EPSON INDUSTRIAL
SOLUTIONS CENTER+

November 2020 - December 2021

Register now Watch video

EPSON INDUSTRIAL SOLUTIONS CENTER+

Experience our range of new, economical automation solutions. Book your appointment now for your individual or group tour of the Epson hybrid Showroom.

Joining a tour is free.

November 2020 - December 2021

Register now

SZYBKO UCZĄCY SIĘ ROBOT, KTÓRY WSZYSTKO WIDZI

Nowy inteligentny robot Epson z dwoma ramionami

#BERTIETHEROBOT

WIĘCEJ INFORMACJI Obejrzyj wideo

NOWA SERIA N2

Nasz najbardziej kompaktowy robot sześcioosiowy, zapewniający maksymalną wydajność przy minimalnych rozmiarach. Dzięki drugiej osi skierowanej wewnętrznie ma nadzwyczajną manewrowość.

WIĘCEJ INFORMACJI

SCARA LIGHT
PROSTOTA I INTELIGENCJA

Roboty SCARA-Light firmy Epson zdobywają obszary, które wcześniej opanowane były przez systemy liniowe i inne mniej zwinne roboty.

WIĘCEJ INFORMACJI

SZKOLENIA, SEMINARIA I PREZENTACJE EPSON

Nasi specjaliści z przyjemnością podzielą się swoją wiedzą podczas seminariów wstępnych, kursów programowania i konserwacji oraz sesji szkoleniowych dla operatorów oferowanych klientom i ich personelowi.

WIĘCEJ INFORMACJI

Najnowocześniejsza robotyka firmy Epson

Automatyka ma kluczowe znaczenie w kontekście produktywności i precyzji w coraz większej liczbie branż i zastosowań. Istotne stają się w szczególności rozwiązania sprawdzające się dla mniejszej liczby robotów.

Zdobądź godnego zaufania partnera, który ma rozległą wiedzę na temat robotów i służy pomocą w usprawnianiu procesu produkcji. Epson to pionier w zakresie robotyki i kompleksowy dostawca usług obejmujących produkcję, sprzedaż oraz pomoc techniczną. Od wprowadzenia na rynek naszego pierwszego robota w 1980 roku jesteśmy czołowymi dostawcami w dziedzinie automatyki.

Kompleksowe rozwiązania z zakresu automatyki

Jesteśmy dostawcą rozwiązań z zakresu automatyki z elastyczną ofertą produktów, które można rozbudować o różne komponenty opcjonalne. Dostarczamy nie tylko najszerszą gamę robotów SCARA do najbardziej zróżnicowanych zastosowań, ale też roboty sześcioosiowe, kontrolery i oprogramowanie. Wszystkie nasze produkty łatwo integrują się z infrastrukturą i są łatwe w obsłudze.

Niezawodne i trwałe

Nasze systemy robotyczne charakteryzują się niezwykłą precyzją, prędkością, niezawodnością i wytrzymałością. Z działania robotów Epson zadowolonych jest wiele znanych klientów.

Produkty

Roboty

Nowoczesne rozwiązania z zakresu automatyki muszą spełniać kilka prostych wymagań — muszą być możliwie najszybsze, najmniejsze i najtańsze. Epson oferuje szeroką gamę nadzwyczaj szybkich i precyzyjnych robotów przemysłowych.

Roboty SCARA

Nowa generacja robotów SCARA — kompaktowość, wysoka prędkość i precyzja oraz opcje pozwalające na dostosowanie do Twoich wymagań.

Dzięki robotom Epson masz większy wybór niż kiedykolwiek wcześniej. Nie musisz już szukać innych systemów. Oferując 300 różnych modeli o zasięgu 175–1000 mm i udźwigu do 20 kg, a także wersje przystosowane do pracy w myjniach i pomieszczeniach sterylnych, firma Epson prawdopodobnie ma urządzenie i konfigurację, która idealnie pasuje do Twojego zastosowania.

Roboty Spider

Rewolucja w zakresie robotyki od firmy Epson

Robot Spider firmy Epson ma wiele zalet. To pierwszy i jedyny robot SCARA z idealnie cylindrycznym zasięgiem pracy. Dzięki temu, wyjątkowo produktywne urządzenie Spider dosięgnie każdego miejsca w obszarze pracy (100 procent), oferując jednocześnie krótkie cykle pracy.

Roboty sześcioosiowe

Precyzyjne rozwiązanie dla Twoich zastosowań

Roboty sześcioosiowe ProSix wyróżniają się dużą prędkością i precyzją ruchu. Standardowy czas cyklu do 0,37 sekund i powtarzalności +/-0,02 mm gwarantuje wysoką produktywność i zwiększa efektywność ekonomiczną.

SCARA-Light

Prostota i inteligencja.

Sądzisz, że roboty przemysłowe warto kupować jedynie w dużych partiach? Myślisz, że nie opłaca się ich kupować małym firmom? Mylisz się w obu przypadkach.
Roboty SCARA-Light firmy Epson zdobywają obszary, które wcześniej opanowane były przez systemy liniowe i inne mniej zwinne roboty.

SCARA seria T

SCARA serii T z wbudowanym kontrolerem.

Rozwiązania z zakresu automatyki stają się coraz bardziej inteligentne, wydajne i tanie. Najlepszym tego przykładem są roboty SCARA serii T. Podstawowy model naszej szerokiej gamy produktów SCARA — idealny do prostych zadań precyzyjnego układania (pick-and-place) i w miejscach, gdzie wcześniej były używane systemy liniowe.

