Projektor EB-Z11000W pomaga zawodowcom w nauce sztuki filmowej

Projekcja jako nieodłączny element warsztatu sztuki filmowej

Projektor EB-Z11000W pomaga zawodowcom w nauce sztuki filmowej

Sławomir Idziak, światowej sławy operator filmowy, w trakcie wymagających warsztatów plenerowych stawia na jakość i elastyczność projektorów Epson.

Fundacja Film Spring Open – sztuka filmowa dla młodych

Fundacja Film Spring Open powstała z inicjatywy Sławomira Idziaka, słynnego operatora filmowego, odpowiedzialnego za zdjęcia do tytułów takich jak “Helikopter w Ogniu” czy “Harry Potter i Zakon Feniksa". Jego misją jest organizacja interdyscyplinarnych warsztatów z zakresu edukacji audiowizualnej dla młodych. Do tego zadania stworzono m.in. Cinebus, czyli pierwszy w Polsce pojazd-studio filmowe, który służy zarówno do edukacji, jak i produkcji – o jego możliwościach mogli przekonać się wszyscy uczestnicy letnich warsztatów, w trakcie których studenci Szkoły Filmowej w Łodzi oraz Filmuniversität Babelsberg KONRAD WOLF nagrywali i montowali materiał filmowy wspólnego filmu.

 

Cinebus – pierwsze mobilne studio filmowe

Organizatorzy przyznają, że budowa Cinebusa była ogromnym wyzwaniem logistycznym. Zgodnie z początkowymi założeniami, celem mobilnego studia filmowego było umożliwienie uczestnikom warsztatów wyprodukowania filmu od samego początku do końca, czyli od fazy produkcyjnej, aż po postprodukcję i końcową projekcję. Dlatego też do realizacji tak ambitnego projektu zaangażowano aż 60 partnerów technologicznych - z firmą Epson na czele, która w trakcie trwania warsztatów była odpowiedzialna za wyświetlanie filmów.

Filmowcy docenili jakość 3LCD

W związku z trudnymi warunkami, takimi jak nieprzewidywalna pogoda czy zmienne warunki oświetleniowe, wybór padł na urządzenie z najwyższej półki, czyli instalacyjny projektor EB-Z11000W – plenerowe projekcje były świetną okazją, by w pełni zademonstrować jego możliwości. Urządzenie wyposażone jest w technologię 3LCD, która sprawia, że obraz jest wyjątkowo jasny a kolory żywe oraz nasycone (równie wysokie natężenie światła białego oraz barwnego). Co więcej, model oferuje jasność 11 000 lumenów oraz rozdzielczość WXGA, dlatego uczestnicy seansów – bez względu na porę dnia czy pogodę – mogli cieszyć się najwyższą jakością obrazu.

Projektor EB-Z11000W – rozwiązanie dla przemysłu filmowego

By urządzenie spełniało wymagania stawiane przez mobilne studio, projektor został wyposażony w wiele funkcji wspierających rożne standardy połączeń, zarządzania i konfiguracji. W trakcie plenerowych seansów ogromne znaczenie ma bezproblemowa i szybka konfiguracja, dlatego model EB-Z11000W posiada możliwość elastycznej korekcji kąta instalacji oraz przesunięcia obiektywu. Wśród funkcji niezbędnych do kalibracji znaleźć można m.in. Edge Blending, wzorce testowe czy funkcję Super Resolution firmy Epson. Co więcej, projektor wyposażony jest w złącze HDBaseT, które oferuje do pięciu połączeń w jednym, z kolei opcjonalna łączność Wi-Fi zapewnia dodatkową wszechstronność

Sprawdzony w wymagających warunkach przez zawodowców

Przedstawiciele fundacji Film Spring Open docenili możliwości, jakie daje projektor Epson EB-Z11000W, chwaląc przede wszystkim ultrawysoką jasność oraz doskonałe parametry obrazu. Urządzenie idealnie nadaje się również do pracy w plenerze, gdyż jest nieskomplikowane w obsłudze. Co więcej, wykorzystanie projektora nie ograniczało się wyłącznie do projekcji – podczas warsztatów przeprowadzono także testy nad wirtualnym studiem, nad którym prace trwają od ponad roku. Jak twierdzą organizatorzy, era zielonych ekranów powoli się kończy, gdyż projektory w połączeniu z najnowszymi rozwiązaniami AV pozwalają na jeszcze bardziej ekonomiczną i efektywną pracę.

Zdaniem Klienta - Sławomira Idziaka, operatora i założyciela Fundacji Film Spring Open

"Projektory w technologii Epson 3LCD to ekonomiczne rozwiązanie dla wewnętrznych i zewnętrznych ekranów z kontentem reklamowym. Jednak dla nas, twórców audiowizualnych, świetnie nadają się jako centralny element budowy wirtualnego studia filmowego, czym Fundacja Film Spring Open zajmuje się od roku i jest w trakcie budowy pierwszego mobilnego studia filmowego na świecie."