Kadra kierownicza firmy Epson Europe

Celem naszej kadry kierowniczej jest stały rozwój firmy oparty na mądrości i doświadczeniu liderów oraz dążeniu do podnoszenia poziomu zadowolenia naszych pracowników, klientów i partnerów.

Kazuyoshi Yamamoto

Prezes i dyrektor ds. operacyjnych, Epson Europe B.V.

Kazuyoshi Yamamoto objął stanowisko Prezesa w firmie Epson Europe B.V. w czerwcu 2015 roku. Wcześniej przez wiele lat był dyrektorem generalnym przedstawicielstwa firmy Epson Europe B.V. w Moskwie oraz Epson na Ukraine i Epson w Kazakhstanie. Jako prezes pracował również przez 7 lat w Indonezji.

Dołączył do działu marketingu i sprzedaży firmy Epson w 1999 roku, mając 16 lat doświadczenia w pracy związanej z marketingiem i sprzedażą w kilku dużych firmach (Sharp i Sony).

Studiował na Kobe City Foreign Language University, gdzie obronił tytuł licencjata w dziedzinie nauk humanistycznych. Jest żonaty i ma syna.

Rob Clark

Senior Vice President, Epson Europe B.V.

Rob Clark, Senior Vice President, Epson Europe B.V., odpowiada za wszystkie działania w zakresie marketingu i sprzedaży w regionie Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Rosji.

Poprzednio zajmował stanowisko Vice President ds. marketingu i rozwoju biznesu, a wcześniej pracował przez 5 lat jako dyrektor działu drukarek atramentowych w firmie Epson Europe.

Clark dołączył do zespołu Epson jako menedżer produktu w zakresie drukarek igłowych. Z czasem zaczął jednak zajmować coraz wyższe stanowiska w dziale marketingu produktu i zarządzania biznesem, obejmując także przez pewien okres stanowisko dyrektora zarządzającego w Epson UK.

Przed rozpoczęciem pracy w Epson Clark pracował w dziale dystrybucji IT, gdzie zdobył doświadczenie w zakresie marketingu i sprzedaży bezpośrednio do odsprzedawców i sprzedawców detalicznych. Clark rozpoczął swoją karierę, pracując dla rządu Wielkiej Brytanii jako pracownik działu technologii, po uzyskaniu kwalifikacji w zakresie inżynierii elektronicznej i elektrycznej.

Yoshiro Nagafusa

Starszy wiceprezes, Epson Europe

Yoshiro jest starszym wiceprezesem w firmie Epson Europe i odpowiada za optymalizację infrastruktury i działań w zakresie sprzedaży w regionie CISMEA.

Jest on też dyrektorem wykonawczym w firmie Seiko Epson Corporation.

Yoshiro pracuje w firmie Epson od ponad 30 lat. W tym czasie piastował on wiele stanowisk kierowniczych w oddziałach firmy na całym świecie, m.in. w Niemczech, Singapurze i Holandii. Ostatnio pełnił funkcję zastępcy głównego kierownika administracyjnego w dziale sprzedaży i marketingu SEC w Japonii.

W firmie Epson Europe pracuje już drugi raz. Poprzednio przez 5 lat (od 2014 r.) był wiceprezesem ds. marketingu strategicznego.

Yoshiro jest absolwentem ekonomii na Uniwersytecie Rikkyo w Tokio. Ma żonę i córkę.

Keisuke Fujii

Vice President ds. działalności biznesowej, Epson Europe B.V.

Keisuke Fujii zarządza działalnością biznesową w regionie Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Rosji (EMEAR). Nadzoruje także wszystkie działania analityczne oraz planowanie, a także działy operacyjne, takie jak dział ds. finansów, HR, łańcucha dostaw i IT w regionie Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Rosji (EMEAR).

Fuji pracuje w firmie od 11 lat, a w roku 2019 przeniósł się do Europy. Wcześniej zajmował wiele stanowisk w Seiko Epson Corporation, a przez ostatnie cztery lata był odpowiedzialny za wspieranie firm należących do grupy Epson na całym świecie w raportowaniu do globalnego kierownictwa wyższego szczebla.

Fuji ma żonę i dwóch synów.

Duncan Ferguson

Vice President, Professional Printing & Robotics, Epson Europe B.V. and Country Manager, Epson UK.

Duncan Ferguson, Vice President odpowiedzialny za druk profesjonalny i robotykę w Epson w Europie, dodatkowo jest również Country Managerem w Epson UK.

Dołączył do Epson Europe w 2003 roku, obejmując stanowisko dyrektora ds. grafiki profesjonalnej. Szybko ustanowił UltraChrome firmy Epson wiodącym zestawem atramentów do grafiki profesjonalnej przeznaczonym zarówno dla niezależnych profesjonalistów, jak i drukarzy komercyjnych zorientowanych na produkcję.

Ferguson obejmował liczne stanowiska na wyższym szczeblu kierownictwa w Epson w działach profesjonalnego druku, etykiet, reklam wizualnych, tekstyliów, a ostatnio robotyki.

Rozpoczął karierę w dziale obsługi klienta i technicznego wsparcia sprzedaży w Shell Chemicals. Później zatrudniony został w firmie Kodak, w której był odpowiedzialny za sprzedaż i usługi w sektorze profesjonalnym, służby zdrowia i obrazowania cyfrowego w Wielkiej Brytanii i Europie.

