TECHNOLOGIA MICRO PIEZO

Oczekując niezawodnej i szybkiej drukarki, która tworzy wysokiej jakości wydruki, warto wiedzieć, co kryje się za świetnymi rezultatami — głowica drukująca.

Zaawansowane głowice drukujące do użytku dzisiaj i jutro

Kiedy rozważamy, jaką drukarkę warto kupić, informacja o rodzaju głowicy drukującej może pomóc w podjęciu decyzji. Istnieją dwie główne technologie głowicy drukującej. Pierwsza wykorzystuje ciepło, a druga elementy Piezo. Wszystkie drukarki firmy Epson produkowane są z wykorzystaniem tej drugiej, ponieważ uważamy, że zapewnia ona największą wydajność.

Technologia Micro Piezo zadebiutowała globalnie w 1993 roku, nie tylko przewodząc postępom w dziedzinie atramentowych głowic drukujących firmy Epson, ale także rzucając wyzwanie wszystkim innym producentom z branży druku. Technologia Micro Piezo jest dostępna wyłącznie w produktach firmy Epson i zapewnia najwyższą jakość druku, a konkurenci ciągle nie mogą jej dorównać.

Nie musisz wierzyć nam na słowo, poniższe cechy mówią same za siebie.

Najważniejsze dane techniczne

Wyraźne i dokładne wydruki

Technologia Micro Piezo wykorzystuje kryształy piezo, które pulsują, gdy docierają do nich wysyłane przez drukarkę sygnały elektryczne. Tworzy nieprawdopodobnie jednorodne krople, zarówno pod względem kształtu, jak i rozmiaru, aby wydruki były wyraźne i ostre. Drukarki termiczne wykorzystują element podgrzewający do gotowania atramentu. W ten sposób powstaje bańka powietrzna, która wypycha atrament przez dyszę. W rezultacie wydruki mogą być mniej dokładne.

Wysokiej jakości zdjęcia w krótkim czasie

Krople atramentu są wypychane z każdej dyszy 40 000 razy na sekundę, by szybko drukować dokumenty. Jest to niezwykle precyzyjny proces. Możesz zatem mieć pewność uzyskania ostrych i wyraźnych wydruków przy utrzymaniu wysokiej jakości.

Złożone obrazy

Dysze są zróżnicowane – każda z nich może wygenerować do pięciu różnych rozmiarów kropli. To jak stosowanie pędzli w różnych rozmiarach do namalowania obrazu na płótnie. Większe krople są używane przy obszarach o jednolitym kolorze, aby zwiększyć prędkość druku. Z kolei mniejsze krople są używane do odtwarzania najmniejszych szczegółów. Dzięki naszej technologii drukarka może wiernie odwzorować subtelne zmiany między ciemnymi a jasnymi kolorami oraz płynnie i naturalnie je łączyć.

Jakość, a nie ilość

Myślenie, że większa ilość dysz oznacza lepszą drukarkę, jest błędne. Drukarki termiczne wykorzystują dysze o określonym rozmiarze, dlatego musi być ich więcej, aby uzyskać ten sam poziom jakości co nasze głowice drukujące.

Trwała drukarka przy mniejszym zakresie konserwacji

W przeciwieństwie do drukarek termicznych nasza trwała głowica drukująca nie ulega degradacji. Nie musisz się martwić o wydatki związane z wymianą głowicy drukującej lub utrudnienia podczas instalowania nowej.

Najlepszy atrament dla Twoich zastosowań

W naszych drukarkach można stosować szeroki wachlarz atramentów, w tym płyny wrażliwe na ciepło. Nie wszystkie drukarki to zapewniają. Ponieważ termiczne głowice drukujące wykorzystują do pracy ciepło, w ich przypadku mogą być stosowane tylko określone typy atramentów.

Czy wiesz, że…?
Geniusz technologii Micro Piezo na kilku przykładach

Najdrobniejsze szczegóły

Identyfikacja pojedynczej kropli atramentu (1,5 pl) na dużej fotografii (12,7 x 8,9 cm) byłaby tak trudna, jak próba znalezienia soczewki kontaktowej na boisku piłkarskim (ok. 10 000 m2)! To najdrobniejsze szczegóły sprawiają, że powstają piękne, realistyczne fotografie o fantastycznym zakresie tonów i gradacji.

Precyzyjna kontrola

Przyjmijmy, że wyrzut kropli atramentu wielkości 1,5 pl jest jak rzut wolny z odległości 15 metrów. Czy wyobrażasz sobie gracza, który próbuje trafić w punkt na tym celu, który jest wielkości samej piłki? I do tego trafiającego w to miejsce z niemal 100-procentową dokładnością oraz wykonującego 40 000 udanych rzutów co sekundę? Głowice drukujące Micro Piezo są szybkie i dokładne, minimalizują marnotrawstwo atramentu oraz tworzą ostre i wyraźne wydruki.

Nieprawdopodobna wydajność

Gdyby kropla atramentu (1,5 pl) była rozmiaru piłki nożnej, a atrament był wyrzucany z głowicy drukującej 90 dyszami na kolor, wtedy czas potrzebny do zapełnienia piłkami stadionu Wembley wynosiłby około jedną sekundę! To jest właśnie prędkość, którą zapewniają głowice drukujące Micro Piezo.

Technologia głowicy drukującej nowej generacji

PrecisionCore to najnowsza technologia drukowania firmy Epson oparta na rewolucyjnym układzie drukującym o dużej gęstości, umożliwiającym precyzyjne drukowanie nawet 40 milionów punktów.

WIĘCEJ INFORMACJI

Przydatna nie tylko do papieru

Innowacyjna technologia Micro Piezo firmy Epson może zostać zastosowana w wielu różnych dziedzinach. Oprócz drukowania z najlepszymi kolorami lub monochromatycznie na różnych papierach, jest ona stosowana także do zastosowań przemysłowych. Obejmuje to m.in. drukowanie na tkaninach, tworzenie filtrów kolorów i stosowanie wzorów do płytek z układami elektronicznymi.

Technologia niewymagająca ciepła kształtuje przyszłość druku

Zwiększ wydajność i zmniejsz wpływ na środowisko bez kompromisów.

Więcej informacji