Smart Motion

Szybko osiągamy cel

Roboty Epson osiągają pozycję docelową znacznie szybciej i precyzyjniej, generując minimalne wibracje. Optymalne pozycjonowanie, krótkie cykle pracy i większa precyzja ścieżki ruchu oznaczają, że z technologią Smart Motion ekonomia ruchu jest gwarantowana.

Z powodu przekraczania punktu docelowego tradycyjne sterowniki silników powodują zwiększone odchylenia. Efektem tego jest niedokładne pozycjonowanie, słaba interpolacja i dłuższe czasy pracy. Dzięki technologii Smart Motion przekraczanie ograniczone jest do minimum. Nawet w przypadku ekstremalnych cyklów pracy, roboty Epson są precyzyjne, delikatne i szybkie.

Technologia QMEMS

Po raz pierwszy w robotyce
Kontrola wibracji dzięki technologii czujników Epson QMEMS1.

To pierwsze tego typu urządzenia:
nasze roboty wykorzystują rewolucyjną technologię czujników Epson QMEMS dzięki czemu radykalnie obniżają poziom wibracji manipulatorów.

Pozwala to na zwiększenie tępa produkcji przy zachowaniu stałego poziomu jakości podczas prac montażowych. Nawet w przypadku wysokich prędkości początkowych i gwałtownego hamowania zaletą naszych urządzeń jest płynność zapewniająca poziom wydajności, który do tej pory wydawał się nieosiągalny.

Czym jest technologia QMEMS?

QMEMS to połączenie kwarcu, kryształu o doskonałych charakterystykach, takich jak wysoka stabilność i precyzja, oraz MEMS (technologia mikroprodukcji). Stosujemy precyzyjne mikroprzetwarzanie materiału półprzewodnikowego MEMS w oparciu o materiał kwarcowy, aby utworzyć urządzenie kwarcowe nazywane przez nas QMEMS. Osiąga ono wysoką wydajność w kompaktowej formie.

Zalety technologii QMEMS

Przekraczanie 0,3 -> 0,1 mm
Czas osiągnięcia stabilności (±0,05 mm) 0,3 -> 0,1 s
15% krótszy cykl pracy w rzeczywistym zakresie użytkowym
Zmniejszenie wibracji i czasu osiągania stabilności
Poprawa cyklu pracy przy dużych obciążeniach
 1. QMEMS oraz powiązane logo są zastrzeżonymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi firmy Seiko Epson Corporation w Japonii i innych krajach

Filtruj wyniki

 • KATEGORIA

 • KATEGORIA

Zakres listy: z .

Zakres listy: z .

  Kontrolery

  Kontrolery umożliwiają szybkie, precyzyjne i bardzo niezawodne sterowanie manipulatorami i urządzeniami peryferyjnymi. Zapewniają wysoką wydajność w ograniczonych przestrzeniach. Podstawowa jednostka to niezawodny zintegrowany system, otwarty we wszystkich kierunkach.

  RC700-A: jeden dla wszystkich

  Koncepcja otwartego sterowania do szerokiej gamy zastosowań

  Kompaktowy, zaawansowany i elastyczny w zależności od potrzeb kontroler RC700-A to uniwersalny produkt, który zapewnia szerokie możliwości bez względu na to, czy pracuje samodzielnie czy w ramach zintegrowanego systemu. Jeśli zostanie rozbudowany do kontrolera wielomanipulatorowego, produkt RC700-A może sterować kilkoma robotami i różnymi urządzeniami peryferyjnymi w złożonym systemie.

  Kontroler RC700-A można rozbudować o różne systemy przetwarzania obrazu, tak aby spełniał Twoje wymagania. Zostało zaprojektowane z myślą o nowej generacji robotów wykorzystujących technologię czujników QMEMS firmy Epson.

  RC90-B: wielkie możliwości w małej formie

  RC90-B to jeden z najbardziej kompaktowych i najlżejszych kontrolerów w tej klasie wydajności na rynku. To małe, inteligentne i ekonomiczne urządzenie zaprojektowano przede wszystkim do pracy w sieci podrzędnej. Port szeregowy RS-232C, standardowy port we/wy 24/16 oraz sieci Ethernet są już zainstalowane. Karty rozszerzeń do komunikacji z urządzeniami zewnętrznymi i integracji z sieciami fieldbus pozwalają na elastyczne i tanie rozbudowanie systemu według potrzeb.

  Filtruj wyniki

  • KATEGORIA

  • ZGODNE JEDNOSTKI

  Zakres listy: z .

  Zakres listy: z .

   Oprogramowanie

   Środowiska projektowe Epson RC+ — zaawansowane, wydajne, intuicyjne.

   Zaawansowane środowisko do zarządzania projektami i programowania Epson RC + idealnie nadaje się do prostego tworzenia aplikacji dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika Windows, otwartej strukturze i zintegrowanym funkcjom przetwarzania obrazu. Jest to dodatek do środowiska graficznego 3D pozwalający na niemal kompletne symulowanie programu robota i dokładne wizualizowanie jego ruchu.

    

   Środowisko projektowe RC+ 5.0

   Środowisko projektowe RC+ 5.0 zapewnia wszystkie narzędzia potrzebne do szybkiego i wydajnego programowania.

