Pożegnaj kartridże

Oszczędź do 90% na kosztach drukowania1

Odtwórz wideo

Przedstawiamy drukarki EcoTank

Szukasz rozwiązania o wyjątkowo niskim koszcie?

Nasza innowacyjna seria urządzeń EcoTank zapewnia bardzo niski koszt wydruku strony – można zaoszczędzić 90% na kosztach atramentu1. Pojemniki na atrament o bardzo dużej pojemności, które można uzupełniać, pozwalają wydrukować tysiące stron bez konieczności wymiany kartridży.

Co to jest EcoTank?

Drukarka EcoTank różni się zasadniczo od większości drukarek – zamiast kartridży posiada duży zbiornik, który można napełniać atramentem z dołączonych butelek. Już na początek otrzymujesz wystarczająco dużo atramentu, by wydrukować nawet 14 000 stron2 – oznacza to oszczędność zarówno pieniędzy, jak i czasu, bo nie musisz już często wymieniać kartridży. Instalacja jest prosta, uzupełnianie nie powoduje zabrudzeń, a niezawodna konstrukcja gwarantuje kolejne strony doskonałych wydruków.

Druk ponad 120 stron czarno-białych za 1 PLN4

Druk ponad 60 stron kolorowych za 1 PLN4

Oblicz, ile możesz zaoszczędzić dzięki drukarce Epson EcoTank

 1. Wybierz model drukarki Epson EcoTank i porównaj go z jedną z 20 najlepiej sprzedających się drukarek na rynku
 2. Powiedz nam, ile prawdopodobnie będziesz drukować stron miesięcznie i ile lat będziesz używać drukarki.
 3. Kliknij opcję „OBLICZ”

Dlaczego warto wybrać EcoTank

Lider światowego rynku

Firma Epson jako pierwsza zaoferowała drukarki bez kartridży, a teraz jest największym na świecie dostawcą drukarek z pojemnikami na atrament5. Na całym świecie sprzedanych zostało ponad 60 milionów drukarek EcoTank6.

Szybsze niż modele konkurencji7

Niezależnie od ilości atramentu wymaganej do wydrukowania dokumentu drukarka EcoTank zapewnia krótszy czas wydruku jednej strony niż porównywalne modele konkurencji7.

Inteligentna konstrukcja

W najnowszej generacji specjalnie zaprojektowanych drukarek EcoTank zbiornik atramentu znajduje się z przodu. Nowa, zwarta konstrukcja ułatwia napełnianie i zapewnia czytelny widok poziomów atramentu. Udoskonalony system napełniania zaprojektowano tak, aby ograniczyć ryzyko rozlania atramentu i powstawania bałaganu.

Niezawodność

W odróżnieniu od innych producentów firma Epson stosuje stałe głowice. Nie musisz się martwić wydatkami związanymi z wymianą głowicy drukującej ani kłopotliwą instalacją.

Zero problemów

Zapewnij sobie spokój dzięki promocji na wydłużoną, 3-letnią gwarancję.

Większy wybór

Firma Epson oferuje najszerszy na rynku wybór modeli drukarek ze zbiornikami na atrament. Z kolekcji urządzeń do codziennego użytku, fotograficznych i biznesowych możesz wybrać drukarkę EcoTank dopasowaną do swoich potrzeb.

Zapoznaj się z ofertą

Codzienne drukowanie

Proste drukowanie, skanowanie i kopiowanie na drukarkach EcoTank do użytku domowego.

Drukowanie w jakości biznesowej

Efektywnie wykonuj swoje zadania dzięki modelom EcoTank dla biznesu.

Drukowanie zdjęć

Uzyskaj wyjątkowe, błyszczące zdjęcia i ciesz się bogatymi, żywymi kolorami.

Drukarki mono EcoTank

Zaoszczędź nawet 50% kosztów druku w ciągu trzech lat w porównaniu z monochromatyczną drukarką laserową9.

