EPSON CONNECT

Łatwe drukowanie z tabletów, smartfonów i innych urządzeń

Drukowanie z dowolnego miejsca dzięki Epson Connect

Oferowane przez firmę Epson usługi drukowania mobilnego i z chmury umożliwiają bezprzewodowe drukowanie i skanowanie dokumentów ze smartfonów i tabletów – w domu, w biurze lub w podróży.

Zobacz, jak usługi Epson Connect pozwolą Ci w pełni wykorzystać potencjał drukarki i urządzeń inteligentnych. Drukuj, siedząc w fotelu, w ogrodzie lub kiedy jesteś w drodze. Nie ważne, gdzie jesteś i z jakiego urządzenia korzystasz – Epson Connect ułatwi Ci życie.

APLIKACJA EPSON IPRINT

Twoja aplikacja do drukowania, skanowania i nie tylko

Więcej informacji

Drukuj na drukarce Epson ze smartfona lub tabletu, kiedy chcesz i gdzie chcesz – z usługą Epson iPrint to naprawdę łatwe. Wystarczy pobrać i zainstalować bezpłatną aplikację, aby móc drukować strony internetowe, dokumenty Microsoft Office, zdjęcia i PDF-y, a także skanować i kserować papierowe dokumenty.

Filmy o aplikacji iPrint

 1. 1. Konfigurowanie Epson Connect
 2. 2. Konfigurowanie sieci lokalnej
 3. 3. Dostęp do pamięci
 4. 4. Skanowanie i zapisywanie
 5. 5. Kopiowanie
 6. 6. Zapisywanie w pamięci online
 7. 7. Drukowanie zdjęcia
 8. 8. Drukowanie zapisanego dokumentu
 9. 9. Drukowanie strony internetowej (Android)
 10. 10. Drukowanie strony internetowej (iOS)

Najważniejsze cechy

Drukuj z dowolnego miejsca

Aplikacja iPrint może przesyłać zdjęcia i dokumenty bezpośrednio do drukarki przez Internet, umożliwiając drukowanie z dowolnego miejsca1.

Drukuj w pobliżu

Chcesz wydrukować coś na drukarce Epson, która stoi obok? Wystarczy, że zalogujesz swoje urządzenie do tej samej sieci Wi-Fi.

Skanowanie i udostępnianie

Dzięki aplikacji iPrint możesz też skanować dokumenty na pobliskiej drukarce przez Wi-Fi. Teraz możesz skanować, zapisywać i udostępniać dokumenty ze swojego urządzenia.

Skanuj bez kabli

Chcesz zapisać ważny dokument lub zdjęcie? Teraz możesz bezprzewodowo zeskanować i zapisać plik w smartfonie lub tablecie za pomocą pobliskiego urządzenia wielofunkcyjnego Epson. Następnie możesz wysłać go e-mailem, zapisać w urządzeniu albo przesłać na swoje konto w chmurze.

Sięgnij chmur

Aplikacja iPrint obsługuje chmurę, dzięki czemu dostęp do danych online jest dużo łatwiejszy. Możesz zalogować się na konto w usłudze Box, Dropbox, EverNote, Dysk Google lub Microsoft OneDrive, by przeglądać i drukować pliki online albo skanować i przesyłać dokumenty.

Przesyłaj pliki

Za pomocą drukarki możesz przesyłać pliki bezpośrednio na swój tablet lub telefon. Wystarczy podłączyć USB lub kartę pamięci do drukarki, a iPrint znajdzie i prześle zdjęcia do urządzenia. Możesz też przesyłać pliki z urządzenia przenośnego do zewnętrznych pamięci. Aplikacja oferuje opcję przesyłania zdjęć ze starszych aparatów.

Zamknij sekcję

APLIKACJA EPSON CREATIVE PRINT

Twoja aplikacja do kreatywnego wykorzystania zdjęć z Instagramu i Facebooka.