   RC+ 5.0 — kompleksowe rozwiązanie

   Nasze środowisko do zarządzania projektem i programowania environment działa w najnowszych wersjach systemu Windows i komunikuje się z kontrolerem RC180 za pośrednictwem USB i sieci Ethernet. Jego otwarta struktura pozwala też na integrowanie z zewnętrznymi środowiskami programowania.

   Interfejs Windows

   Kolorowanie składni, debugger, pomoc podczas wprowadzania oraz swoboda konfigurowania interfejsu ułatwiają wykonywanie zadań programowania.

   Funkcje i zalety

   • Środowisko do programowania aplikacji za pośrednictwem języka robotów SPEL+ firmy Epson
   • Możliwa równoległa praca kilku aplikacji RC+ 5.0 (jeden komputer pozwala na równoległy dostęp do kilku kontrolerów robotów)
   • Zintegrowany system zarządzania projektami do szybkiej realizacji przedsięwzięć
   • Intuicyjny interfejs użytkownika
   • Przetwarzanie obrazu zintegrowane w interfejsie
   • Wszechstronny zestaw złączy: port we/wy sieci Ethernet, Profibus, DeviceNet, interfejs szeregowy, TCP/IP oraz port we/wy do nawiązywania kontaktu są dostępne fabrycznie lub opcjonalnie
   • Środowisko programowania w języku niemieckim, angielskim i francuskim

   Zestawy narzędzi programowych

   Wdrażanie nawet złożonych projektów powinno być łatwe. Dzięki szerokiej gamie narzędzi projektowych oferowanych przez oprogramowanie RC+ 5.0 masz wszystko, co potrzebne do wydajnego tworzenia aplikacji.

   • Narzędzie do zarządzania robotem — umożliwia również sterowanie pilotem TP1

    Zawiera wszystkie istotne informacje i elementy sterowania robotem, przejrzyście zaaranżowane w oddzielnych oknach dotyczących konfiguracji, przetwarzania punktów ruchu, parametrów punktów przejścia, układu współrzędnych narzędzi i robotów, obciążeń i bezwładności.

    Za pośrednictwem pulpitu sterowniczego robota, można włączać i wyłączać silniki, resetować, a nawet przywracać urządzenie do pozycji wyjściowej.

   • Edytor etykiet we/wy

    Edytowanie etykiet dla we/wy, flag i interfejsów we/wy fieldbus w odniesieniu do przepustowości w bitach, bajtach i długości słów.

   • Monitor we/wy

    Wyświetlanie statusu dla we/wy, flag i interfejsów we/wy fieldbus w odniesieniu do przepustowości w bitach, bajtach i długości słów. Można też tworzyć specjalne widoki użytkownika.

   • Menedżer zadań

    Wyświetlanie wielu wywołanych zadań i ich statusu, a także bieżącego wiersza programu

   • Polecenie

    Jednowierszowy edytor poleceń

   • Edytor makr

    Tworzenie programów w języku SPEL+ ułatwiających programowanie

   • Zarządzanie konserwacją

    Tworzenie / importowanie / wyświetlanie kopii zapasowych / resetowanie kontrolera

   • Edytor komunikatów o błędach

    Tworzenie własnych komunikatów o błędach właściwych dla danej aplikacji

   • Debugger

    Programowanie z punktami zatrzymania i uruchamianiem krokowym

   • Edytor

    Tworzenie programów sekwencji w języku SPEL+

    • Pomoc online
    • Sprawdzanie składni
    • Listy etykiet
    • Wykrywanie i kolorowanie słów kluczowych, parametrów i komentarzy
    • Lista parametrów
    • Przechodzenie do definicji
   • Edytor zmiennych

    Wyświetlanie i edytowanie bieżących wartości zmiennych

   • Edytor stosu

    Wyświetlanie skoku programu

   • Historia systemu

    Rejestrowanie błędów, zdarzeń, ostrzeżeń (diagnostyka)

   • Kompilator

    Sprawdzanie sekwencji programu (składnia, definicja, zakres wartości i wiele innych)

   Zgodne z:

   Roboty serii SCARA
   Roboty serii Spider
   Seria ProSix C3

   RC180

   Vision Guide 5.0

    

   Środowisko projektowe RC+ 7.0

   Idealne do całkowitej automatyzacji całego cyklu życiowego oprogramowania

   Oprogramowanie RC+ 7.0 firmy Epson ułatwia automatyzację

   Zaawansowane środowisko do zarządzania projektami i programowania RC+ 7.0 idealnie nadaje się do prostego tworzenia aplikacji dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika Windows, otwartej strukturze i zintegrowanym funkcjom przetwarzania obrazu. Oprogramowanie może służyć do kontrolowania wszelkiego rodzaju robotów i funkcji. Obsługuje też środowisko graficzne 3D pozwalające na niemal kompletne symulowanie programu robota i dokładne wizualizowanie jego ruchu.