Porównaj produkty

Dane techniczne
Funkcje
Łączność
Maksymalny rozmiar papieru
Drukowanie dwustronne
Automatyczny podajnik dokumentów
Wyświetlacz LCD
Prosty system napełniania
Drukowanie z urządzeń mobilnych
Wydajność butelki z atramentem znajdującej się w zestawie2
Wydajność pojedynczej butelki z atramentem2

Za kulisami

Jakie to uczucie być na planie filmowym z Usainem Boltem?

Obejrzyj naszą galerię:

Drukowanie z urządzeń przenośnych i nie tylko

Dzięki rodzinie kompaktowych urządzeń wielofunkcyjnych Epson z Wi-Fi drukowanie z telefonu może być łatwe i szybkie. Nie musisz już siedzieć za biurkiem – wysyłaj wydruki z tabletu czy smartfona za pośrednictwem Wi-Fi i wielu bezpłatnych aplikacji do drukowania na urządzeniach przenośnych8.

 • Epson Smart Panel app
 • Aplikacja Epson Creative Print
 • Drukowanie zdjęć z Facebooka
 • Drukowanie wiadomości e-mail
 1. Na podstawie obliczeń firmy Epson, średnia oszczędność na koszcie wydruku strony oraz średnia liczba tonerów wymaganych do wydrukowania takiej samej liczby stron jak za pomocą butelki z atramentem EcoTank „110”. Porównanie wydajności (wydruki A4 ISO/IEC 19752) butelki EcoTank „110” oraz oryginalnych materiałów eksploatacyjnych (raport IDC, Hardcopy Peripherals Consumables Tracker, wysyłki w 2021 r., opublikowany w 1 kw. 2021 r.) używanych w 20 najlepiej sprzedających się monochromatycznych drukarkach laserowych z tonerami o szybkości 1–20 str./min w Czechach, na Węgrzech, w Polsce i w Turcji (raport IDC, Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker, wysyłki w 2021 r., opublikowany w 1 kw. 2021 r.). Koszt wydruku strony obliczony przez podzielenie odpowiednich przychodów ze sprzedaży butelek/kartridży i całkowitej wydajności przez sprzedaż jednostkową.
 2. Podana wydajność została ustalona za pomocą oryginalnej metodologii firmy Epson na podstawie symulacji druku wzorców testowych zgodnie z normą ISO/IEC 24712. Podana wydajność NIE jest oparta na normie ISO/IEC 24711. Podana wydajność może różnić się w zależności od drukowanych zdjęć, rodzaju używanego papieru, częstotliwości drukowania oraz warunków pracy, np. temperatury. Podczas wstępnej konfiguracji drukarki pewna ilość atramentu zostaje zużyta do zapełnienia dysz głowicy drukującej. Z tego powodu wydajność początkowego zestawu może być niższa.
 3. Dotyczy wszystkich modeli oprócz L805, L810, L850, L7160, L7180: Średnia liczba wymaganych kartridżów/oszczędność podczas drukowania tej samej liczby stron przy użyciu dostarczonych w zestawie butelek z atramentem z serii EcoTank (z wyjątkiem L805, L810, L850, L7160), bez uwzględniania kosztów sprzętu. Do porównania użyto modelu EcoTank A4 i średnich kosztów eksploatacji 10 najlepiej sprzedających się modeli w Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce w okresie od kwietnia 2017 do marca 2018 r. Koszty wydruku obliczone dla kartridżów standardowych i XL dostępnych w Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, zgodnie z danymi dla tego samego okresu. W celu obliczenia średniej ceny sprzedaży podzielono przychody przez liczbę sztuk. Wydajność kartridżów podana na stronach internetowych producentów.