Więcej informacji

Uwolnij kreatywność, korzystając ze smartfona lub tabletu z aplikacją Creative Print. Dzięki temu oprogramowaniu możesz z łatwością drukować zdjęcia z urządzenia przenośnego, Instagramu czy Facebooka. Oprócz tego możesz tworzyć kolaże, niepowtarzalne kartki z życzeniami i własną papeterię oraz drukować bezpośrednio na płytach CD/DVD, a nawet zmieniać fotografie w wesołe obrazki do kolorowania.

Jak to działa

 1. Pobierz aplikację Epson Creative Print
 2. Znajdź drukarkę przez Wi-Fi.
 3. Drukuj kartki z życzeniami, kalendarze, płyty CD itd.

Drukowanie z Facebooka

Drukowanie z Facebooka nie było nigdy łatwiejsze. Zaloguj się na swoje konto na Facebooku i drukuj zdjęcia. Nie zostawiaj wspomnień na telefonie, wydrukuj je i ciesz się nimi już dziś.

Kolaże

Twórz kolaże ze zdjęć pochodzących z mediów społecznościowych oraz wszystkich innych zapisanych na Twoim tablecie czy smartfonie. Drukuj w najróżniejszych formatach, do rozmiaru 22 ×28 cm.

Drukowanie pojedynczych zdjęć

Dzięki naszemu szybkiemu i łatwemu narzędziu stworzysz spersonalizowane kartki, ramki i kalendarze upamiętniające wyjątkowe chwile. Można je przygotować w mgnieniu oka, a mogą stanowić wspaniały prezent dla rodziny i przyjaciół.

Więcej informacji

Najważniejsze cechy

Drukowanie na CD/DVD

Twórz prace artystyczne ze zdjęć i drukuj je na płytach CD lub DVD z możliwością nadruku atramentowego za pomocą zgodnej drukarki Epson.

Książeczka do kolorowania

Wybierz zdjęcie i stwórz książeczkę z konturami, którą możesz wydrukować i dać dzieciom do kolorowania.

Własne kartki z życzeniami

Stwórz oryginalną kartkę z życzeniami, wykorzystując zdjęcia. Możesz ją nawet spersonalizować za pomocą własnego odręcznego pisma.

Zamknij sekcję

EPSON EMAIL PRINT

Drukuj z dowolnego miejsca – wystarczy, że wyślesz wydruk e-mailem do swojej drukarki1

Więcej informacji

Najnowsze drukarki Epson mają swój własny adres e-mail. Mogą automatycznie drukować przesłane na ten adres załączniki, takie jak zdjęcia czy dokumenty. Telefon, tablet lub laptop – drukuj z dowolnego urządzenia gdziekolwiek na świecie, wysyłając do drukarki wiadomość e-mail.

Zobacz, jak działa funkcja Epson Email Print

Zobacz ten film, aby przekonać się, jak łatwo jej używać.

Pobierz Email Print

Kliknij tutaj, aby pobrać tę funkcję.

Masz już konto?

Użyj tego loginu, aby uzyskać dostęp do konta.

Jak to działa

 1. Skonfiguruj drukarkę pod kątem funkcji Email Print.
 2. Wyślij zdjęcia i pliki jako załącznik wiadomości e-mail na adres e-mail drukarki.
 3. E-maile, zdjęcia, PDF-y i pliki Microsoft Office są automatycznie drukowane.

Najważniejsze cechy

Drukowanie z każdego urządzenia

Jeśli masz urządzenie obsługują poczty e-mail i Internetu, możesz korzystać z usługi Epson Email Print. Wystarczy, że wyślesz e-mailem dokument Microsoft Word, Excel, PowerPoint, PDF, JPG czy TIF do drukarki. Możesz znajdować się gdziekolwiek na świecie1.

Łatwo zapamiętać

Chcesz zmienić automatycznie przypisany adres e-mail drukarki? Wystarczy dostosować go na koncie Epson Connect. Teraz będzie łatwy do zapamiętania dla Ciebie i innych osób, które korzystają z drukarki.

