Epson zwiększa efektywność kształcenia studentów

Documaster Campus i Epson wspomagają szkolnictwo wyższe

Epson zwiększa efektywność kształcenia studentów

Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim zainwestowała w system Documaster Campus w wersji 2.0. Jego integralną część stanowią samodzielne punkty do drukowania, skanowania i kopiowania, które powstały z użyciem 20 sztuk modelu Epson WF-C869RD3TWFC.

Documaster Campus: wiedza na wyciągnięcie ręki

Documaster Campus to środowisko informatyczne typu chmurowego, wspomagające nowoczesne kształcenie. Pozwala gromadzić i dystrybuować materiały edukacyjne i naukowe. W repozytorium zintegrowanym z Azonem znajdują się cyfrowe zasoby naukowe najlepszych polskich uczelni wyższych, bibliotek i instytutów naukowych. Rozwiązanie zostało zaprojektowane, by zapewniać jak najlepszą komunikację między studentami, wykładowcami, naukowcami i przedsiębiorcami, pozwalając im na wymianę materiałów, wyników badań, doświadczeń oraz gromadzenie wiedzy.

Samoobsługowy punkt centralnym elementem systemu

W ramach przetargu, którego przedmiotem była „Dostawa systemu obsługi usług dydaktyki w chmurze na potrzeby Akademii im. Jakuba z Paradyża”, wraz z firmą Bestcopy wdrożona została kompleksowa usługa składająca się z chmury edukacyjnej Documaster Campus, wpłatomatów i czytników oraz urządzeń wielofunkcyjnych WorkForce Pro model WF-C869RD3TWFC firmy EPSON. W efekcie studenci akademii dzięki samoobsługowym punktom rozlokowanym na terenie uczelni w wygodny sposób mogą przeszukiwać zasoby, a następnie je drukować.

Akadamia drukuje z pomocą modelu WF-C869RD3TWFC

Na terenie Akademii im. Jakuba z Paradyża zainstalowano 20 sztuk wielofunkcyjnych urządzeń EPSON model WorkForce Pro WF-C869RD3TWFC. Są one zintegrowane z całym systemem za pomocą interfejsu sieciowego. Fabryczny panel wyświetlacza służy za terminal programowy, dzięki któremu uczniowie logują się do konta, a następnie wybierają materiały dydaktyczne do druku. Co więcej, system umożliwia także ustawienie szczegółowych parametrów drukowania, takich jak np. pokrycie tonerem, obliczając przy tym całkowity koszt wydruku. Dzięki temu użytkownicy mogą drukować jeszcze taniej. 

 
Epson: synonim oszczędności i wydajności

Wybór urządzeń do druku, skanowania i kopiowania podyktowany był niskim poborem energii. Model WorkForce Pro WF-C869RD3TWFC, dzięki wyeliminowaniu konieczności podgrzewania podzespołów czy nośników, pozwala zaoszczędzić nawet do 95% na rachunkach za prąd (w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań laserowych). Co więcej, urządzenie zapewnia także krótki czas uzyskania pierwszej strony oraz wysoką wydajność – dołączony zapas atramentu przekłada się na 84 tys. stron bez konieczności uzupełniania.

 

Edukacja stawia na trwałość i jakość

Model WorkForce Pro WF-C869RD3TWFC wyposażony jest w głowicę drukującą PrecisionCore, która w połączeniu z systemem RIPS gwarantuje najwyższą jakość. Dzięki nowej generacji tuszów wydruki charakteryzują się świetną reprodukcją kolorów. Jest to rozwiązanie polecane także w przypadku archiwizacji, dlatego że uzyskane materiały dydaktyczne przez długi czas zachowują najwyższe parametry. Model firmy Epson wyróżnia się także pod względem bezawaryjności. Brak elementów wymagających regularnych wymian takich jak grzałki, bębny czy kartriże, gwarantuje długi czas pracy bez konieczności konserwacji. Uczelnia w ramach umowy otrzymała także pełne wsparcie serwisowe oraz zaopatrzenie w materiały eksploatacyjne.

 

Zdaniem integratora

„Przy wyborze rozwiązania kluczowa była możliwość łatwej integracji z całym systemem Documaster Campus. W przypadku modelu WorkForce Pro WF-C869RD3TWFC fabryczny panel wyświetlacza służy za terminal programowy, dzięki któremu użytkownicy logują się do swoich kont. Klient natomiast zyskał rozwiązanie, które zapewnia wyjątkowo niskie koszty wydruku (od kilku do kilkunastu groszy za stronę). Niebagatelne znaczenie ma także niewielki pobór prądu, co jest szczególnie odczuwalne w przypadku floty składającej się z 20 urządzeń” – powiedział Dariusz Kędziora, Dyrektor Handlowy w Euroimpex.