   Oprogramowanie RC+ 7.0 firmy Epson to rozwinięcie wersji RC 5.0 i RC 6.0 oferujące nowe bezcenne funkcje, takie jak:

   • Symulacja wizji, pozwalająca na symulowanie i testowanie sekwencji przetwarzania obrazu
   • Przechwytywanie w czasie rzeczywistym do rejestrowania i oceniania obrazów z kamery bez zatrzymywania robota
   • Funkcja kontroli usterek za pośrednictwem przetwarzania obrazu pozwalająca na identyfikowanie uszkodzonych części
   • Obsługa kamer kolorowych i kamer wysokiej rozdzielczości
   • Technologia CAD-to-point pozwalająca na przetwarzanie danych CAD na punkty zrozumiałe dla robotów
   • Tryby testowe, takie jak wykonywanie programu przy otwartych drzwiach bezpieczeństwa za pomocą przełącznika uruchamiającego
   • Obsługa technologii czujników QMEMS

   Funkcje i zalety

   • Pracuje w systemie Microsoft Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8.1 Pro i Windows 10 Pro
   • Zintegrowany system zarządzania projektami do szybkiej realizacji przedsięwzięć
   • Komunikuje się z kontrolerem za pośrednictwem USB lub sieci Ethernet
   • Pozwala na podłączenie jednego komputera do wielu kontrolerów
   • Możliwa równoległa praca wielu aplikacji RC+ 7.0 (jeden komputer pozwala na równoległy dostęp do wielu kontrolerów robotów)
   • Język programowania SPEL+ — zaawansowany oraz łatwy do opanowania i w użyciu
   • Intuicyjna kontrola
   • Przetwarzanie obrazu zintegrowane w interfejsie
   • Wiele portów połączeń: port we/wy sieci Ethernet, Profibus, DeviceNet, Profinet, port szeregowy, TCP/IP oraz port we/wy do nawiązywania kontaktu są dostępne fabrycznie lub opcjonalnie
   • Środowisko programowania w języku niemieckim, angielskim, francuskim, japońskim i chińskim
   • Zadania w tle pozwalające na pełną kontrolę nad systemem
   • Szeroka gama poleceń wielomanipulatorowych
   • Integracja funkcji DLL
   • Symulator
   • Zarządzanie plikami

   Zestawy narzędzi programowych

   Wdrażanie nawet złożonych projektów powinno być łatwe. Dzięki narzędziom oferowanym przez środowisko projektowe RC+ 7.0 masz wszystko, co potrzebne do wydajnego tworzenia aplikacji.

   • Narzędzie do zarządzania robotem — można kontrolować za pośrednictwem pilota TP1

    Zawiera wszystkie istotne informacje i elementy sterowania robotem, przejrzyście zaaranżowane w oddzielnych oknach: konfiguracja, przetwarzanie punktów ruchu, parametry punktów przejścia, układ współrzędnych narzędzi i robotów, obciążenia i bezwładność.

    Za pośrednictwem pulpitu sterowniczego robota, można włączać i wyłączać silniki, resetować, a nawet przywracać urządzenie do pozycji wyjściowej.

   • Edytor etykiet we/wy

    Edytowanie etykiet dla we/wy, flag i interfejsów we/wy fieldbus w odniesieniu do przepustowości w bitach, bajtach i długości słów.

   • Monitor we/wy

    Wyświetlanie statusu dla we/wy, flag/interfejsów we/wy fieldbus w odniesieniu do przepustowości w bitach, bajtach i długości słów. Można też tworzyć specjalne widoki użytkownika.

   • Menedżer zadań

    Wyświetlanie wielu nazwanych zadań i ich statusu, a także bieżącego wiersza programu

   • Polecenie

    Jednowierszowy edytor poleceń

   • Edytor makr

    Tworzenie programów w języku SPEL+ ułatwiających programowanie

   • Zarządzanie konserwacją

    Tworzenie / importowanie / wyświetlanie kopii zapasowych / resetowanie kontrolera

   • Edytor komunikatów o błędach

    Tworzenie niepowtarzalnych komunikatów o błędach właściwych dla danej aplikacji

   • Debugger

    Programowanie z punktami zatrzymania i uruchamianiem krokowym

   • Edytor

    Tworzenie programów sekwencji w języku SPEL+

    • Pomoc online
    • Sprawdzanie składni
    • Listy etykiet
    • Wykrywanie i kolorowanie słów kluczowych, parametrów i komentarzy
    • Lista parametrów
    • Przechodzenie do definicji
   • Edytor zmiennych

    Wyświetlanie/edytowanie bieżących wartości zmiennych

   • Edytor stosu

    Wyświetlanie skoku programu

   • Historia systemu

    Rejestrowanie błędów, zdarzeń, ostrzeżeń (diagnostyka)

   • Kompilator

    Sprawdzanie sekwencji programu (składnia, definicja, zakres wartości i wiele innych)

   Zgodne z:

   Roboty serii SCARA
   Roboty serii Spider
   Seria ProSix C4
   Seria ProSix C8
   Seria N2
   Roboty SCARA-Light
   Roboty SCARA serii T

   RC700-A
   RC90

   Vision Guide 7.0

   Właściwe przygotowanie ma kluczowe znaczenie

   Planuj i wizualizuj wszystkie procedury w procesie produkcji, weryfikuj program w trybie offline, a także rozwiązuj problemy i edytuj z łatwością, nie ruszając się od biurka. Symulator RC zawarty w pakiecie oprogramowania pozwala oszczędzać czas i pieniądze podczas każdej fazy.

   Faza projektowania: łatwe planowanie i obniżenie kosztów

   Podczas fazy projektowania możesz precyzyjnie i szybko zaplanować komórkę roboczą robota oraz łatwo i niezawodnie oszacować długość cyklu pracy nad danym zastosowaniem.

   Pozwala to wykazać wykonalność przed wyprodukowaniem jakiejkolwiek części instalacji. Symulacja pozwala też na przygotowanie instalacji do późniejszej rozbudowy, aby zminimalizować przestoje w pracy gotowego już narzędzia.