Proste zabezpieczenia

Chcesz ograniczyć dostęp do drukarki wybranym osobom? Włącz funkcję „Lista zatwierdzonych nadawców”. Możesz wybrać, które konta e-mail będą miały dostęp do drukarki. Możesz nawet dodać całą domenę poczty e-mail i szybko zatwierdzić listę adresową całej firmy.

Zamknij sekcję

EPSON SCAN-TO-CLOUD

Skanowanie bezpośrednio na konto w chmurze

Więcej informacji

Dokumenty lub zdjęcia można skanować za pomocą kilku kliknięć na panelu sterowania drukarki i przesyłać je bezpośrednio na adresy e-mail lub konta składowania w chmurze. Wystarczy, aby drukarka była podłączona do Internetu.

Konfigurowanie funkcji Scan-to-Cloud

Kliknij tutaj, aby pobrać tę funkcję.

Masz już konto?

Zaloguj się tutaj, aby uzyskać dostęp do konta.

Jak to działa

 1. Wybierz Scan-to-Cloud z panelu sterowania drukarki.
 2. Zeskanuj dokument.
 3. Wyślij plik e-mailem lub zapisz w usłudze pamięci online.

Najważniejsze cechy

Archiwizacja i przechowywanie dokumentów

Dzięki usługom w chmurze możliwe jest zapisywanie i centralne przechowywanie skanowanych dokumentów, które będą dostępne z dowolnego miejsca i urządzenia. Funkcja Epson Scan-to-Cloud pozwala skanować, archiwizować i udostępniać dowolne dokumenty biznesowe.

Skanowanie i udostępnianie

Za pomocą drukarki możesz skanować i udostępniać dokumenty lub obrazy, wysyłając je z drukarki Epson prosto na inne adresy e-mail.

Zamknij sekcję

EPSON REMOTE PRINT

Zaawansowane drukowanie z dowolnego miejsca przy użyciu komputera1

Więcej informacji

Nie musisz być w domu, żeby wysyłać pliki do wydrukowania ze swojego komputera. Zainstaluj program Remote Print, żeby poprawić wydajność i zasięg swojego komputera lub laptopa. Wystarczy kliknąć Plik/Drukuj i wysłać plik do drukarki Epson z dowolnego miejsca na świecie1. Nie musisz martwić się o formatowanie ani czcionki. A najlepsze, że masz dostęp do zaawansowanych opcji drukowania.

Jak to działa

 1. Zainstaluj program Remote Print i wpisz adres e-mail drukarki.
 2. Wybierz Plik/Drukuj w dowolnej aplikacji i wybierz „Remote Print”.
 3. Plik jest wysyłany do zdalnej drukarki w odpowiednim formacie.

Najważniejsze cechy

Drukowanie na odległość

Drukowanie z zdalnej drukarce przez Internet jest teraz tak proste jak wybranie poleceń Plik/Drukuj. Funkcja Remote Print jest bardzo uniwersalna, ponieważ działa w przypadku prawie każdej aplikacji i każdego typu pliku. Jest również szybsza niż funkcja Email Print, ponieważ nie wymaga tworzenia i wysyłania załącznika do e-maila.

Dowolny program, dowolna czcionka

Remote Print działa praktycznie ze wszystkich aplikacji – nawet z tych specjalistycznych. Możesz mieć pewność, że formatowanie i czcionki będą drukowane tak samo jak w przypadku użycia kabla USB.

Jeśli wolisz mieć pełną kontrolę

Dzięki Remote Print masz pełną kontrolę nad tym, jak dokument zostanie wydrukowany w zdalnej lokalizacji. Wybierz liczbę kopii, zakres stron, odwrotną kolejność i opcje zestawienia. Masz nawet dostęp do funkcji drukowania konkretnej aplikacji – masz całkowitą kontrolę.

Zamknij sekcję

ZGODNE USŁUGI

Inne zgodne rozwiązania drukowania

Więcej informacji

Oprócz usługi Epson Connect możesz korzystać także z licznych innych rozwiązań zgodnych z drukarkami Epson i urządzeniami inteligentnymi.

