Premiera przeglądarki Opera Touch z wykorzystaniem projektorów Epson

Projektory Epson realizują premierowy pokaz na żywo

Premiera przeglądarki Opera Touch z wykorzystaniem projektorów Epson

Wirtualna prezentacja nowych funkcji przeglądarki, na którą składały się skomplikowane animacje oraz mapping 3D, wyświetlana była na oczach milionów widzów projektorami Epson.

Firma MOOV sięga po sprawdzone rozwiązanie

W 2018 roku odbyła się premiera przeglądarki Opera w zoptymalizowanej wersji Touch. Wydarzenie w formie transmisji internetowej miało dotrzeć do wielomilionowej publiki siedzącej przed ekranami komputerów, dlatego już na etapie planowania ogromny nacisk położono na warstwę wizualną — uwagę widzów miało przykuć połączenie efektownych prezentacji, animacji i mappingu 3D. Realizację projektu zlecono zajmującej się dostarczaniem rozwiązań techniki scenicznej i animacji firmie MOOV, która do przedsięwzięcia zdecydowała się zastosować projektory instalacyjne marki Epson. Jak przyznają przedstawiciele firmy, dzięki urządzeniom japońskiego producenta udało się stworzyć wielowymiarową prezentację atrakcyjną zarówno dla publiczności w studiu, jak i dla widzów oglądających transmisję online.

 

Ambitny projekt realizowany laserową mocą projektorów

Celem postawionym przez Operę było stworzenie wydarzenia w głównej mierze zorientowanego na społeczność użytkowników obserwujących przebieg premiery na ekranach swoich monitorów. Klient poszukiwał rozwiązania, które umożliwiłby przedstawienie nowego produktu w atrakcyjny i jednocześnie nieszablonowy sposób – by zrealizować te założenia, zbudowano specjalną cykloramę, która służyła jako ekran projekcyjny. Firma MOOV zdecydowała, że do tak wymagającego projektu wykorzysta dwa potężne projektory laserowe Epson EB-L25000U o mocy 25000 lumenów i rozdzielczości 4K. Dodatkowo do stworzenia mappingu, wyświetlania treści 3D i projekcji na pozostałych elementach scenograficznych ustawionych na scenie użyto dwóch projektorów Epson EB-L1505U.

Epson zapewnia najwyższą jasność oraz rozdzielczość obrazu

Jak przyznają przedstawiciele firmy, przy wyborze odpowiednich projektorów kierowali się jasnością obiektywu. Epson EB-L25000U oferuje jasność 25000 lumenów, co czyni go jednym z najjaśniej świecących projektorów laserowych 3LCD na rynku. Dzięki dużej sile światła, możliwości stackowania oraz zastosowanym obiektywom TTP wysokiej jakości, nieograniczających siły świecenia obraz miał odpowiednią jasność, co było kluczowe przede wszystkim w przypadku mappingu. Dla twórców projektu równie ważna była rozdzielczość 4K – publika zasiadająca przed ekranami obserwowała przebieg imprezy na zbliżeniach, które pokazywały każdy szczegół wyświetlanego obrazu. By uzyskać jak najwyższą jakość, w projektorze EB-L25000U wykorzystano technologię optymalizacji 4K. Dzięki temu nawet w przypadku mocnego zbliżenia na scenę widz siedzący przed ekranem nie miał prawa dostrzec pojedynczych pikseli. 

Projektory Epson zaprojektowane z myślą o ambitnych realizacjach

Ogromne znaczenia miała także możliwość montażu projektorów w dowolnej pozycji w zakresie 360 stopni. Dla techników było to o tyle ważne, że studio, w którym odbywało się wydarzenie, nie należało do największych. Pełną elastyczność zapewnia także możliwość wyświetlanie obrazu w dowolnym kierunku, dodatkowo zaawansowane funkcje regulacji pozwalają osiągnąć doskonałą jakość obrazu na niemal każdej powierzchni. Co więcej, w przypadku transmisji na żywo kluczowa jest także cicha praca urządzeń. Poziom hałasu, jaki generuje model EB-L25000U, w trybie ECO można ograniczyć nawet do 40dB, z kolei w przypadku EB-L1505U tryb ECO pozwala zejść do 30dB. W efekcie projektory działały praktycznie bezszelestnie, nie zakłócając publice odbioru wydarzenia.

Zdaniem klienta

"Projektory firmy Epson przyczyniły się do sukcesu, jakim okazała się premiera produktu klienta. Do tak wymagającego zadania, jak internetowa relacja na żywo z wykorzystaniem skomplikowanych animacji czy mappingu 3D potrzebowaliśmy urządzeń, które musiały spełniać określone parametry. Najważniejsze były przede wszystkim wysoka jasność oraz rozdzielczość 4K. Nie mniejsze znaczenie miały elastyczność oraz cicha praca. Należy także dodać, że urządzenia Epson świetnie się sprawdzają w trakcie realizacji tego typu przedsięwzięć ze względu na łatwość instalacji oraz szeroki zakres regulacji, co znacznie ułatwia pracę zespołowi technicznemu" - powiedział Piotr Majewski, Dyrektor Zarządzający w Moov.