Sponsorowanie

Mercedes AMG Petronas
Formula One Team

Jesteśmy jednym zespołem odnoszącym sukcesy na całym świecie

Firma Epson jest dumna ze swojej roli oficjalnego partnera zespołu Mercedes-AMG Petronas Formula One Team.

W erze dynamicznego rozwoju technologii i motoryzacji firma Epson nieustająco wspiera innowacjami jeden z najlepszych zespołów w wyścigach Formula One™.

Nasze partnerstwo — widziane zarówno z pozycji globalnego lidera technologicznego zajmowanej, jakim jest Epson, jak i zespołu Mercedes-AMG Petronas Formula One Team, mistrza świata u szczytu doskonałości technicznej — funkcjonuje i sprawdza się znakomicie.

Zobacz wideo

„Wykorzystanie przez firmę Epson innowacyjnej technologii zapewniającej wydajność jest idealnie dopasowane do naszych dążeń w wyścigach Formula One™”.

Toto Wolff, szef zespołu Mercedes-Benz Motorsport

Integracja produktów

Różne działy zespołu mistrzów świata Formula One™ korzystają obecnie z ponad 150 produktów firmy Epson — w tym drukarek atramentowych, skanerów, projektorów, 3LCD i urządzeń do noszenia na sobie.

Technologie i produkty firmy Epson zwiększają efektywność działania i poprawiają komunikację kierowców, inżynierów i członków zespołu, aby zapewnić najlepsze wyniki zarówno na torze, jak i w fabryce.

Drukarki wielkoformatowe

Projektowanie mistrzowskich udoskonaleń

O wynikach bolidów F1 na torze decyduje etap projektowania. Dla zespołu Mercedes-AMG Petronas Formula One Team ten cykl projektowania trwa cały rok, podczas którego pojazd jest rozwijany i przygotowywany na następny sezon.

W tym procesie kluczowa rola przypada drukarkom SureColor firmy Epson. Zapewniają one szczegółowe, wielkoskalowe, kolorowe rysunki CAD wysokiej jakości, do których projektanci odwołują się na każdym etapie prac.

Głównym wymaganiem jest możliwość drukowania, skanowania i kopiowania w kolorze. Dzięki temu inżynierowie są w stanie dokładnie określić wymiary, tolerancję i obszary, w których można poprawić osiągi bolidu i usunąć wszelkie niedociągnięcia.

Zespół używa modelu SureColor T5200 firmy Epson, wydajnej drukarki wielkoformatowej obsługującej różnorodne nośniki wymagane przez aplikacje CAD, GIS i POS.

Dowiedz się więcej o serii SC-T firmy Epson i naszych drukarkach wielkoformatowych

WIĘCEJ INFORMACJI

„Dzięki jasnym kolorom i wyraźnym liniom wydruków z drukarki SureColor T5200 firmy Epson obszary rysunku są wyodrębnione i nie zlewają się w jednolite tło. Ma to kapitalne znaczenie podczas podejmowania decyzji projektowych”.

Matt Harris, szef działu IT zespołu Mercedes-AMG Petronas Formula One Team

Drukarki etykiet

Komunikacja z kierowcami

W sezonie 2016 Formuły 1 wprowadzono surowsze przepisy dotyczące komunikacji radiowej. Inżynierowie musieli opracować nowy sposób na przypominanie kierowcom o najnowszych procedurach podczas wyścigu. Kiedy liczą się ułamki sekund, możliwość przekazania kierowcom informacji o tym, jak zachowywać się w różnych sytuacjach, ma kluczowe znaczenie.

Rozwiązaniem stały się drukarki etykiet ColorWorks firmy Epson. Zespół używa ich do drukowania kolorowych instrukcji przyczepianych do kierownicy i wewnątrz kokpitu słynnych bolidów Silver Arrow pomiędzy sesjami i tuż przed wyścigiem. I chociaż nie jest to już spowodowane wymogami regulaminu, zespół nadal polega na urządzeniach ColorWorks w kluczowych momentach.

W każdym sezonie zespół przewozi zestaw wyścigowy różnych miejsc na całym świecie. Po przyjeździe na miejsce nie ma zbyt wiele czasu na przygotowanie do zawodów. Drukarki LabelWorks firmy Epson służą do drukowania elementów zestawów etykiet, a możliwość ich szybkiego złożenia i przygotowania do pracy pozwala zaoszczędzić cenne minuty w gorącym czasie przed wyścigiem.

Zespół używa drukarek ColorWorks TM-C3500 firmy Epson do drukowania kolorowych etykiet wysokiej jakości i drukarek LabelWorks LW-Z900FK do szybkiego drukowania w trudnych warunkach.

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach ColorWorks i LabelWorks firm Epson

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O COLORWORKS DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LABELWORKS

„Kolejne okrążenia wiążą się z błyskawicznymi zmianami, a to znaczy, że bardzo szybkie drukowanie etykiet z instrukcjami ma kluczowe znaczenie dla zespołu”.