Obsługa drukarki Epson za pomocą aplikacji na system Android Epson Print Enabler

Korzystając z urządzenia z systemem Android 4.4 lub nowszym nie potrzebujesz już osobnej aplikacji obsługującej drukarkę. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Epson Print Enabler i w menu obsługiwanej aplikacji wybrać opcję Drukuj. Dzięki współpracy z usługami Chrome, Gallery i Gmail aplikacja umożliwia proste drukowanie stron internetowych, zdjęć i wiadomości e-mail. System Android obsługuje także aplikacje Drive i Quickoffice, które ułatwiają drukowanie wszelkich dokumentów.

Sprawdź zgodność

Jak to działa

 1. Aplikację Epson Print Enabler można pobrać ze strony Google Play.
 2. Wybierz z menu rozwijanego opcję drukowania.
 3. Wybierz pobliską drukarkę.
 4. Wybierz opcje drukowania i naciśnij przycisk Drukuj.
 5. Zadanie drukowania zostanie wydrukowane na wybranej drukarce.

Najważniejsze cechy

Zgodność

Większość atramentowych drukarek z kartą Wi-Fi dostępnych w sprzedaży od 2008 r. będzie współpracować z usługą Epson Print Enabler. Lista zgodnych produktów została przedstawiona poniżej.

Drukowanie w podróży

Nieprzerwane drukowanie podczas przełączania się z komputera na urządzenie przenośne.

Mopria

Mopria Alliance to organizacja non-profit zrzeszająca czołowe globalne firmy technologiczne, której celem jest dostarczenie prostych i intuicyjnych rozwiązań drukowania bezprzewodowego na smartfony, tablety i inne urządzenia przenośne.

Sprawdź zgodność

Epson Print and Scan

Funkcja Epson Print and Scan zapewnia wyjątkowy komfort drukowania i skanowania z ekranu startowego przy użyciu drukarek wielofunkcyjnych Epson podłączonych do sieci Wi-Fi w systemie operacyjnym Windows 8.

Sprawdź zgodność

Najważniejsze cechy

Wydruk
 • Dotykowy interfejs użytkownika
 • Wybór urządzenia
 • Podgląd dokumentu
 • Rozmiar papieru
 • Typ papieru
 • Tryb koloru
Skanowanie
 • Dotykowy interfejs użytkownika
 • Wybór urządzenia
 • Podgląd dokumentu
 • Rozmiar papieru
 • Typ papieru
 • Tryb koloru

Apple Airprint

Drukuj bezpośrednio z urządzeń iPad, iPhone lub iPod Touch. Nie trzeba ściągać oprogramowania, instalować sterowników ani podłączać kabli. Wystarczy kilka razy kliknąć w opcjach Poczta, Zdjęcia, Safari lub iBooks i wysłać dowolne treści widoczne na ekranie do drukarki Epson.

Sprawdź zgodność

Jak to działa

 1. Kliknij ikonę działania.
 2. Wydrukuj na pobliskiej drukarce.
 3. Zabierz wydruki.

Najważniejsze cechy

Bezprzewodowe drukowanie z aplikacji

Możesz drukować z różnych codziennie używanych aplikacji. Funkcja drukowania jest zawsze pod ręką. Drukuj wiadomości e-mail, zdjęcia, mapy, dokumenty, arkusze i prezentacje na najbliższej drukarce Epson w sieci Wi-Fi. To bardzo łatwe.

Kliknij i drukuj

Znajdź funkcję drukowania, klikając przycisk „Działanie” lub „Narzędzia”. Następnie znajdź drukarkę w sieci Wi-Fi i wyślij zadanie drukowanie. AirPrint obsługuje cały proces drukowania w tle. Jest częścią systemu, więc nie musisz instalować żadnego oprogramowania do drukowania ani podłączać kabli.

Zamknij sekcję

Wyszukiwanie zgodnych aplikacji lub produktów

 1. Wymaga drukarki z połączeniem internetowym oraz urządzenia z obsługują Internetu i/lub poczty e-mail.