Drukarki SureColor oddzadzą magię każdego ślubu

Technologia Epson i piękne zdjęcia zawsze idą w parze

Drukarki SureColor oddzadzą magię każdego ślubu

Branża fotograficzna oferuje wiele możliwości biznesowych tym, którzy spoglądają w przyszłość z entuzjazmem i potrafią ją wykreować. Tak jest w przypadku Artphoto Evaluna, firmy z Umbrii, która w pełni korzysta z zaawansowanej technologii atramentowej Epson, by oferować profesjonalnym fotografom innowacyjne produkty najwyższej jakości.

Artphoto Evaluna: pomysły i rozwiązania dla profesjonalnych fotografów

Artphoto Evaluna to nowoczesne studio fotograficzne założone w 1999 r. w Amelii we Włoszech. W krótkim czasie główną działalnością firmy stało się projektowanie i tworzenie albumów zawierających profesjonalne zdjęcia, w szczególności portrety i zdjęcia ślubne.

Albumy fotograficzne były jedynie punktem wyjścia. Przetwarzanie i przygotowywanie zdjęć, poszukiwanie czegoś wyjątkowego i skupianie się na detalach – te elementy stanowiły zawsze pole do eksploracji. W efekcie firma stworzyła nowoczesny produkt, dzięki któremu wielu fotografów może prezentować swoje prace w całkowicie nowy sposób.

W Artphoto Evaluna każdy etap produkcji jest przeprowadzany wewnętrznie z materiałów bazowych. Od drukowania, przez łączenie i pakowanie – każda część procesu jest dopracowana w najdrobniejszych szczegółach, by finalnie powstał produkt najwyższej jakości, nowoczesny i odpowiadający najnowszym trendom na rynku.

„Przywiązywanie wagi do współczesnego designu oraz ciągle wdrażana i na nowo interpretowana myśl artystyczna” – mówi Augusto Ottaviani, dyrektor generalny firmy. „To jest i będzie naszym mocnym punktem, który pomaga nam sprostać kolejnym wyzwaniom rynku. Pracujemy z profesjonalnymi fotografami zarówno z Włoch, jak i spoza kraju, i właśnie w tym momencie tworzymy nowy sklep internetowy dla klientów z całego świata”.

 

Pasja fotograficzna i najnowocześniejsza technologia

W 1999 roku w fotografii profesjonalnej, ciągle analogowej, widać już było zaczątek wielkiej rewolucji: przyszłość należała do technologii cyfrowej. Firma zaprojektowała system produkcji przygotowany na nowy cyfrowy świat, ale przy wykorzystaniu druku chemicznego. Dziesięć lat później aparaty cyfrowe podbiły świat profesjonalnej fotografii, a firma Artphoto Evaluna zdecydowała się wprowadzić technologię atramentowego druku artystycznego. Wybór padł na drukarkę Epson Stylus Pro 9900, która z miejsca zyskała przychylność klientów, doceniających zapewnianą przez nią niesamowitą jakość produkcji, ujednolicenie całego spektrum kolorów oraz wyjątkowo wysoką jakość obrazów.

„Już od samego początku” – wspomina Ottaviani – „technologia atramentowego druku artystycznego pozwoliła nam ulepszyć nasze produkty. Obrazy były bardziej wyraziste i miały większą rozdzielczość, nawet w czerni i bieli, a rezultaty były bardziej przewidywalne i powtarzalne. Ciągły rozwój produktów i atramentów Epson zrobił resztę, utwierdzając nas w przekonaniu, że dokonaliśmy dobrego wyboru. Dokładne odwzorowanie kolorów, głębokie czernie i zoptymalizowane kontrasty to elementy, które w pełni spełniają oczekiwania profesjonalnych fotografów, z którymi współpracujemy”.

Ten sukces wyjaśnia, dlaczego na początku 2016 roku firma zdecydowała się unowocześnić system produkcji, oprzeć się na technologii atramentowego druku artystycznego oraz zainstalować cztery drukarki SureColor SC-P10000. Podpisanie umów w ramach programu Print&Save (program firmy Epson obniżający koszty druku profesjonalnego) było jednym z elementów umożliwiających redukcję kosztów druku w porównaniu do procesu polegającego na oddzielnym nabywaniu materiałów eksploatacyjnych i usług pomocy technicznej.

 

50 000 metrów kwadratowych zdjęć rocznie – to jak siedem boisk do piłki nożnej

Duża produkcja (ponad 200 m² dziennie) oraz prawdopodobne przyszłe wejście firmy na rynek międzynarodowy – Artphoto Evaluna wzięła udział w ważnych targach fotografii ślubnej w Sztokholmie – jasno wskazują, że drukarki Epson zostały wybrane po dokładnej ocenie i serii testów, które potwierdziły, że urządzenia spełniają wymogi dotyczące jakości i funkcji i będą w stanie zapewnić pełną produktywność od razu po instalacji.

44-calowa drukarka SureColor SC-P10000 jest wyposażona w głowicę drukującą PrecisionCore Micro TFP i korzysta z atramentów Epson UltraChrome Pro w 10 kolorach, zapewniając niezmiennie wysoką jakość wydruków. Zastosowanie nowych atramentów w kolorze czerni fotograficznej oraz matowej pozwala uzyskać intensywną, jednorodną czerń.

„Te drukarki to zwieńczenie naszego procesu transformacji. Dzięki nim będziemy mogli z pewnością wejść na rynek międzynarodowy” – komentuje Ottaviani. „To szybkie i niezawodne rozwiązanie, dzięki któremu osiągniemy wyższą jakość i zmniejszymy wpływ na środowisko, nawet przy zwiększeniu nakładów”.

„Historia Artphoto Evaluna pokazuje, z jaką uwagą firma Epson podchodzi do wymagań klientów i jak nieustająco pracuje nad udoskonalaniem swoich rozwiązań, a w szczególności usług” – mówi Renato Sangalli, Business Manager ProGraphic w Epson Italy. Te ostatnie są wartością dodaną, z której korzyści czerpią obie strony, co pokazuje przykład Artphoto Evaluna i usługi Print&Save, dzięki której drukarka SureColor SC-P10000 może pracować z maksymalną jakością, jednocześnie obniżając koszty zarządzania”.