Oryginalne lampy do projektorów

Ciesz się najlepszą jakością obrazu, mając pewność, że korzystasz z oryginalnej, bezpiecznej i niezawodnej lampy

Co warto wiedzieć

Epson jest uznanym producentem bezpiecznych i niezawodnych projektorów i lamp wysokiej jakości, gwarantujących niezapomniane wrażenia. W związku z tym chcielibyśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii, które mogą wpływać na korzystanie z projektorów. Na rynku są dostępne nieoryginalne lampy. Chociaż cieszy nas możliwość konkurowania z innymi firmami, musimy zaznaczyć, że aby uzyskać optymalne działanie urządzenia i najlepszą jakość obrazu, należy korzystać wyłącznie z części pochodzących od producenta projektora. Epson nie przeprowadza kontroli jakości nieoryginalnych lamp. Mogą one okazać się zawodne, ponieważ nie mają żadnych gwarancji jakości, nie zostały poddane testom ani nie są zgodne z przyjętymi normami. Nieoryginalne lampy są często złej jakości, mają krótki czas eksploatacji i niewystarczające natężenie światła. Ich używanie bywa też niebezpieczne, ponieważ niektóre z nich nadmiernie się nagrzewają, powodując dymienie lampy i iskrzenie na złączu lampy. Współpracujemy z organami ochrony porządku publicznego, aby wyeliminować podrobione produkty, oraz publikujemy stosowne informacje, aby uchronić użytkowników przed problemami wynikającymi z używania nieoryginalnych i podrobionych lamp.

Dlaczego warto kupować oryginalne lampy?

Kupując projektor Epson, wybierasz najbardziej zaawansowaną technologię pochodzącą od najlepszego producenta na świecie1. Chcemy mieć pewność, że każda część każdego projektora spełnia tak samo wysokie standardy — dzięki tym staraniom od ponad dziesięciu lat jesteśmy liderem na rynku1. Oryginalne lampy Epson są produkowane w tej najbardziej zaawansowanej technologii. Kupując oryginalną lampę, otrzymujesz od nas obietnicę, że jest to najlepszy wybór dla Twojego projektora Epson.

Oryginalne lampy to gwarancja najwyższej jakości obrazu, najlepszego stosunku jakości do ceny i najdłuższego czasu eksploatacji. Kupując je, zachowujesz gwarancję na projektor i możesz uniknąć potencjalnych zagrożeń.

Nieoryginalne kontra oryginalne

Nieoryginalne lampy mogą się nadmiernie nagrzewać, a w skrajnych przypadkach — wywołać pożar projektora. To wyjaśnia, dlaczego warto inwestować w oryginalne produkty. Nieoryginalne i podrobione lampy mogą wywołać wiele problemów związanych z jakością odbioru, unieważnieniem gwarancji i dodatkowymi kosztami.

Zawodność

Podrobione lampy mogą się zużywać i psuć o wiele szybciej niż oryginalne

Trwałość i niezawodność

Oryginalne lampy Epson są trwałe, zapewniają długie działanie projektorów i są bardziej ekonomiczne niż te nieoryginalne

Zagrożenie dla bezpieczeństwa

Jeśli korzystasz z nieoryginalnych lamp, niektóre części projektora Epson, takie jak obudowa lub przewody, mogą się nadmiernie nagrzewać, rozłączać lub ulec zniszczeniu, a nawet, w skrajnych przypadkach, spowodować dymienie lampy i iskrzenie na złączu lampy.

Gwarancja bezpieczeństwa

Po 2000 godzin używania 65% nieoryginalnych lamp może nie działać prawidłowo. Oryginalne lampy Epson są poddawane kontroli jakości, dlatego też są bardziej niezawodne.2

Niska jakość obrazu

Obraz uzyskany przy użyciu podrobionych lamp może migać i cechować się niedokładnym odwzorowaniem kolorów oraz niższymi poziomami jasności, co znacznie pogarsza jakość odbioru.

Wyrazistość i stała jakość obrazu

Tylko korzystając z oryginalnych lamp Epson, możesz oczekiwać niezmiennie dobrej jakości oraz jasnych i realistycznych obrazów.

Projektory firmy Epson zapewniają jasny obraz i żywe, realistyczne kolory dzięki naszej technologii 3LCD. Aby mieć pewność, że projektor Epson zapewni Ci przez cały czas eksploatacji tak samo wysokie natężenie światła białego i barwnego, używaj oryginalnych lamp Epson.

