Dzięki drukarkom Epson studio Re-Art tworzy wysokiej jakości reprodukcje

Wszechstronność i wysoka jakość przyniosły studiu Re-Art renomę

Dzięki drukarkom Epson studio Re-Art tworzy wysokiej jakości reprodukcje

Studio Re-Art oferuje innowacyjne rozwiązania w zakresie druku artystycznego skierowane do artystów, fotografów, muzeów i galerii sztuki. Usługi te cieszą się dziś międzynarodowym uznaniem.

Studio Re-Art może się poszczycić 25-letnim doświadczeniem w produkcji najwyższej jakości fotografii tradycyjnej i artystycznej, działalnością badawczą oraz zastosowaniem najnowszych urządzeń i technik drukarskich. Najwyższa jakość wydruków artystycznych jest dla studia Re-Art zawsze najważniejsza, dzięki czemu cieszy się ono zaufaniem artystów i fotografów z całego świata. Marcel Salome, dyrektor studia, korzysta wyłącznie z drukarek firmy Epson, co pozwala mu tworzyć reprodukcje, które do złudzenia przypominają dzieła oryginalne. 

Drukarki Epson wyprzedzają konkurencję

Studio Re-Art należy do grupy certyfikowanych studiów współpracujących z niemieckim producentem papieru, firmą Hahnemühle. Dzięki temu zalicza się do światowej czołówki dostawców cyfrowych usług drukarskich. Producenci regularnie korzystają ze wsparcia studia Re-Art, by sprawdzić, czy materiały, papier i drukarki spełniają rygorystyczne wymagania. Pomóc w tym mogły jedynie drukarki Epson.

„Zanim założyłem tę firmę, korzystałem z drukarek różnych producentów” — wyjaśnia Salome. „Nie gwarantowały one jednak najlepszych wyników, a ich stabilność pozostawiała wiele do życzenia. Zawsze dążymy do uzyskania najwyższej jakości. Gdy tylko drukarki do druku na płótnie stały się bardziej powszechne, różnica w efektach w porównaniu z drukarkami innych producentów stała się wyraźniejsza. Wydruki uzyskiwane na drukarkach Epson zdecydowanie wyprzedzają jakością konkurencję. Są też spójniejsze. To sprawia, że od lat stawiamy na rozwiązania firmy Epson. Jesteśmy niezmiennie zadowoleni z drukarek Epson Stylus Pro 11880 i Epson Stylus Pro 9890. Od 2007 roku są one kluczowym elementem naszej działalności”.

Precyzyjna konfiguracja profilu barwnego

Jak podkreśla Salome, wybór odpowiedniej drukarki nie jest prosty. „Nie musimy co roku kupować nowych drukarek. Często realizujemy produkcje seryjne, a nasi klienci oczekują, że różnica między wydrukiem a oryginałem będzie niezauważalna. Gdybyśmy cały czas zmieniali drukarki, nie bylibyśmy w stanie zagwarantować ciągłości, np. w zakresie doboru kolorów”.

„Obecnie testujemy nową drukarkę Epson SureColor SC-P20000, czyli następcę Stylus Pro 11880. Efekty są naprawdę obiecujące. Najdelikatniejsze nawet różnice w kolorach możemy zniwelować dzięki licznym funkcjom zarządzania kolorami. Profile barwne w drukarkach Epson pozwalają osiągnąć pożądaną dokładność i w pełni korzystamy z tej możliwości”.

Renoma w całej Europie dzięki wszechstronności i wysokiej jakości

Doskonałe wyniki, które studio Re-Art osiąga dzięki drukarkom Epson, przyciągają uwagę nie tylko artystów. Jego usługami zainteresowały się także czołowe firmy z branży, co czyni je prawdziwym prekursorem. „Weźmy za przykład wydruk giclée” — wyjaśnia Salome. „Ta metoda druku wiąże się z koniecznością spełnienia najbardziej rygorystycznych wymagań stawianych przez artystów, muzea czy kolekcjonerów dzieł sztuki. Niektóre muzea wręcz wystawiają reprodukcje giclée zamiast prawdziwych obrazów. Dzięki wszechstronności i jakości oferowanej przez drukarki Epson mogliśmy rozpowszechnić tę metodę w całej Europie”.

Drukowanie wszystkich kolorów na drukarkach Epson

Nawet po 25 latach reprodukcja dzieł sztuki przynosi Salome satysfakcję. „To wspaniałe uczucie, gdy możemy dostarczać doskonałej jakości wydruki fotografom, którzy w przeciwieństwie do artystów nie mogą porównać naszych produktów z oryginałem. W swoich projektach mogą oni użyć każdego koloru, jaki tylko sobie wyobrażą, a my, dzięki drukarkom firmy Epson, jesteśmy w stanie im je wydrukować. To niesamowite”.