   Faza integracji: skrócenie czasu integracji, eliminacja uszkodzeń

   Przed dostarczeniem robota zostanie przeprowadzona weryfikacja programu w trybie offline. Można tworzyć programy działające równolegle, a nawet wizualizować i oceniać złożone sekwencje ruchu. Pozwala to identyfikować ryzyko kolizji i unikać uszkodzeń sprzętu.

   Faza pracy i konserwacji: ograniczenie przestojów

   Rozwiązywanie problemów i modyfikowanie programu można wygodnie przeprowadzać za pomocą funkcji wykrywania kolizji dostępnej na komputerze. Można też sprawdzać zasięg i wizualizować ruch robota w 3D.

   Używamy łatwego języka

   Specjalnie opracowany przez firmę Epson język skryptów SPEL+ o strukturze wierszowej jest nie tylko zaawansowany, ale też łatwy do opanowania.
   Dostępne w nim polecenia pozwalają na zaprogramowanie bardzo szerokiej gamy ruchów robota — od prostych zadań precyzyjnego układania (pick-and-place) po złożone sterowanie linią z wieloma manipulatorami.

   Kompletny język wysokiego poziomu

   Szybkość i bezpieczeństwo

   Język SPEL+ tłumaczony jest kompilatorem na kod rozumiany przez robota. Czynność ta przebiega szybciej dzięki zastosowaniu interpretera. Istnieje też możliwość sprawdzenia składni przed wykonaniem programu.

   Większa elastyczność

   Duża ilość komentarzy dla wielu zastosowań oznacza krótki czas programowania i mniej błędów. Można też dodawać własne polecenia, korzystając ze składni języka SPEL+.

   Przejrzysta struktura

   Oprócz poleceń do budowania struktury programu można używać podprogramów, wielozadaniowości i poleceń przerywających. Dzięki temu można pisać programy, które można łatwo czytać, ulepszać i rozszerzać.

   Dobra komunikacja

   Bez względu na to, czy zachodzi potrzeba obsługi wejść i wyjść, komunikacji przez port szeregowy TCP/IP czy wymiany danych z systemem fieldbus — język SPEL+ ogranicza mniej programowania.

   Łatwy do opanowania

   Język SPEL+ nie zawiera niezrozumiałego kodu. Obsługuje za to wartości rzeczywiste.

   Łatwość przenoszenia

   Składnię języka SPEL+ można przenosić do wielu produktów wykorzystujących platformę .Net. Ma też interfejs do komunikacji z LabVIEW.

   Epson Vision Guide

   Nasze zaawansowane zintegrowane systemy przetwarzania obrazu niezawodnie wykrywają i pozycjonują części bez względu na odchylenia w procesie produkcji, wymianę części lub zmienne warunki oświetleniowe.

   Innowacyjne oprogramowanie do przetwarzania obrazu

   Dzięki połączonemu środowisku programowania w ramach interfejsu Epson RC+ nie trzeba tracić czasu podczas łączenia robota i systemu wizyjnego. Proste polecenia i intuicyjny interfejs z obiektami graficznymi sprawiają, że zadania wymagające elastycznej automatyzacji wykonywane są za pomocą prostej parametryzacji.

   Funkcje i zalety

   • Komunikacja w ciągu milisekund między robotem a oprogramowaniem do przetwarzania obrazu.
   • Skrócenie czasu programowania poprzez integrację ze środowiskiem projektowym RC+.
   • Łatwe i wygodne programowanie za pomocą przeciągania i upuszczenia bez udziału dodatkowych, skomplikowanych edytorów.
   • Wykrywanie części, nawet w zmiennych warunkach oświetleniowych dzięki narzędziom, takim jak analiza blobów, wyszukiwanie geometryczne i biegunowe oraz wielu innym.

   Oprogramowanie Epson Vision Guide 5.0

    

   Epson Vision Guide 5.0 nie stanowi jedynie połączenia między systemami wizyjnymi maszyny a urządzeniem RC180. Oprogramowanie to jest ściśle zintegrowane ze środowiskiem projektowym Epson RC+, tak aby można było tworzyć sekwencje wizyjne zaledwie kilkoma kliknięciami myszy.

   Oprogramowanie Epson Vision Guide 7.0

    

   Tworzenie sekwencji wizyjnych zaledwie kilkoma kliknięciami myszy. Oprogramowanie Vision Guide 7.0 obsługuje kamery wysokiej rozdzielczości.

   Filtruj wyniki

   • ZGODNE OPROGRAMOWANIE

   • ZGODNE KONTROLERY

   Zakres listy: z .

   Zakres listy: z .

    Rozwiązania do podawania części marki Epson

    Inteligentna alternatywa dla separowania części

    Seria systemów podawania części marki Epson wykorzystująca roboty Epson® stanowi inteligentną alternatywę dla systemów podawania części dostępnych obecnie na rynku. Ten rewolucyjny system eliminuje kosztowne i czasochłonne przezbrajanie oraz umożliwia producentom pracę z wieloma różnymi częściami bez konieczności zakupu nowego sprzętu.

    Seria podajników marki Epson zintegrowana z oprogramowaniem narzędziowym Epson RC+® oferuje proste przezbrajanie i konfigurację niezależnie od środowiska. Interfejs typu „wskaż i kliknij” skraca typowy czas wdrożenia wymagany w przypadku zaawansowanych zastosowań często z kilku tygodni do kilku dni.

