TECHNOLOGIA NIEWYMAGAJĄCA UŻYCIA CIEPŁA KSZTAŁTUJE PRZYSZŁOŚĆ DRUKU

Drukarki atramentowe Epson oszczędzają energię dzięki mniejszemu zużyciu prądu.

© Jasper Gibson

Technologia niewymagająca użycia ciepła

Nie możemy ignorować faktu, że stoimy w obliczu globalnego kryzysu klimatycznego. Jeśli nic się nie zmieni, już wkrótce będziemy świadkami drastycznych zmian w ekosystemach naszej planety. Jedną z rzeczy, na którą mamy wpływ, jest ilość zużywanej energii.

Spalanie paliw kopalnych przy produkcji prądu wiąże się z wysoką emisją CO2. Zarówno firmy, jak i osoby prywatne muszą zacząć działać na rzecz oszczędzania energii i korzystać z odnawialnych źródeł energii. Podejmowanie zrównoważonych decyzji jest teraz konieczne, a nie opcjonalne.

Musimy OBNIŻYĆ TEMPERATURĘ. Przestaw się na technologię niewymagającą użycia ciepła, aby obniżyć zużycie energii. Nawet małe zmiany mogą naprawdę pomóc. Gdyby każdy mieszkaniec naszej planety dokonał jednej małej zmiany, mogłoby to przynieść olbrzymi pozytywny skutek. Wystarczy zrobić pierwszy krok, aby razem zmienić historię.

Zobacz produkty

OBNIŻ TEMPERATURĘ

Epson i National Geographic połączyły siły, aby uzmysłowić ludziom, że zmniejszenie emisji ciepła to znakomity sposób ograniczania naszego negatywnego wpływu na środowisko. Na tym filmie badaczka National Geographic Katey Walter Anthony wyjaśnia, jak „ciepło niszczy wieczną zmarzlinę. Zmniejszenie temperatury jest jednym z najlepszych sposobów ograniczania naszego wpływu na środowisko. Obniżenie zużycia energii poprzez wybór technologii niewymagającej użycia ciepła pozwoli ograniczyć emisję gazów cieplarnianych i spowolnić proces roztapiania wiecznej zmarzliny w Arktyce”.

© Jasper Gibson

Porównanie procesów druku

Choć drukarki laserowe i atramentowe mogą z zewnątrz wyglądać tak samo, w rzeczywistości bardzo się różnią. Niewymagająca użycia ciepła technologia firmy Epson sprawia, że w procesie wyrzucania atramentu nagrzewanie nie jest potrzebne. Zamiast tego na element piezo wywierany jest nacisk, który powoduje jego ugięcie się i odbicie, a w efekcie wyrzucenie atramentu z głowicy drukującej.

Zalety technologii niewymagającej użycia ciepła

Zwiększ wydajność i zmniejsz wpływ na środowisko bez kompromisów.

Mniejszy pobór mocy to większa oszczędność energii i pieniędzy

Technologia niewymagająca użycia ciepła firmy Epson zużywa do 83% mniej energii, ponieważ nie wykorzystuje ciepła do uruchamienia drukarki. Druk atramentowy nie wymaga utrwalania, dlatego też zużywa znacznie mniej energii.

Mniej części zamiennych to mniejszy wpływ na środowisko naturalne

Drukarki laserowe zazwyczaj korzystają z większej ilości materiałów eksploatacyjnych i w większości wypadków wymagają okresowej wymiany bębna, pasa transferowego i modułu utrwalania. Dzięki technologii niewymagającej użycia ciepła nasze drukarki atramentowe zużywają do 96% mniej materiałów eksploatacyjnych niż drukarki laserowe2.

Oszczędzaj czas dzięki szybkim wydrukom o stałej jakości

Technologia niewymagająca użycia ciepła pomija etap nagrzewania podczas włączania czy wybudzania ze stanu uśpienia. Oznacza to, że urządzenie zaczyna drukować natychmiast, dzięki czemu jest do 50% szybsze w porównaniu z drukarkami laserowymi3.

Mniej interwencji zwiększa produktywność

Drukarki atramentowe firmy Epson nie wykorzystują ciepła, dlatego w ich konstrukcji znajduje się mniej części, które mogą się popsuć. To z kolei ogranicza liczbę potrzebnych interwencji.

Zużycie energii mniejsze nawet o 83% w porównaniu z drukarkami laserowymi1
Do 96% mniej zużytych materiałów eksploatacyjnych w porównaniu z drukarkami laserowymi2
Wydruki do 50% szybciej w porównaniu z drukarkami laserowymi - także w trybie gotowości3

Odkryj zalety technologii niewymagającej użycia ciepła firmy Epson

Znajdź idealną drukarkę, korzystając z naszego narzędzia do wyszukiwania drukarek.

