Drukarnia cyfrowa BBZ Polska stawia na suchy lab od Epson

SL-D700: wydajność zakładu fotograficznego w kompaktowej obudowie

Drukarnia cyfrowa BBZ Polska  stawia na suchy lab od Epson

Krakowska sieć drukarni cyfrowych BBZ Polska w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów zakupiła pięć egzemplarzy SureLab SL-D700. Suchy fotolab umożliwił szybki druk małych zdjęć wysokiej jakości. Od teraz czas realizacji wydruków zdjęć skrócił się do kilku minut, a klienci podczas jednej wizyty mogą realizować wydruki na różnych mediach.

Zwykłe wydruki to za mało…

W stosunku do stanu, jaki pamiętamy sprzed jeszcze kilku lat, w roku 2017 granice między prostymi wydrukami, małej poligrafii i fotografii zatarły się. Klient odwiedzając jeden punkt usługowy chce podczas pojedynczej wizyty zarówno wydrukować projekt architektoniczny, pracę magisterską czy dyplomową, oprawić ją wykonać pieczątki firmowe, a także dodatkowo odebrać odbitki zdjęć np. do dyplomu lub portfolio. Firmy skupiające się na jednym obszarze działalności przestają być konkurencyjne i tracą w stosunku do tych, które stawiają na ciągły rozwój. Jedną z takich firm, które do rozwoju i otwarcia się na nowe grupy klientów wykorzystały technologie druku cyfrowego Epson, jest drukarnia cyfrowa BBZ Polska. Właściciel sieci punktów poligraficznych i fotograficznych w największym ośrodku uniwersyteckim w Polsce - Krakowie, zdecydowała się zakupić 5 laboratoriów fotograficznych Epson SureLab SL-D700. Instalacja, w każdym z punktów prowadzonych przez BBZ Polska, suchego minilabu do druku fotografii technologią atramentową była odpowiedzią na rosnące oczekiwania klientów, którzy chcą przenosić cyfrowe zdjęcia na papier, by w pełni docenić ich urodę.

SureLab SL-D700 – zalety LFP w skali mikro

Wybór urządzeń od Epson nie był dziełem przypadku: analizując dostępne na rynku przemysłowe rozwiązania fotograficzne, okazało się że technologia suchego druku cyfrowego, jak żadna inna, spełnia specyficzne uwarunkowania obsługi klientów detalicznych jak i korporacyjnych.

W odróżnieniu od procesu chemicznego na papierze srebrowym czy foto kiosków suchy minilab charakteryzuje się znacznie mniejszymi wymiarami, co sprawia, że urządzenie jest łatwe do instalacji nawet w niewielkich lokalizacjach. Jednak przede wszystkim, z punktu widzenia konkurencyjności, walorem była niska cena samego urządzenia jak i pojedynczej odbitki, przy gwarancji stuprocentowej powtarzalności rezultatów oraz niemal natychmiastowej realizacji zamówień. Kluczowym elementem jest tu użyta technologia - choć SL-D700 jest sprzętem pomyślanym dla małych i średnich firm - jego sercem jest głowica drukująca Micro Piezo identyczna jak te wykorzystywane profesjonalne rozwiązaniach druku wielkoformatowego.

Trwałość i swoboda

Niekłopotliwa obsługa urządzenia pozwala na uruchomienie w produkcji zdjęć kolejnego dnia po fizycznym ustawienia sprzętu. Automatyzacja i standaryzacja procesu uzyskiwania odbitek, niezależnie od wygody pracowników, daje klientom gwarancję jakości prac. Ich zdjęcia nie są narażone na negatywne skutki “oszczędności” w postaci używania gorszych odczynników czy skracania procesu, aby zmniejszyć zużycie prądu, jak zdarza się w tradycyjnych labach. Dodatkowo żywotność odbitek z Epson SureLab SL-D700 liczona jest w dekadach i potrafi osiągać nawet 50 lat. Co więcej - technologia cyfrowego druku atramentowego pozwala na tworzenie z użyciem różnych, także niestandardowych, nośników, takich jak papier metaliczny, tkaniny, etc. To samo zdjęcie może więc być użyte do produkcji odbitki do albumu, gadżetu czy ekspozycji na ścianę.

Głosem Klienta

“Zakup labu od Epsona pozwolił nam błyskawicznie rozszerzyć ofertę i skrócić czas oczekiwania. Z SL-D700 placówki BBZ Polska w ciągu kilku dni wzbogaciły swoją ofertę i zaproponowały Klientom nowe możliwości wydruków. Konkurencyjna cena urządzenia i niskie koszty eksploatacji umożliwiają nam oferowanie Klientom dobrej ceny wydruków, przy zachowaniu najwyższej jakości. Poza aspektem szybkości druku istotna jest również niekłopotliwa obsługa, dzięki czemu sprzęt sprawnie może obsłużyć każdy pracownik bez konieczności specjalistycznych szkoleń. Dzięki wysokiej wydajności urządzenia, która pozwala wydrukować ponad 300 zdjęć 10x15 na godzinę, lub 100 zdjęć formatu A4 zamówienia realizujemy “na poczekaniu”. Epson SL-700 ma możliwość wydruku na różnego rodzaju papierach fotograficznych, co sprawia, że Klienci mogą dobrać media do indywidualnych potrzeb".- mówi Marcin Józefowicz, współwłaściciel BBZ Polska