    Elastyczny system podawania części marki Epson
    Wysokowydajne rozwiązanie w zakresie podawania części
    Wspierane przez roboty, oprogramowanie systemu podawania części marki Epson i systemy wizyjne
    Proste przezbrajanie i konfiguracja
    W pełni zintegrowane z oprogramowaniem narzędziowym Epson RC+
    Interfejs typu „wskaż i kliknij”
    Pomaga ograniczyć typowy czas projektowania wymagany w przypadku zaawansowanych zastosowań
    Elastyczne podawanie części
    Cztery rozmiary systemów podawania; obsługują części od 3 do 15 mm, od 5 do 40 mm, od 15 do 60 mm i od 30 do 150 mm
    Szybka zmiana obsługiwanych części
    System podawania części umożliwia proste przezbrojenie w celu przystosowania do produkcji różnych części i zmniejszenia całkowitego kosztu posiadania
    Odpowiedni do podawania szerokiej gamy części montażowych
    Obsługa zarówno prostych, jak i złożonych elementów, a także delikatnych materiałów
    Inteligentna automatyczna kalibracja
    Automatyczne dostosowywanie parametrów podajnika dla nowych części
    Unikatowe możliwości wibracji kierunkowych
    Wieloosiowa technologia wibracyjna zapewnia optymalną kontrolę części i ich rozdzielanie
    Podświetlenie
    Dostępne źródła światła czerwonego, zielonego, niebieskiego, białego i podczerwieni
    Opcje konfiguracji podajnika
    ESD, antystatyczny i z zabezpieczeniem przed przemieszczaniem się (w zależności od modelu)
    Epson T6 All-in-ONE SCARA Robot
    Robot marki Epson
    Plus
    Kontroler systemu wizyjnego marki Epson
    System wizyjny marki Epson
    Plus
    System podawania części IF-240 marki Epson
    Elastyczny system podawania części marki Epson
    Równa się
    Robot Epson T6, kontroler systemu wizyjnego i system podawania części IF-240
    Zintegrowane elastyczne rozwiązanie do podawania części

    Łatwe dostosowanie do wielu różnych części

    Łatwa konfiguracja przy użyciu kreatora ułatwia dopasowanie systemu podawania części do dokładnych parametrów wymaganych w przypadku wielu różnych typów elementów.

    Wieloosiowa technologia wibracyjna zapewnia optymalną kontrolę części

    1. Nieuporządkowane bezpieczniki mechaniczne pogrupowane w rogu
     Nie można pobrać części, gdy znajdują się zbyt blisko siebie
    2. Nieuporządkowane bezpieczniki mechaniczne znajdujące się daleko od siebie
     Technologia wibracyjna jest wykorzystywana do rozdzielania części, aby robot mógł je odnaleźć i chwycić
    3. Uporządkowane bezpieczniki mechaniczne pogrupowane według koloru
     Części są następnie rozdzielane i precyzyjnie umieszczane w całym zakresie palety
    Wbudowana kamera dla robota marki Epson
    System wizyjny w połączeniu z oprogramowaniem systemu podawania części marki Epson służy do sterowania ruchem systemu podawania części i optymalizacji separowania części.

    Precyzyjna kalibracja części z inteligentną automatyczną regulacją

    Intuicyjny kreator prowadzi również użytkownika przez proces kalibracji krok po kroku, automatycznie określając dokładne wartości niezbędne do optymalnego dostosowania i kalibracji.

    Obszary pobierania części maksymalizują wydajność pobierania

    Zrzut ekranu konfiguracji podawania części

    Łatwe ustawianie parametrów specyficznych dla każdej części bez konieczności kodowania

    Konfiguracja orientacji systemu podawania części w celu prawidłowego wyboru obszaru pobierania bez potrzeby modyfikowania układu fizycznego

    Wybór obszaru pobierania części w celu optymalizacji czasu cyklu

    Kreator kalibracji części skraca czas konfiguracji

    Zrzut ekranu kalibracji podawania części

    Trzy proste kroki do skonfigurowania parametrów kalibracji przerzucania i separowania

    Zintegrowane okno wyświetlania obrazu, aby pokazać wyniki separacji części

    Automatyczne obliczanie i wyświetlanie amplitudy wibracji i parametrów regulacji czasu wibracji

