Drukarki Epson na 5. Akademickich Mistrzostwach Świata w kolarstwie górskim

WorkForce Pro 5690 w biurze organizacyjnym, a L800 do druku zdjęć

Drukarki Epson na 5. Akademickich Mistrzostwach Świata w kolarstwie górskim

W dniach 9-13 lipca 2014 roku w Jeleniej Górze
i okolicach odbywały 5. Akademickie Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim i szosowym.
W zmaganiach uczestniczyło ponad 150 zawodników z 22 krajów świata.
Maja Włoszczowska, mistrzyni świata MTB (2010), była Patronem Mistrzostw.

W widowiskowej rywalizacji Akademickich Mistrzostw w kolarstwie górskim i szosowym uczestniczyło ponad 150 zawodników z Europy, Afryki, Azji i Ameryki. Jeleniogórskie trasy uznawane są za wyjątkowo trudne, szczególnie w zmiennej pogodzie, z jaką dodatkowo zmagali się zawodnicy. Współtwórczynią przebiegu tras, na których rywalizowali zawodnicy Mistrzostw, była Maja Włoszczowska, urodzona i rozpoczynająca kolarską karierę w Jeleniej Górze, mistrzyni świata MTB (2010), zdobywczyni srebrnego medalu olimpijskiego w kolarstwie górskim (Pekin 2008) i wielu innych medali i wyróżnień.

Dla zawodników i dla dziennikarzy

Biuro Mistrzostw obsługiwało informacyjnie zawodników oraz akredytowanych dziennikarzy prasowych i telewizyjnych. W czasie Mistrzostw powstawał ilustrowany Biuletyn WUC 2014 (World University Cycling 2014), który był publikowany w sieci oraz drukowany dla zawodników i dziennikarzy. Co najmniej raz dziennie drukowano także oficjalne listy startowe, wyniki poszczególnych wyścigów oraz komunikaty sędziowskie.

„Planując obsługę zawodników i dziennikarzy przewidywaliśmy, że kluczową sprawą będzie dla nas presja czasu” – mówi Grzegorz Miedziński, v-ce Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw. „Jeśli chodzi o wydruki, to równie istotna jak czas była ich jakość. Wybraliśmy wielofunkcyjne - druk, skanowanie, kopiowanie i fax - urządzenie atramentowe Epson WorkForce Pro 5690DWF. Wysoka jakość kolorowego druku tekstu i zdjęć oraz wbudowany duplex, czyli możliwość automatycznego druku dwustronnego znakomicie sprawdziły się szczególnie przy drukowaniu ponad 250 egz. biuletynu, który codziennie rano trafiał do hotelu, w którym nocowali zawodnicy i dziennikarze. Szybkość druku była natomiast kluczowa przy akredytacji spóźnionych VIP-ów i przedstwicieli mediów oraz drukowaniu komunikatów organizacyjnych i tabel z wynikami.”

Dla fotografów i dla publiczności

Zmagania kolarskie, szczególne górskie i w tak doborowej, światowej obsadzie, są bardzo widowiskowe i gromadzą zawsze wielu kibiców i oglądających. Podobnie było i w Jeleniej Górze. Jak zwykle, wielu amatorów i zawodowców fotografowało przebieg zawodów.
Dodatkową atrakcją dla wszystkich fotografujących było specjalne stoisko z 6-kolorową fotograficzną drukarką Epson L800 wyposażoną w system stałego zasilania w atrament ITS. Na poczekaniu drukowano tam bezpłatnie zdjęcia w formacie 10x15, a ciekawsze ujęcia w formacie A4. Drukowanie cieszyło się ogromnym powodzeniem, a dzięki temu, że komplet atramentów w drukarce wystarczy na wydruk ok. 1800 zdjęć 10x15cm, uzupełnianie atramentu ani na moment nie przerywało drukowania.

Migawki z tras