Zobacz ofertę
WF-C8190DW

Odkryj, o ile możesz zmniejszyć emisję CO2 oraz zużycie prądu

Niezależne testy wykazują, że modele WorkForce Pro firmy Epson zużywają do 83% mniej energii niż drukarki i kopiarki laserowe3. Zamieszczony poniżej kalkulator pozwala sprawdzić, o ile można ograniczyć zużycie prądu i emisję CO2.

Dowiedz się więcej

Kontakt

Aby uzyskać więcej informacji na temat rozwiązań firmy Epson, wpisz poniżej swoje dane, a przedstawiciel firmy skontaktuje się z Tobą.

Pola oznaczone symbolem ‘*’ są wymagane.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Chcę otrzymywać informacje e-mailem o produktach Epson, aktualnych promocjach, ofertach specjalnych oraz wydarzeniach.
Potwierdzam, że mam ukończone 16 lat.

Dowiedz się więcej o odpowiedzialności społecznej biznesu

Środowisko

Wszyscy mamy do odegrania role w budowaniu lepszej przyszłości.

Dowiedz się więcej

Społeczeństwo

Jesteśmy zaangażowani w prowadzenie bezpiecznej, legalnej i zrównoważonej działalności biznesowej.

Dowiedz się więcej

Etyka

Innowacyjne produkty i usługi to dopiero początek.

Dowiedz się więcej

Środowisko

Wszyscy mamy do odegrania role w budowaniu lepszej przyszłości.

Dowiedz się więcej

Społeczeństwo

Jesteśmy zaangażowani w prowadzenie bezpiecznej, legalnej i zrównoważonej działalności biznesowej.

Dowiedz się więcej

Etyka

Zaskakiwanie klientów i zachwycanie ich innowacyjnymi produktami i usługami to dopiero początek.

Dowiedz się więcej
  1. Na podstawie obliczeń firmy Epson urządzenie Epson WorkForce Pro WF-C8190DW zużywa o 83% mniej energii niż HP Color LaserJet Enterprise M750dn — najlepiej sprzedający się model w segmencie jednofunkcyjnych drukarek kolorowych A3 o prędkości 21–30 str./min (IDC, Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker, od 4. kwartału 2015 r. do 3. kwartału 2019 r., opublikowany w 2. kwartale 2020 r.). Metodologia oparta na „typowym zużyciu energii”, zdefiniowanym w ramach i/lub symulowanym z uwzględnieniem procedury testowej ENERGY STAR i przedstawionym w kWh/rok. Oszczędność dwutlenku węgla obliczona jako proporcjonalna do poziomu oszczędności energii na podstawie średniej produkcji kilograma dwutlenku węgla na kWh zużytej energii elektrycznej na dane terytorium.
  2. Porównanie przestrzeni magazynowej na podstawie obliczeń firmy Epson dotyczących wymagań w zakresie przechowywania materiałów eksploatacyjnych, które wystarczają do wydrukowania 6000 stron na 12 drukarkach SFP i MFP (3 w 1) wybranych z 50% najlepiej sprzedających się monochromatycznych drukarek laserowych A4 (klasa poniżej 20 stron na min) w roku fiskalnym 2017, wymienionych w raporcie IDC Worldwide Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker opublikowanym w 2. kwartale 2019 r. Średnia wielkość opakowania toneru oraz jego wydajność dla każdego modelu została obliczona przez firmę Epson przy użyciu wymiarów opakowania z tonerem oraz wydajności opublikowanych przez producenta dla każdego modelu (sierpień 2019 r.). Rzeczywisty rozmiar i liczba wymaganych kaset z tonerem zależy od modelu drukarki laserowej. Podane wydajności materiałów eksploatacyjnych EcoTank zostały obliczone przez firmę Epson zgodnie z normą ISO/IEC 24711 przy użyciu wzorów testowych ISO/IEC 19752.
  3. Oparto na wyliczeniach Epson. Oszczędność czasu przy użyciu biznesowych drukarek atramentowych Epson obliczona przez porównanie ze średnim, najniższym czasem drukowania/kopiowania” w innych drukarkach laserowych (od etapów „z poprzedniego zadania”, „ze stanu gotowości”, „ze stanu uśpienia”) zgodnie za raportem ENERGY STAR, a następnie po dodaniu czasu potrzebnego do drukowania pozostałych stron z największą prędkością przy średnim biurowym zleceniu drukowania, pomnożonego przez średnią roczną liczbę wydruków podaną przez Keypoint Intelligence. Modele drukarek laserowych wybrane na podstawie raportu IDC, badanie Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker, wysyłki od 3. kwartału 2016 r. do 2. kwartału 2020 r., opublikowane w 2. kwartale 2020 r.