    System podawania części IF-80 marki Epson
    System podawania części IF-80 marki Epson
    System podawania części IF-240 marki Epson
    System podawania części IF-240 marki Epson
    System podawania części IF-380 marki Epson
    System podawania części IF-380 marki Epson
    System podawania części IF-530 marki Epson
    System podawania części IF-530 marki Epson
    Dane techniczne
    Model
    IF 80 IF 240 IF 380 IF 530
    Rozmiar części
    3-15 mm 5-40 mm 15-60 mm 30-150 mm
    Komunikacja
    Ethernet (TCP/IP) Ethernet (TCP/IP) Ethernet (TCP/IP) Ethernet (TCP/IP)
    Zasilanie
    24 V/6 A 24 V/8 A 24 V/20 A 24 V/20 A
    Platforma wibracyjna (długość × szerokość)
    65 × 52 mm 195 × 150 mm 254 × 325 mm 427 × 371 mm
    Wymiary (długość × szerokość × wysokość)
    320 × 65 × 140 mm 300 × 171 × 132 mm 499 × 257 × 307 mm 600 × 372 × 320 mm
    Kompatybilne roboty marki Epson
    • Seria G
    • Seria LS
    • Seria RS
    • Seria T
    • Seria C
    • Seria N
    • Seria VT
    • Seria G
    • Seria LS
    • Seria RS
    • Seria T
    • Seria C
    • Seria N
    • Seria VT
    • Seria G
    • Seria LS
    • Seria RS
    • Seria T
    • Seria C
    • Seria N
    • Seria VT
    • Seria G
    • Seria LS
    • Seria RS
    • Seria T
    • Seria C
    • Seria N
    • Seria VT
    Kompatybilne systemy wizyjne
    Systemy wizyjne CV2 i PV1 Systemy wizyjne CV2 i PV1 Systemy wizyjne CV2 i PV1 Systemy wizyjne CV2 i PV1
    Zawartość opakowania
    • Elastyczny system podawania części
    • Oprogramowanie systemu podawania części marki Epson
    • Kabel zasilający 5 m
    • Kabel RJ45 CAT5e
    • Elastyczny system podawania części
    • Oprogramowanie systemu podawania części marki Epson
    • Kabel zasilający 5 m
    • Kabel RJ45 CAT5e
    • Elastyczny system podawania części
    • Oprogramowanie systemu podawania części marki Epson
    • Kabel zasilający 5 m
    • Kabel RJ45 CAT5e
    • Elastyczny system podawania części
    • Oprogramowanie systemu podawania części marki Epson
    • Kabel zasilający 5 m
    • Kabel RJ45 CAT5e
    Opcje
    Zintegrowane podświetlenie LED Opcje
    Czerwony, biały, zielony, niebieski, podczerwony Czerwony, biały, zielony, niebieski, podczerwony Czerwony, biały, zielony, niebieski, podczerwony Czerwony, biały, zielony, niebieski, podczerwony
    Opcje konfiguracji podajnika
    Płaska powierzchnia, ESD (antystatyczny), z zabezpieczeniem przeciw przywieraniu, z zabezpieczeniem przed przemieszczaniem się, medyczny, czarny Płaska powierzchnia, ESD (antystatyczny), z zabezpieczeniem przeciw przywieraniu, z zabezpieczeniem przed przemieszczaniem się, medyczny, czarny Płaska powierzchnia, ESD (antystatyczny), z zabezpieczeniem przeciw przywieraniu, z zabezpieczeniem przed przemieszczaniem się, medyczny, czarny Płaska powierzchnia, ESD (antystatyczny), z zabezpieczeniem przeciw przywieraniu, z zabezpieczeniem przed przemieszczaniem się, medyczny, czarny
    Opcje zasobnika
    0,16 litra 2 litry, 3 litry 10 litrów 15 litrów
    Funkcje oprogramowania
    Maksymalna liczba systemów podawania części obsługiwanych przez jeden sterownik robota
    • 4 (seria G/ seria LS/ seria RS/ seria C/ seria N)
    • 2 (seria T/ seria VT)
    • 4 (seria G/ seria LS/ seria RS/ seria C/ seria N)
    • 2 (seria T/ seria VT)
    • 4 (seria G/ seria LS/ seria RS/ seria C/ seria N)
    • 2 (seria T/ seria VT)
    • 4 (seria G/ seria LS/ seria RS/ seria C/ seria N)
    • 2 (seria T/ seria VT)
    Maksymalna liczba robotów współużytkujących ten sam system podawania części w tym samym czasie (RC700A tylko z zespołami napędowymi)
    21 21 21 21
    Maksymalna liczba unikalnych części na system podawania części obsługiwanych jednocześnie
    4 4 4 4
    Maksymalna liczba części na projekt środowiska programistycznego (Epson RC+)
    16 16 16 16
    1 — Nie jest możliwe w przypadku kontrolera RC90-B i robotów serii T/VT
    DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

    Czujniki siły

    Dzięki opatentowanej przez nas technologii kwarcowych czujników piezoelektrycznych nowe rozwiązania Epson są jednocześnie wytrzymałe i czułe. Dzięki temu mogą precyzyjnie i spójnie wykrywać minimalne ilości siły w sześciu kierunkach. Pozwala to użytkownikom automatyzować skomplikowane zadania produkcyjne i podnosić efektywność. Czujniki dostarczane są wraz z poleceniami obsługi robota, aby ułatwić i przyśpieszyć implementację.

    Delikatna praca

    Innowacyjne czujniki siły firmy Epson to odpowiedź na potrzebę automatyzacji zadań wymagających delikatności i wyczucia siły. Są one znaczącym krokiem naprzód w procesie poprawy metod wytwarzania produktów przez roboty. Seria S250 umożliwia robotom wyczuwanie nacisku nawet na poziomie 0,1 N, dzięki czemu mogą one automatyzować skomplikowane zadania, takie jak precyzyjne montowanie delikatnych elementów. Czujników można także używać do zadań, które wcześniej zależały od ludzkiej percepcji, np. polerowania i gratowania, i uwolnić ludzi od ręcznego wykonywania powtarzalnych czynności.

    Opcje

    Nasz sprzęt i oprogramowanie zapewnia większą funkcjonalność i elastyczność konfiguracji niezbędne do pełnej automatyzacji procesów.

    Swoboda dostosowywania

    Nasze standardowe produkty do automatyzacji znajdują zastosowanie w wielu scenariuszach. Szczególne wymagania użytkowników również nie stanowią problemu. Mamy w ofercie dodatkowe opcje sprzętowe i programowe do manipulatorów i systemów sterowania firmy Epson.

    Komponenty te pozwalają na wdrażanie niestandardowych procesów produkcji w sposób wydajny i elastyczny.

