Oświata stawia na multimedialne projektory Epson

Duży obraz kluczem do zaangażowania uczniów

Oświata stawia na multimedialne projektory Epson

Liceum Ogólnokształcące w Ropczycach jest szkołą, w której technologia wspiera naukę

Projektory w służbie nauczania

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach to szkoła z tradycjami, mogąca się poszczycić wieloma osiągnięciami na olimpiadach szczebla krajowego i międzynarodowego, która w świadomy sposób inwestuje w najnowocześniejsze metody nauczania. Najlepszym tego przykładem jest wykorzystanie projektorów multimedialnych, które – jak podkreślają nauczyciele – w znaczny sposób poprawiają jakość nauczania, jednocześnie uatrakcyjniając przebieg zajęć lekcyjnych.

 

Efektywna edukacja z Epson

Dyrekcja zdecydowała się na zakup projektorów, korzystając ze środków pozyskanych w ramach projektu „Z doświadczeniem w przyszłość”. Dzięki niemu, oprócz tabletów i laptopów, pracownie udało się doposażyć w 14 projektorów krótkiego rzutu EB-520 firmy Epson. Dzięki temu kadra nauczycielska i uczniowie zyskali urządzenia, które pozwalają na wyświetlanie multimedialnych materiałów dydaktycznych na nawet 100-calowym obrazie. Wszystko to sprawia, że zaangażowanie w naukę jest znacznie większe, a sam proces uczenia nieporównywalnie bardziej efektywny.

Technologia 3LCD od Epson gwarantem jakości

Projektory EB-520 do wyświetlania obrazu wykorzystują autorską technologię 3LCD, która zapewnia jednakowe natężenie światła białego i barwnego. W efekcie tego materiały dydaktyczne charakteryzują się najwyższą jakością – barwy są realistyczne i nasycone. Co więcej, jasność obiektywu pozwala na wyświetlanie obrazu nawet w słoneczny dzień bez konieczności korzystania z żaluzji w salach lekcyjnych. Wysoki współczynnik kontrastu wynoszący 16000:1 gwarantuje większą dokładność szczegółów, zaś obiektyw o krótkim rzucie przekłada się na lepszą ostrość, dzięki czemu uczniowie nawet z dalszych rzędów wyraźnie widzą obraz.

 

Epson EB-520 – projektor stworzony, by uczyć

Epson EB-520 powstał z myślą o edukacji, dlatego urządzenie dostosowane jest do niezawodnej pracy w wymagających warunkach szkolnych. Wśród funkcji często wykorzystywanych podczas lekcji jest możliwość wyświetlania jednocześnie dwóch obrazów z różnych źródeł. Nauczyciele sięgają także chętnie po dydaktyczne materiały wideo – wbudowany głośnik o mocy 16 W zapewnia odpowiednią jakość dźwięku. Z kolei możliwość połączenia z bezprzewodową siecią LAN sprawia, że prezentacje można wyświetlać w wygodny sposób bez konieczności podłączenia kabli. Zakup projektorów to inwestycja na wiele lat, dlatego bardzo istotna jest pewność wieloletniej pracy – żywotność lampy szacowana jest na 10 tys. godzin, a urządzenie objęte jest 60-miesięcznym okresem gwarancyjnym.

Zdaniem klienta

Mgr Hubert Paśko, nauczyciel matematyki:
Projektory Epson doskonale sprawdzają się na lekcjach matematyki. Dzięki wykorzystaniu tego sprzętu można lepiej zobrazować trudne dla uczniów zagadnienia związane z parametrami w postaci dynamicznych wykresów. Stereometria nie jest już straszna uczniom dzięki możliwości zobaczenia dowolnej bryły i jej przekroju z każdej strony.

Mgr inż. Urszula Saj, nauczycielka chemii:
Projektor Epson ma wiele atutów: obraz jest czysty, ostry, kolory żywe, nieprzekłamane, dźwięk wyraźny, co ma szczególne znaczenie przy prezentowaniu chemicznych właściwości minerałów. Mam skalę porównawczą, bo wcześniej używałam projektora innej firmy. Epson jest po prostu lepszy.