PAPIERY DO WYDRUKÓW ARTYSTYCZNYCH

Do wydruków fotografii i dzieł sztuki wybierz papier zaprojektowany, by zapewnić najlepsze efekty przy wykorzystaniu drukarek i atramentów firmy Epson.

Papiery na bazie bawełny przeznaczone do wydruku dzieł sztuki

Firma Epson oferuje cztery rodzaje papieru na bazie bawełny, zaprojektowane z myślą o wysokiej jakości reprodukcji fotografii i dzieł sztuki. Są one odpowiednie dla artystów, fotografów, drukarni i muzeów.

Papier Fine Art Cotton Smooth Bright

Do druku fotografii, w przypadku których ważne jest wierne oddanie subtelnych szczegółów i przejść tonalnych.

WIĘCEJ INFORMACJI

Papier Fine Art Cotton Smooth Natural

Do reprodukcji dzieł sztuki, szczególnie takich, gdzie subtelna tekstura powierzchni może służyć podkreśleniu pewnych aspektów obrazu.

WIĘCEJ INFORMACJI

Papier Fine Art Cotton Textured Bright

Do druku fotografii i obrazów, gdzie pożądana jest większa wyrazistość.

WIĘCEJ INFORMACJI

Papier Fine Art Cotton Textured Natural

Do reprodukcji dzieł sztuki oraz do celów archiwalnych.

WIĘCEJ INFORMACJI

Osiągnij najlepsze efekty dzięki atramentom Epson UltraChrome

Wszystko dokładnie takie, jak pamiętasz: naturalne barwy, płynna gradacja, realistyczne odcienie skóry i nie tylko.

 • UltraChrome K3 / K3+VM
 • UltraChrome HD / HDR
 • UltraChrome HDX
 • UltraChrome Pro
WIĘCEJ INFORMACJI

Rejestracja w systemie Digigraphie

Oferowane papiery na bazie bawełny przeznaczone do reprodukcji dzieł sztuki pozwalają uzyskać najwyższą jakość wydruku oraz spójność wymaganą przy publikacji w ograniczonym nakładzie. Zapewniają ponad 60 lat odporności na działanie światła (przy użyciu tuszów pigmentowych UltraChrome na bazie wody) oraz posiadają certyfikat Digigraphie1.

WIĘCEJ INFORMACJI

Najważniejsze cechy

Wysoka jakość

 • Papier najwyższej jakości, zaprojektowany z myślą o długowiecznych wydrukach, które nie żółkną ani nie blakną.
 • Firma Epson posiada bogate tradycje w dziedzinie cyfrowego druku dzieł sztuki, co przekłada się na wiedzę potrzebną do wytwarzania wyjątkowych papierów do tego zastosowania. O wysokiej jakości wyrobów świadczy fakt, że baza do ich produkcji pochodzi z renomowanej papierni. Stuprocentowo bawełniane papiery do wydruku dzieł sztuki świetnie nadają się do celów archiwalnych. Powstają z wysokiej jakości surowców i nie zawierają zbędnych dodatków, które mogłyby spowodować degradację obrazu. Luksusowy wygląd i faktura sprawiają, że papiery te nadają się do użytku profesjonalnego i nie tylko.

Wspaniała gama kolorów

 • Papiery pozwalające na dokładną reprodukcję kolorów oryginalnych dzieł sztuki lub fotografii.
 • Przy produkcji tych papierów do wydruku dzieł sztuki wykorzystano najnowszą technologię powlekania, by zapewnić zgodność z najbardziej zaawansowanymi tuszami UltraChrome firmy Epson i umożliwić reprodukcję jak najszerszej gamy kolorów.

Kompletne rozwiązanie firmy Epson

 • Materiały eksploatacyjne, które bezproblemowo działają z drukarką
 • Firma Epson oferuje kompleksowe rozwiązanie, w skład którego wchodzą papiery, tusze, drukarka, głowica drukująca, oprogramowanie i gwarancja. Dzięki temu klient może mieć pewność, że wszystkie elementy zostały zaprojektowane i przetestowane pod kątem bezproblemowej współpracy.

Prosta konfiguracja

 • Profile ICC i ustawienia dostępne są w sterowniku europejskim dla wszystkich drukarek SureColor SC-P. Profile ICC i ustawienia dostępne są do pobrania dla późniejszej generacji drukarek Stylus Pro.
LEARN MORE

Zgodne produkty

Wszystkie papiery do wydruku dzieł sztuki zostały poddane dokładnym testom i przystosowane do użytku w poniższych modelach drukarek.

SureColor SC-P20000

Precyzyjna drukarka łącząca największą szybkość drukowania z najlepszą jakością w rozdzielczościach od 600 × 600 dpi wzwyż.

WIĘCEJ INFORMACJI

SureColor SC-P10000

Zaprojektowana dla pracowni fotograficznych, punktów drukowania fotografii i kopiowania oraz dużych firm szukających wewnętrznego rozwiązania.

WIĘCEJ INFORMACJI

Seria SureColor SC-P6000

Wykonuje trwałe i precyzyjne wydruki najwyższej jakości – idealna do drukowania profesjonalnych zdjęć i dzieł sztuki na różnorodnych nośnikach.

WIĘCEJ INFORMACJI

Seria SureColor SC-P7000

Zaprojektowane z myślą o profesjonalnych proofach i wydrukach fotograficznych z wykorzystaniem najnowszych technologii obrazowania firmy Epson.

WIĘCEJ INFORMACJI

Seria SureColor SC-P8000

Te wszechstronne 44-calowe drukarki fotograficzne i proofery pozwalają tworzyć profesjonalne wydruki i proofy najwyższej jakości.

WIĘCEJ INFORMACJI

Seria SureColor SC-P9000

Zaawansowane rozwiązania techniczne połączone z prostą funkcjonalnością. Najwyższa jakość i precyzja wydruku oraz żywe, jaskrawe kolory

WIĘCEJ INFORMACJI

SureColor SC-P800

Wysokiej jakości drukarka fotograficzna A2 z elastycznymi opcjami łączności i opcjonalnym podajnikiem papieru w roli zapewnia profesjonalny druk na różnych rodzajach nośników.

WIĘCEJ INFORMACJI

Studia przypadków

 1. Wyniki testów przeprowadzonych w Laboratoire national de métrologie et d'essais (LNE) we Francji.