WYDAJNOŚĆ DRUKU NA ZAPLECZU SŁODKIEGO BIZNESU

Wdrożenie WorkForce Pro WF-R8590D3TWFC w Cukierni Sowa

WYDAJNOŚĆ DRUKU NA ZAPLECZU SŁODKIEGO BIZNESU

Jedna z najbardziej znanych kawiarni w Polsce - Cukiernia Sowa - wyrosła z rodzinnego zakładu, by w ciągu trzech pokoleń przeistoczyć się w sieć blisko dwustu cukierni popularnych w całym kraju. Było to możliwe dzięki łączeniu tradycji z otwarciem na nowe możliwości, takich jak Epson WorkForce Pro WF-R8590D3TW -z technologią RIPS

Rozwój firmy rodzi wyzwania

Cukiernia Sowa będąc jedną z najbardziej rozpoznawalnych - wyznaczających poziom - marek w swej branży prowadzi politykę maksymalnej koncentracji na zasadniczym biznesie starając się minimalnie angażować w utrzymanie i zarządzanie narzędziami wspomagającymi podstawową działalność.

Stąd, gdy w siedzibie centrali firmy pojawia się konieczność wymiany dotychczas użytkowanego sprzętu drukującego, kluczowym kryterium oceny ofert była płynność pracy bez konieczności serwisu oraz czytelne i atrakcyjne warunki wsparcia gwarancyjnego. Dodatkowo -  z uwagi na skalę wydruków – uważnie analizowano koszt nabywanego urządzenia, nie tylko pod kątem ceny nowego sprzętu, ale kompleksowego TCO, uwzględniającego wszystkie związane z tym wydatki, w tym koszt energii elektrycznej i przede wszystkim cenę wydruku pojedynczej kartki.

RIPS - wybór na lata

W uwzględnieniu powyższego zdecydowano się na zakup flagowego urządzenia z rodziny Epson RIPS – WorkForce Pro WF-R8590D3TWFC. Przy podejmowaniu decyzji „kropkę nad i”  postawiła kalkulacja kosztów druku: wynikało z niej, że oszczędność uzyskana dzięki technologii drukowania RIPS w ciągu dwóch-trzech lat korzystania przełoży się… na cenę nowego urządzenia.

Kombajn druku i komunikacji, jakim jest WF-R8590D3TWFC stał się sercem systemu zarządzania drukiem w centrali i pracuje od rana do wieczora na potrzeby różnych działów w firmie. Najczęściej z wydruków korzystają pracownicy działu księgowości odbierający faktury, raporty i zestawienia księgowe, jak i obsługa sekretariatu.  Oprócz drukowania korespondencji, prezentacji czy ofert, sprzęt sprawdza się doskonale jako szybkie ksero oraz, dzięki szybkiemu, dwustronnemu skanowaniu z podajnika ADF, służy także do archiwizacji dokumentów.

Urządzenie wyróżniają dwie najistotniejsze z punktu widzenia firmy cechy. Pierwsza, to brak konieczności częstej obsługi eksploatacyjnej np. w formie usuwania drobnych usterek w rodzaju zacięć papieru oraz uzupełniania papieru i atramentów. Drugą jest bardzo niski koszt druku.

Te atuty, w połączeniu z niskim poborem mocy włączonej non-stop drukarki, przekładają się na czytelne, policzalne oszczędności. Dodatkowe, chwalone przez użytkowników korzyści, to szybkość, cicha praca, oraz… estetyka samego urządzenia.

Korzyści te sprawiają, że drukarka ceniona jest za wysoką efektywność działania zarówno poprzez optymalizację kosztów IT, jak i zwiększenia ergonomii pracy zespołu, dzięki szybkości i automatyce operacji. Osobną, podstawową korzyścią jest jakość wydruków, tak tekstowych jak i zawierających kolor.

Współpraca z Epson - dalsza perspektywa

Ten model Epson wygrał nieprzypadkowo. Wybóru dokonano świadomie pod kątem analizy całkowitych kosztów posiadania (TCO) w perspektywie kilku lat oraz oferowanych funkcji. Bardzo ważnym czynnikiem była trzyletnia umowa gwarancyjna, natomiast ostatecznie na korzyść Epson szalę przechylił bardzo dobry kontakt międzyludzki, osobiste zaangażowanie oraz doskonała komunikacja z reprezentantem firmy podczas całego procesu sprzedaży.

Zdaniem osób decydujących o rozbudowie infrastruktury w Cukierni Sowa nowe urządzenia z serii RIPS stwarzają ogromne możliwości usprawnienia wydajności i optymalizacji kosztów eksploatacji zaplecza IT w firmie. Jest to dobre uzasadnienie do ich instalacji w niedalekiej przyszlości także w innych, terenowych placówkach jako jedno z dwóch (z uwagi na globalną politykę dublowania dostawców IT) podstawowych urządzeń back-office.

W tym kontekście, wdrożenie WorkForce Pro WF-R8590D3TWFC traktowane jest poniekąd jako pilotaż szerszej współpracy. Codzienna praca urządzenia jest monitorowana, wnioski i sugestie usprawnień są przekazywane do Epson, w celu maksymalizacji korzyści z przyszłych zakupów. Już w najbliższej perspektywie nadchodzących miesięcy planowane jest nabycie bliźniaczej drukarki na potrzeby działu marketingu.

Głosem Klienta

„W Cukierni Sowa potrzebne było urządzenie z jednej strony maksymalnie wydajne, nie tylko jeśli idzie o szybkość, ale koszt pojedynczego wydruku, co w skali tysięcy stron miesięcznie daje wymierny zysk. Z drugiej, zależało nam na maksymalnej prostocie i intuicyjności obsługi urządzenia oraz eliminacji czasochłonnego serwisu przez pracowników, którzy nie są przecież fachowcami IT. Oba wymogi zaspokaja Epson RIPS – policzyliśmy, że oszczędność uzyskana w ciągu dwóch lat pracy Pro WF-R8590D3TWFC pozwoli nam na nabycie kolejnego takiego urządzenia i to w jeszcze trakcie okresu gwarancyjnego pierwszego zakupu.”

Krzysztof Pieczenko

CTO, Cukiernia Sowa Sp J.