PrecisionCore

Technologia przyszłości

SZYBKOŚĆ

Technologia głowicy drukującej PrecisionCore zapewnia najdokładniejsze, najszybsze i najtrwalsze wydruki na rynku, z których słynie firma Epson. Podzespoły Epson do druku atramentowego w wysokiej rozdzielczości są jednymi z najszybszych na świecie. Każdy z elementów piezo głowicy drukującej PrecisionCore uwalnia krople atramentu blisko 50 000 razy w ciągu sekundy.

JAKOŚĆ

Głowica drukująca PrecisionCore ma dysze rozmieszczone nawet trzy razy gęściej niż konwencjonalne głowice drukujące piezo firmy Epson. Mają one średnicę ok. 20 mikronów i tworzą małe, okrągłe, powtarzalne punkty o średnicy 40 mikronów. Taka precyzja jest szczególnie ważna w przypadku drukowania wyraźnego tekstu i cienkich linii.

NIEZAWODNOŚĆ

PrecisionCore to nowy, niezawodny system, który bazuje na mocy kryształów piezoelektrycznych. Element piezo generuje napięcie, które w ciągu milisekund jest w stanie wykryć, czy uwalnianie odbywa się prawidłowo. Właściwie przez cały czas jest on w stanie monitorować własną pracę.

OBSŁUGA RÓŻNYCH NOŚNIKÓW I ATRAMENTÓW

Mikromechaniczny element uwalniający PrecisionCore pozwala na używanie wielu rodzajów materiałów, co nie jest możliwe w systemach wykorzystujących ciepło. Umożliwia on zastosowanie bardziej kolorowych formuł atramentów, zawierających wyższe stężenie barwników i środków wiążących niż w systemach drukujących wykorzystujących ciepło, a także drukowanie na wielu rodzajach materiałów.

SKALOWALNOŚĆ

PrecisionCore jest skalowalną technologią, która ma zastosowanie zarówno w systemach przemysłowych, takich jak duże maszyny drukujące do etykiet, jak i w drukarkach biurowych. Dzięki modułowej konstrukcji podzespoły PrecisionCore mogą być rozmieszczone w ruchomych seryjnych głowicach drukujących i w nieruchomych układach wierszowych.

PRZEŁOMOWA TECHNOLOGIA PRECISIONCORE

Największe inwestycje w badania i rozwój w historii firmy Epson zaowocowały powstaniem technologii głowic drukujących PrecisionCore. Stanowi ona połączenie doświadczenia firmy w tworzeniu systemów mikroelektromechanicznych (ang. MEMS) i zaawansowania w dziedzinie inżynierii materiałowej.

Technologia niewymagająca ciepła kształtuje przyszłość druku

Zwiększ wydajność i zmniejsz wpływ na środowisko bez kompromisów.

Więcej informacji

ROZWÓJ I PRODUKCJA

Firma Epson ogłosiła niedawno powstanie w Japonii dwóch nowych linii produkcyjnych atramentowych głowic drukujących, które kosztowały 125 milionów euro. Umożliwią one stworzenie nowego podzespołu MicroTFP i całej gamy nowych głowic drukujących.

THIN FILM PIEZO

Kryształ piezoelektryczny ugina się przy zastosowaniu napięcia elektrycznego. Ten ruch stanowi siłę napędową maleńkich pompek atramentu znajdujących się w każdej dyszy głowic drukujących Epson. Podsumowując, im mniejszy jest element piezo, tym bardziej się on ugina. Siłownik piezo głowicy drukującej MicroTFP ma dwa razy większą siłę uginania w porównaniu z oryginalną głowicą drukującą TFP.

SYSTEMY MIKROELEKTROMECHANICZNE

Technologia MEMS jest wykorzystywana do tworzenia akcelerometrów do samochodów i telefonów komórkowych, części używanych w dyskach twardych i innych urządzeniach. Poprzez połączenie procesów MEMS z nauką o zaawansowanych naukowo materiałach piezo firma Epson stworzyła mikroskopijne siłowniki o wysokiej wydajności i kanały atramentowe o dużej dokładności, umożliwiające precyzyjne i szybkie wyrzucanie kropli atramentu.

PRECYZYJNY MONTAŻ

Te podzespoły są następnie podłączane do zbiorników z atramentem, filtrów i elektroniki, a następnie zamykane w obudowie na w pełni zautomatyzowanych liniach montażowych. Są one wyposażone w urządzenia automatyki przemysłowej firmy Epson, które prawie nie wymagają obsługi człowieka.

Sześcioosiowe skalarne roboty zgodnie z własnym przetwarzaniem obrazu i technologią montażu produkują w trybie ciągłym zamknięte w osłonach podzespoły głowic drukujących.

ANALIZA STANU DYSZ

SurePress L-6034VW to pierwsze przemysłowe jednoprzebiegowe urządzenie drukujące firmy Epson, w którym zastosowano nową technologię wierszowego układu głowic drukujących PrecisionCore firmy Epson. Głównym elementem gwarantującym wysoką wydajność, niezawodność oraz niskie koszty eksploatacji urządzenia SurePress L-6034VW jest nowy wierszowy układ głowic PrecisionCore.