Konsekwencje używania nieoryginalnych lamp:

Zawodność

Zagrożenie dla bezpieczeństwa

Niska jakość obrazu

Jak uniknąć podrobionych lamp:

Aby mieć pewność, że kupujesz oryginalną lampę Epson, wystarczy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

  • Kupuj lampy u jednego z oficjalnych sprzedawców Epson lub w sklepie Epson online, aby uniknąć wszelkich wątpliwości
  • Możesz bez obaw złożyć zamówienie u zatwierdzonych sprzedawców i cenionych sprzedawców dostępnych zarówno online, jak i offline
  • Unikaj kupowania produktów, których cena jest znacznie niższa niż sugerowana cena detaliczna. Nie daj się oszukać promocjom, które są zbyt korzystne, by mogły być prawdziwe
  • Sprawdź opakowanie — tekst na nim nie powinien zawierać żadnych błędów ortograficznych

Działania przeciwko podrabianiu produktów

Współpracujemy z organami ochrony porządku publicznego, aby uchronić użytkowników przed problemami wynikającymi z używania podrobionych produktów. W ciągu zaledwie kilku lat udało nam się wyeliminować tysiące podrobionych lamp. W ramach tej współpracy stworzyliśmy specjalną etykietę zmieniającą kolor, która pomaga określić, czy dany produkt jest oryginalny. Umieszczamy ją na wszystkich obudowach lamp i opakowaniach lamp do projektorów (wprowadzonych w 2012 r.), aby ułatwić rozpoznanie podróbek.

10 000
godzin eksploatacji

Do 10 000 godzin eksploatacji3

Zależy nam na tym, aby oferować klientom lampy o długim okresie eksploatacji, ale niestety nieoryginalne lampy nie mogą tego zapewnić. Czas eksploatacji naszych lamp wynosi do 10 000 godzin — oznacza to, że przez 15 lat codziennie możesz codziennie obejrzeć film4.

Utrzymanie gwarancji

Nasze lampy są specjalnie zaprojektowane i poddawane rygorystycznym testom pod kątem współpracy z projektorami firmy Epson. Są one produkowane zgodnie z rygorystycznymi normami jakości, dzięki czemu firma Epson gwarantuje optymalną wydajność projektorów i lamp. Epson nie ma możliwości przetestowania i oceny nieoryginalnych lamp, dlatego wszelkie usterki związane z używaniem takich produktów są równoznaczne z unieważnieniem gwarancji na projektor5.

Idealny obraz dzięki doskonałemu dopasowaniu

Lampy Epson są precyzyjnie ustawione w specjalnie zaprojektowanej obudowie umożliwiającej łatwy i dokładny montaż wewnątrz projektora Epson. Jakakolwiek zmiana w położeniu lampy, zarówno w obudowie, jak i w projektorze, spowoduje zmianę jasności i jakości obrazu. Lampy Epson muszą być ustawione poprawnie, aby umożliwić optymalne działanie projektora. Podobnych efektów nie można zapewnić przy użyciu nieoryginalnych lamp.

Projektory

Projektory 3D

Znajdź się w centrum wydarzeń dzięki projektorom 3D

Więcej informacji
Projektory

Seria ProAV

Zadziw dużą widownię dzięki naszym zaawansowanym projektorom

Więcej informacji
  1. Największy udział jednostkowy na rynku projektorów o jasności 500 i więcej lumenów. (Badania przeprowadzone przez firmę Futuresource Consulting Limited dla okresu od 2001 r. do 2015 r.)
  2. Testy prowadzone przez firmę Epson zgodnie z normą IEC61947-1, którym poddano 34 nieoryginalne lampy w ciągu 2000 godzin, wrzesień 2014 r.
  3. 10 000 godzin w trybie ekonomicznym
  4. Obliczenia na podstawie wyświetlania filmów o długości 105 minut i pracy projektora w trybie ekonomicznym
  5. W zależności od okresu gwarancyjnego na projektor lampy zamienne są objęte trzymiesięczną gwarancją. Więcej informacji na temat specyfikacji technicznych poszczególnych projektorów, warunków usługi Epson CoverPlus i trzyletniej przedłużonej gwarancji można znaleźć na stronie www.epson.pl/warranty.
  6. W porównaniu z wiodącymi, jednoukładowymi projektorami DLP do kina domowego. Projektory 720p firmy Epson zapewniają trzy razy większą jasność; projektory 1080p firmy Epson zapewniają dwa, a nawet trzy razy większą jasność. Na podstawie danych NPD za okres od lipca 2011 do czerwca 2012 r. Pomiar jasności koloru (natężenia światła barwnego) dokonany zgodnie z IDMS 15.4. Jasność kolorów będzie się różnić w zależności od warunków użytkowania. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.epson.pl/CLO