    Opcje manipulatorów

    Zwiększona funkcjonalność i elastyczność konfiguracji

    Opcje kontrolera

    Można zastosować różne opcje kontrolerów, aby dodatkowo rozszerzyć zakres zadań procesowych, które można zautomatyzować.

    Opcje programowe

    Wieloletnie doświadczenie firmy Epson w automatyzacji fabryki pozwala nam zaoferować szeroką gamę łatwego w obsłudze oprogramowania, które pomaga osiągnąć maksymalną produktywność przy minimalnych kosztach programowania.

    Rozwiązania

    Ustawianie i montaż komponentów

    Ręczne ustawianie i montaż komponentów może być nieefektywne i prowadzić do błędów. Trzeba też pamiętać, że ruch ręki człowieka jest ograniczony przez naturę. Dzięki idealnej relacji między osią 1 i 2, roboty Epson oferują maksymalną mobilność i za każdym razem precyzyjnie montują nawet najmniejsze komponenty. Nasze roboty, charakteryzujące się doskonałą dynamiką, wysokimi siłami nacisku, sztywnością oraz znakomitym stosunkiem masy własnej do udźwigu, doskonale nadają się do zadań ustawiania i montażu komponentów. Jednocześnie są mocne i wytrzymałe i pracują niezawodnie we wszystkich warunkach.

    Studia przypadków

     Testowanie, pomiar, sterowanie

     Kontrola jakości i testy przed produkcją seryjną oraz pomiary danych to obszary, w których kluczowe znaczenie ma precyzyjne rejestrowanie. Roboty Epson i zaawansowany zintegrowany system przetwarzania obrazu sprawiają, że zadania te można doskonale wykonywać w szybkim tempie. Działające w oparciu o komputer kontroler główny RC620 można rozbudować o dodatkowy sprzęt do pomiarów i testów i z łatwością zintegrować z systemami rozpoznawania obrazu lub czujnikami siły lub momentu obrotowego dostarczanymi przez innych producentów. Jeśli produkt nie mieści się w zakresie tolerancji ustalonym za pośrednictwem wstępnie zdefiniowanych parametrów, zostaje odrzucony jako wadliwy.

     Studia przypadków

      Pakowanie i paletowanie

      Nowoczesne pakowanie wymaga wysokiego stopnia zwinności urządzeń linii pakowania. Głównym celem jest skrócenie czasu obsługi produktów przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa procesu. Roboty Epson mają wszystko pod kontrolą. Potrafią pakować i paletować nawet bardzo delikatne komponenty. Dzięki mechanizmom kontroli przenośnika robot może też chwytać i ustawiać komponenty na pracujących przenośnikach taśmowych. Podczas tego procesu obiekty są wykrywane za pomocą kamery lub czujnika.

      Studia przypadków

       Załadunek i rozładunek maszyn

       Załadunek i rozładunek przenośników taśmowych, systemów paletowych, maszyn do formowania wtryskowego lub odlewania metali to tylko kilka przykładów zadań w tym obszarze, które roboty Epson wykonują precyzyjnie i niezawodnie. Komórki robocze można przetwarzać w moduły produkcyjne, czego przykładem jest w pełni zautomatyzowany proces formowania wtryskowego z usuwaniem, chłodzeniem i gradowaniem w jednej sekwencji pracy.

       Studia przypadków

        Dodatkowe rozwiązania

        Obsługa elementów obrabianych lub narzędzi, cięcie, szlifowanie, gradowanie, polerowanie, spawanie i lutowanie, przekształcanie, powlekanie i wiele innych rozwiązań z zakresu automatyzacji.

        Studia przypadków

         PLIKI DO POBRANIA I MATERIAŁY

         Możesz pobrać podręczniki, sterowniki, dane CAD i inne materiały odnoszące się do automatyzacji Epson, dowiedzieć się, jakie szkolenia są dostępne w Twoim regionie, lub uzyskać więcej informacji na temat serwisu i konserwacji rozwiązań firmy Epson z zakresu automatyzacji.

         Więcej informacji

         Serwis i pomoc techniczna

         Jak efektywnie zintegrować zautomatyzowany system z istniejącym procesem? Jak zoptymalizować cykle pracy? Jak zintegrować programy robotów z oprogramowaniem zewnętrznym? Nasi specjaliści ds. zastosowań chętnie pomogą przy zarządzaniu projektem i wdrażaniu.

         Kontakt

         Chętnie udzielimy pomocy. Pola oznaczone (*) są obowiązkowe.

         Wypełnij to pole
         Wypełnij to pole
         Wypełnij to pole
         Wypełnij to pole
         Wypełnij to pole
         Wypełnij to pole
         Kontrola bezpieczeństwa

         Pomoże nam to potwierdzić, że jesteś człowiekiem, a nie maszyną wysyłającą spam.

         Pola oznaczone symbolem * są wymagane.

         Epson Deutschland GmbH

         Robotic solutions
         Otto-Hahn-Str. 4
         D-40670 Meerbusch

         Telefon: +49 (0) 2159 538 1800
         Faks: +49 (0) 2159 538 3170
         Adres e-mail: info.rs@epson.de

         Pomoc techniczna i konserwacja:

         Telefon: +49 (0) 2159 538 1900

         Lokalny serwis i pomoc techniczna

         W wielu krajach europejskich firma Epson współpracuje z dystrybutorami w zakresie sprzedaży i serwisowania robotów.

         Zakres listy: z .

          Zakres listy: z .