Nowa jakość kształcenia dzięki interaktywnemu projektorowi Epson

Duży i wyraźny obraz kluczem do efektywnego kształcenia

Nowa jakość kształcenia dzięki interaktywnemu projektorowi Epson

Prowadzenie warsztatów dla nauczycieli z wykorzystaniem projektora Epson daje gwarancję najwyższej jakości, oferując jednocześnie dotychczas niedostępną interaktywność.

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku kładzie nacisk na nowoczesne technologie

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku to instytucja, która w kompleksowy sposób zajmuje się wspomaganiem procesów edukacji. Swoje zadania realizuje przez liczne szkolenia oraz warsztaty związane z doskonaleniem zawodowym dla nauczycieli wszystkich szczebli. Jednym z podstawowych celów instytucji jest także stosowanie nowoczesnych środków dydaktycznych, dlatego dyrekcja zdecydowała się na zakup projektora Epson EB-680Wi, który znacznie poszerza formułę zajęć, umożliwiając zarówno uczestnikom, jak i prowadzącym na korzystanie z dotychczasowo niedostępnych możliwości.

Nowa jakość kształcenia oferowana przeze Epson EB-680Wi

Podstawowym problemem, z którym borykali się na co dzień pracownicy ODN, była słaba jakość wyświetlanego obrazu. Projektor, z którego dotychczas korzystali w sali wykładowej, oferował niewielką jasność oraz słabą rozdzielczość, co w efekcie znacznie utrudniało odbiór materiałów dydaktycznych. Pracownicy instytutu szukali także rozwiązania, które umożliwiłoby szybką oraz bezproblemową instalację prywatnych laptopów bez konieczności osobnej kalibracji obrazu czy dostarczania dodatkowych sterowników. Dla dyrekcji liczyły się też konkurencyjna cena, niskie koszty związane z eksploatacją oraz dobre warunki gwarancyjne, dlatego ostatecznie zdecydowano się na zakup projektora Epson EB-680Wi wraz z tablicą interaktywną.

3LCD gwarancją jasnego obrazu bez względu na warunki

Epson EB-680Wi jest to interaktywny projektor dotykowy, który do wyświetlania 100-calowego obrazu wykorzystuje autorską technologię 3LCD. Takie rozwiązanie zapewnia jednakowe natężenie światła białego i barwnego (CLO), sprawiając, że wyświetlane materiały są wyjątkowo jasne (3200 lumenów) i charakteryzują się nasyconymi barwami oraz brakiem szkoliwego wpływu na wzrok. W efekcie prowadzący bez przeszkód może przeprowadzić zajęcia nawet w najbardziej słoneczny dzień bez konieczności zasuwania żaluzji. Z kolei wysoka rozdzielczość wynosząca WXGA oraz wysoki współczynnik kontrastu (14 000:1) gwarantują doskonałą ostrość i dokładność szczegółów.

Interaktywny i łatwy w obsłudze

Osoby prowadzące zajęcia spory nacisk kładą na warsztaty, dlatego poszukiwali rozwiązania, które oferowałoby wysoki stopień interaktywności oraz bezproblemowe podłączanie różnych urządzeń. Epson EB-680Wi idealnie odpowiadał na te potrzeby — z projektorem można się łączyć przez Wi-Fi, a dostępne funkcje wręcz promują praktyczne zajęcia w niewielkich grupach roboczych. Urządzenie wspiera obsługę dwóch piór jednocześnie, umożliwia także dodawanie notatek bezpośrednio na ekranie również za pomocą palców. Co więcej, oprogramowanie do projekcji pozwala na przesyłanie obrazu do projektora z kilku urządzeń. Funkcja dzielenia ekranu umożliwia także jednocześnie wyświetlanie dwóch różnych zestawów materiałów.

 

Zdaniem klienta

"Dotychczas korzystaliśmy z projektora niższej klasy. Słaba moc lampy oraz niska rozdzielczość powodowały, że uczestnicy zajęć nie widzieli tego, co chcieliśmy im pokazać. Przykładowo w trakcie zajęć z języka Python istotne jest, czy to jest nawias klamrowy, czy okrągły. Taki brak szczegółowości często powodował wiele nieporozumień w trakcie zajęć. Natomiast po zakupie projektora od firmy Epson nie ma już miejsca na tego rodzaju problemy. Co więcej, w naszym ośrodku zajęcia prowadzą specjaliści z różnych dziedzin, którzy przyjeżdżają ze swoim sprzętem, stąd tak ważne było, żeby projektor pozwalał na szybkie podłączenie każdego laptopa. Epson EB-680Wi nie wymaga instalacji dodatkowych sterowników czy kalibracji, a szeroki zakres rozdzielczości sprawia, że praktycznie każdy notebook świetnie z nim współpracuje" - powiedział Marek Wróblewski, Konsultant ds. Wspomagania Nauczycieli w Zakresie Stosowania Technologii Informacyjno-Komunikacyjnej.

Zdaniem integratora

Zdaniem integratora „Jako firma istniejąca na rynku edukacyjnym od ponad 20 lat bacznie śledzimy najnowsze trendy i rozwiązania, które mają szansę pozytywnie wpłynąć na proces nauczania. Między innymi dlatego wymagającym klientom polecamy interaktywne projektory Epson. Są to rozwiązania rzeczywiście innowacyjne i wspierane przez sprawdzonego dostawcę. Urządzenia pozwalają uzyskać funkcjonalność tablicy interaktywnej na dowolnej powierzchni, na której chcemy wyświetlić obraz” - powiedziała Elżbieta Pruffer z firmy Nordweco.