniu w naszym systemie produkcyjnym wysokowydajnych, szybkich drukarek. To inwestycja, która z całą pewnością pozwoliła nam znacznie zwiększyć jakość" – kontynuuje Nicoli.

„Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama produktów. Ważne jest zatem, by mieć nowoczesne drukarki wysokiej jakości, na których zawsze można polegać. Dzięki temu można mieć pewność, że spełni się rozmaite oczekiwania klientów. Profesjonalny druk stale ewoluuje, podobnie jak inne segmenty rynku. Dlatego tak istotne jest, aby nie pozostać w tyle i nie przegapić szansy na rozwój" – podkreśla Renato Sangalli, Business Manager ProGraphics w Epson Italy.