Ferguson zdobył stopień naukowy w dziedzinie chemii na Uniwersytecie w Durham. Ma żonę i dwoje dzieci, w wolnym czasie lubi grać w krykieta.

Neil Colquhoun

Vice President CISMEA and Professional Displays, Epson Europe B.V.

Neil Colquhoun jest wiceprezesem regionu CISMEA, odpowiada za projektory profesjonalne. Zarządza działalnością firmy Epson w regionie CISMEA oraz segmentem profesjonalnych projektorów w regionie EMEAR.

Colquhoun dołączył do firmy Epson w 2012 roku jako dyrektor ds. sprzedaży biznesowej na Wielką Brytanię. Później awansował na stanowisko dyrektora handlowego ds. urządzeń wizualnych na całą Europę, a następnie został dyrektorem wykonawczym w dziale profesjonalnych projekcji.

Przed rozpoczęciem pracy w Epson Colquhoun obejmował różne stanowiska na wyższym szczeblu kierowniczym w obszarze sprzedaży i marketingu w firmach Panasonic Europe, Pioneer, Mars UK i Coca-Cola. Ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie w dziedzinie zarządzania produkcją na Uniwersytecie w Sunderland, a także podyplomowe studia w zakresie międzynarodowych stosunków gospodarczych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine.

Mieszka w Londynie. W wolnych chwilach gra w piłkę nożną, nurkuje oraz uprawia hot jogę.

Massimo Pizzocri

Wiceprezes Epson Europe (CEE) i dyrektor zarządzający Epson Italy

Rozpoczął karierę w Epson Italy w 1999 roku, aby po pewnym czasie zostać tam dyrektorem ds. marketingu na Włochy, a później kierownikiem działu marketingu strategicznego na cały region EMEA.

W 2006 roku został mianowany dyrektorem zarządzającym Epson Italy, a następnie wiceprezesem ds. sprzedaży konsumenckiej Epson Europe odpowiedzialnym za sprzedaż wszystkich produktów konsumenckich w regionie EMEA oraz za kanały dystrybucji i sprzedaży detalicznej/elektronicznej. Od tego czasu piastuje stanowisko wiceprezesa na Europę Środkową i Wschodnią.

Zanim dołączył do firmy Epson, Massimo pracował w dziale graficznym firmy DuPont.

Mieszkał we Włoszech, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Jego hobby to trekking i czytanie książek, jest także aktywnym wolontariuszem Czerwonego Krzyża.

Darren Phelps

Wiceprezes ds. działalności biznesowej, Epson Europe B.V.

Pracuje w branży IT od ponad 20 lat, zajmując różne stanowiska kierownicze.

Darren dołączył do Epson Europe w lutym 2016 roku jako dyrektor ds. sprzedaży dla dystrybutorów, mając za zadanie przede wszystkim budowanie kanału sprzedaży wartości oraz rozwijanie kanału sprzedaży dla dystrybutorów Epson i programów lojalnościowych skoncentrowanych na wartości dodanej. Następnie kierował w firmie działalnością w zakresie rozwiązań Business Imaging (BI) w regionie EMEAR, po czym awansował na stanowisko dyrektora wykonawczego ds. sprzedaży w kanale resellerskim.

Przed podjęciem pracy w Epson Darren był dyrektorem ds. kanałów sprzedaży w Lenovo Technology UK, gdzie kierował sprzedażą i marketingiem produktów na rynku SMB i rozwijał strategie dla tego rynku. Pozwoliło to na szybką ekspansję w ramach segmentów małych i średnich przedsiębiorstw. Ponadto wypracował strategię sprzedaży dla użytkowników końcowych średniej wielkości prowadzącą do imponującego wzrostu obrotów i udziału w rynku w regionie.

Rozpoczął swoją karierę w branży IT w dziale dystrybucji i z biegiem czasu zdobył rozległą i wszechstronną wiedzę na temat przywództwa w biznesie i sprzedaży.

Ma żonę i dwójkę dzieci. Jest początkującym golfistą.

Karl Angove

Wiceprezes ds. sprzedaży konsumenckiej Epson Europe

Karl rozpoczął pracę w Epson w 2018 roku jako dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży konsumenckiej na Europę Zachodnią, a następnie w maju 2019 roku objął sprawowaną do dziś rolę wiceprezesa.

Przed przyjściem do Epson zajmował szereg stanowisk kierowniczych w sektorze handlu detalicznego w Dixons Carphone i Metro AG w Wielkiej Brytanii, Francji, Czechach i Niemczech, rozpoczynając karierę w sklepach Currys w Wielkiej Brytanii.

Ukończył studia z rachunkowości i finansów na Uniwersytecie Walijskim. Jest żonaty i lubi podróżować.

Epson Europe: nasza historia

Firma Epson zawsze wyprzedzała swój czas. I to dosłownie. Skromna fabryka zegarków Daiwa Kogyo Ltd. (później znana pod nazwą Seiko) została założona w 1942 r. W 1968 r. firma wprowadziła na rynek urządzenie oznaczone EP-101. Była to pierwsza na świecie lekka, kompaktowa drukarka, od której wywodzi się nazwa firmy Epson (EP-son, czyli „syn EP”).

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Historia firmy Epson

Historia firmy Epson to pionierskie wynalazki, innowacje i potrzeba przekraczania kolejnych barier. Robimy to już od 50 lat... i nie mamy zamiaru przestać. To coś więcej niż tylko ambicja, to po prostu nasza misja.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