  Dotyczy modeli L805, L810, L850, L7160, L7180: Średnią oszczędność obliczono podczas drukowania takiej samej liczby stron przy użyciu dołączonych butelek z tuszem z serii EcoTank z wyłączeniem kosztów sprzętu. Do porównania użyto modelu EcoTank A4 i średnich kosztów eksploatacji 10 najlepiej sprzedających się modeli w Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce w okresie od kwietnia 2017 do marca 2018 r. Koszty wydruku obliczone dla kartridżów standardowych i XL dostępnych w Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, zgodnie z danymi dla tego samego okresu. W celu obliczenia średniej ceny sprzedaży podzielono przychody przez liczbę sztuk. Wydajność kartridżów podana na stronach internetowych producentów.
 4. Liczba wydrukowanych stron oparta jest na maksymalnym koszcie wydruku jednej strony przy użyciu butelek z atramentem Epson z serii 101, 103 i 664. Koszt wydruku jednej strony oblicza się jako sumę łącznej sugerowanej ceny detalicznej butelek z atramentem w kolorach cyjan, magenta i żółty w przypadku stron kolorowych i w kolorze czarnym w przypadku stron monochromatycznych podzieloną przez liczbę uzyskanych stron wydruków. Sugerowane ceny detaliczne z sierpnia 2018 roku.
 5. Na podstawie danych o sprzedaży pochodzących z raportu IDC WW HCP Tracker (dane z IV kwartału 2018 r.).
 6. Łączna sprzedaż drukarek z systemem stałego zasilania w atrament firmy Epson w latach 2010–2021 na podstawie wewnętrznych danych Epson dot. wysyłek.
 7. Na podstawie porównawczych testów wydajności druku pojedynczych stron (porównano modele Epson L3150/L4160 z urządzeniami HP Smart Tank Wireless 515 i Canon G3411/G6040), przeprowadzonych przez Keypoint Intelligence – Buyers Lab (BLI), luty 2020. Najkrótszy czas druku pojedynczej strony porównano z testowanymi konkurencyjnymi urządzeniami A4 Wi-Fi typu 3 w 1 OEM z systemem stałego zasilania w atrament. Pełne wyniki i szczegółowe informacje na temat warunków testów można znaleźć w raportach Buyer Lab tutaj: Buyers lab report - Epson L3150.pdf, Buyers lab report - Epson L4160.pdf. Epson jest zarejestrowanym znakiem towarowym, a slogan EXCEED YOUR VISION i logo są zarejestrowanymi znakami towarowymi albo znakami towarowymi firmy Seiko Epson Corporation. Wszystkie pozostałe znaki towarowe stanowią własność innych podmiotów i zostały wykorzystane tylko w celach identyfikacyjnych.
 8. Wymaga połączenia bezprzewodowego z Internetem. Więcej informacji o produkcie, obsługiwanych językach i urządzeniach można znaleźć na stronie www.epson.pl/connect
 9. Oszczędności osiągnięte w ciągu 3 lat przy wydruku 406 stron miesięcznie. Porównanie cen uwzględnia koszty sprzętu, załączone w zestawie butelki z tuszem lub tonery oraz koszty zamiennych butelek i tonerów. Przy porównaniu cen sprzętu uwzględniono ceny drukarek Epson M1100 w momencie wprowadzenia na rynek oraz średnią cenę 77% najlepiej sprzedających się monochromatycznych jednofunkcyjnych drukarek laserowych A4 (szybkość drukowania poniżej 20 str./min) w Grecji, Polsce, Republice Czeskiej, Rumunii, na Słowacji, w Słowenii, Turcji, na Węgrzech oraz w pozostałych krajach Europy Południowo-Wschodniej w okresie od stycznia do grudnia 2018 r. Porównanie kosztów druku jest oparte na cenach butelek z czarnym atramentem firmy Epson (seria 110) w momencie wprowadzenia na rynek i średnich cenach najpojemniejszych dostępnych wersji oryginalnych kaset z czarnym tonerem do 77% najlepiej sprzedających się monochromatycznych jednofunkcyjnych drukarek laserowych A4 (szybkość drukowania poniżej 20 str./min) w Polsce, Republice Czeskiej, Turcji i na Węgrzech w okresie od stycznia do grudnia 2018 r. Wydajność konkurencyjnych kaset z tonerem do drukarek laserowych podana została na stronach internetowych ich producentów.