Wrocław stawia na kompleksowe wsparcie edukacji

WorkForce Pro i projektory multimedialne od pierwszego dzwonka

Wrocław stawia na kompleksowe wsparcie edukacji

We wrocławskiej Szkole Podstawowej nr 25 pracują trzy urządzenia wielofunkcyjne WorkForce Pro WF-C869R (w sekretariacie i dziale administracji) oraz 13 zestawów na które składają się WorkForce Pro WF-6590 oraz projektory interaktywne EB-536Wi w klasach.

Czas cyfrowej edukacji

Jedne z głównych wyzwań dzisiejszej edukacji to z jednej strony obciążenie nauczycieli i administracji szkolnej obowiązkami formalnymi, dokumentacją, etc. oraz przede wszystkim potrzeba sprostania potrzebie atrakcyjnej i przykuwającej uwagę edukacji. Dzieci z początku XXI wieku są bombardowane bodźcami i “zanurzone” w cyfrowym świecie, co sprawia że trudno dotrzeć do nich z tradycyjnym szkolnym przekazem opartym na tablicy z kredą i podręcznikach. Ich skuteczne nauczanie musi być oparte na interakcji i atrakcyjnym, angażującym przekazie graficznym nie ustępującym jakości temu, znanemu ze świata rozrywki.

Wiedząc o tym, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 25 we Wrocławiu - zdecydowała się zainwestować w kompleksowe wyposażenie, które byłoby w stanie skutecznie wesprzeć działania w obu obszarach.

Po analizie oferty rynkowej zdecydowano się na rozwiązania z firmą Epson: zdecydowała o tym przede wszystkim kalkulacja kosztów eksploatacji i posiadania sprzętu, renoma producenta oraz szerokie wsparcie firmy AVMax na etapie oferty, testów i wyceny.

Sprzęt dobrany do potrzeb

Ostatecznie w szkole stanęły trzy urządzenia wielofunkcyjne WorkForce Pro WF-C869R (zlokalizowane w sekretariacie i pomieszczeniach działu administracji), a trzynaście zestawów złożonych z WorkForce Pro WF-6590 oraz projektorów interaktywnych EB-536Wi w sa​lach lekcyjnych.

Większe WF-C869R pełnią rolę w szkole centrów przetwarzania dokumentów, zarówno przy wydrukach w większej ilości, jak i archiwizacji czy skanowaniu dokumentacji, w czym wydatnie pomaga zestaw apliacji oraz automatyczny podajnik dokumentów. Drukowanie przebiega szybko, cicho oraz bez emisji szkodliwych substancji. Co ważne, jakość i trwałość wydruków są najwyższej klasy, co ma znaczenie np. w przypadku tworzenia dyplomów czy pism okolicznościowych.

Drukarki WF-6590 służą do drukowania przygotowywania materiałów lekcyjnych, takich jak ćwiczenia, zadania do wypełniania podczas kartkówek, mapy, etc, bezpośrednio w klasach, bez potrzeby oczekiwania na dostepność współdzielonych urządzeń w sekretariacie czy szybkiego skanowania. 

Jednak sprzętem cieszącym się największym uznaniem w oczach nauczycieli oraz dzieci są projektory interaktywne. Prezentowanie w wielkiej skali treści edukacyjne, możliwość ich zmiany pracy intuicyjny sposób znany między innymi z gier komputerowych, sprawiają że od czasu gdy się pojawiły zniknął problem ze zgłoszeniem się uczniów do odpowiedzi.