TECHNOLOGIA NIEWYMAGAJĄCA CIEPŁA KSZTAŁTUJE PRZYSZŁOŚĆ DRUKU

Zwiększ wydajność i zmniejsz wpływ na środowisko bez kompromisów.

Technologia niewymagająca użycia ciepła

Drukarki atramentowe Epson korzystają z technologii niewymagającej użycia ciepła, co zapewnia klientom znaczne korzyści.

Porównanie procesów druku

Drukarki laserowe i atramentowe mogą wyglądać tak samo z zewnątrz, ale bardzo różnią się od środka.

Technologia niewymagająca użycia ciepła firmy Epson sprawia, że w procesie wyrzucania atramentu nagrzewanie nie jest potrzebne. Zamiast tego na element piezo wywierany jest nacisk, który powoduje jego ugięcie się i odbicie, i w efekcie wyrzucenie atramentu z głowicy drukującej.

W przypadku drukarek laserowych konieczne jest z kolei nagrzanie utrwalacza.

Proces termicznego druku atramentowego

Technologia druku termicznego wykorzystuje prąd elektryczny do nagrzania atramentu i wyrzucenia go przez dysze głowicy drukującej.

Proces wyrzucania piezo

W przeciwieństwie do termicznych drukarek atramentowych i drukarek laserowych technologia niewymagająca użycia ciepła firmy Epson sprawia, że w procesie wyrzucania atramentu nagrzewanie nie jest potrzebne. Zamiast tego na element piezo wywierany jest nacisk, który powoduje jego ugięcie się i odbicie, i w efekcie wyrzucenie atramentu z głowicy drukującej.

Zalety technologii niewymagającej użycia ciepła

Szybkie wydruki o stałej jakości

Opracowana przez firmę Epson technologia nie wymaga użycia ciepła do nagrzewania podczas włączania czy budzenia ze stanu uśpienia. Oznacza to, że rozpoczyna drukowanie od razu w odróżnieniu od drukarek laserowych, które muszą rozgrzać utrwalacz, aby drukować. Pozwala to uzyskać szybkie wydruki o stałej jakości, nawet w przypadku dokumentów o dużej gęstości druku.

Mniejszy pobór prądu to większa oszczędność energii i pieniędzy

Technologia niewymagająca użycia ciepła firmy Epson zużywa mniej energii niż technologia laserowa, ponieważ nie wykorzystuje ciepła do nagrzewania. Ponieważ drukarki atramentowe nie mają modułu utrwalacza, zużywają znacznie mniej energii.

Mniej części zamiennych to mniejszy wpływ na środowisko naturalne

Drukarki laserowe zazwyczaj korzystają z większej ilości materiałów eksploatacyjnych i w większości wypadków wymagają okresowej wymiany bębna, pasa transferowego i utrwalacza. Dzięki technologii niewymagającej użycia ciepła w drukarkach atramentowych znajduje się mniej części do wymiany niż w przypadku drukarek laserowych, a głowica drukująca nie jest materiałem eksploatacyjnym. To ogranicza wpływ produkcji i recyklingu dodatkowych zasobów na środowisko naturalne.

Mniej interwencji zwiększa produktywność

Ponieważ drukarki atramentowe firmy Epson nie wykorzystują ciepła, to w ich konstrukcji znajduje się mniej części, które mogą się popsuć. To z kolei ogranicza liczbę potrzebnych interwencji. W rezultacie drukarki atramentowe Epson są niezawodne i zapewniają znacznie krótszy czas przestojów.

Odkryj zalety technologii niewymagającej użycia ciepła firmy Epson

Znajdź idealną drukarkę, korzystając z naszego narzędzia do wyszukiwania drukarek.

Zapoznaj się z ofertą

Skontaktuj się z nami

Aby uzyskać więcej informacji na temat rozwiązań firmy Epson, wpisz poniżej swoje dane, a przedstawiciel firmy się z Tobą skontaktuje.

Pola oznaczone symbolem * są wymagane.
Skontaktuj się z nami