Marcus Dudley, inżynier zespołu Mercedes-AMG Petronas Formula One Team odpowiedzialny za wydajność

Drukarki

Efektywność, niezawodność i wydajność mają znaczenie

Drukarek z wszechstronnej linii WorkForce Pro RIPS firmy Epson używają wszyscy członkowie zespołu — od fabryki, gdzie służą one do drukowania dokumentów i instrukcji montażowych, po tor wyścigowy, gdzie są niezbędne dla inżynierów i kierowców.

Zespół Mercedes-AMG Petronas Formula One Team przewozi zestaw wyścigowy do ponad 20 krajów na całym świecie, co oznacza, że urządzenia często pozostają w kontenerach transportowych nawet przez trzy miesiące. Po przybyciu na miejsce drukarki muszą być w doskonałym stanie, aby zespół mógł skupić się na wyścigu.

Na torze nie zawsze są dostępne niezawodne źródła zasilania, ale zespół może się zająć innymi ważnymi urządzeniami, bo drukarki WorkForce Pro RIPS firmy Epson zużywają niewiele energii elektrycznej. Ich wydajność oznacza także, że nie trzeba zmieniać na torze wkładów atramentowych, co oszczędza czas i pracę ludzi.

Zespół korzysta z drukarek WorkForce Pro RIPS firmy Epson, które zużywają do 96% mniej energii niż drukarki laserowe konkurencji.

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach WorkForce Pro RIPS firmy Epson

WIĘCEJ INFORMACJI

„Zmiana drukarek laserowych na drukarki atramentowe firmy Epson oznacza nie tylko lepszą jakość wydruków, ale także błyskawiczną gotowość urządzeń do pracy, ponieważ głowice drukujące nie ulegają uszkodzeniu w transporcie. Drukarki firmy Epson wystarczy wyjąć z opakowania i zacząć pracę”.

Matt Harris, szef działu IT zespołu Mercedes-AMG Petronas Formula One Team

Inteligentne okulary Moverio

Spojrzenie w przyszłość wyścigów samochodowych

Warsztat zespołu Mercedes-AMG Petronas Formula One Team zapewnia niepowtarzalną możliwość dostępu do rzeczywistości rozszerzonej podczas każdego z 20 wyścigów Formuły 1™. Okulary inteligentne Epson Moverio pozwalają zajrzeć do tego fascynującego świata, toteż goście warsztatu mogą wejść za kulisy i z bliska przyjrzeć się jednemu z najbardziej technicznych i precyzyjnych sportów na świecie.

Dzięki innowacyjnej technologii urządzeń do noszenia firmy Epson goście mogą przebywać w pobliżu warsztatu, a wyświetlane materiały są widoczne w okularach inteligentnych. Pozwala to doświadczyć fizycznej realności pit-stopów oglądanych w zwolnionym tempie lub dowiedzieć się więcej o pracy zespołu inżynierów w boksie podczas wyścigów.

Wbudowane czujniki, w tym kamera, żyroskop i GPS sprawiają, że okulary Moverio precyzyjnie przetwarzają ruchy użytkowników i bodźce pochodzące z otoczenia, zapewniając innowacyjne i przydatne rozwiązania.

Zespół używa okularów inteligentnych Moverio BT-300, w których wykorzystano najnowocześniejszą technologię silikonowych diod OLED (diod organicznych) firmy Epson.

WIĘCEJ INFORMACJI

„Technologia urządzeń do noszenia na sobie będzie się rozwijać coraz szybciej, a zapotrzebowanie na te rozwiązania będzie rosnąć. Żadna z firm konkurencyjnych nie dorównuje standardom, jakie firma Epson wyznaczyła dzięki okularom Moverio”.

Victoria Vowles, dyrektor ds. marketingu, zespół Mercedes-AMG Petronas Formula One Team

Roboty firmy Epson

Sfilmowany we współpracy z zespołem Mercedes AMG-Petronas Formula One Team Bertie powstał w oparciu o nowego robota WorkSense W-01. Jest wyposażony w liczne czujniki wewnętrzne, szybko się uczy, a do tego ma niezwykle szelmowskie poczucie humoru.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O ROBOTACH FIRMY EPSON

Oś czasu

Czas od nawiązania współpracy zespołu Mercedes-AMG Petronas z firmą Epson w 2015 r. obfitował w wiele fascynujących wydarzeń. Tu możesz się zapoznać z niektórymi aspektami tej współpracy.

Firma Epson i zespół Mercedes-AMG Petronas Formula One Team ogłaszają globalne partnerstwo

Firma Epson staje się oficjalnym partnerem zespołu Mercedes-AMG Petronas Formula One Team, wzbogacając go doświadczeniem dotyczącym drukarek atramentowych, skanerów, projektorów 3LCD i urządzeń do noszenia na sobie.

„Z radością witamy firmę Epson w zespole Mercedes-AMG Petronas Formula One Team. Współpraca z przyszłościowo myślącymi organizacjami jest zawsze przyjemnością, a produkty firmy Epson są naturalnym uzupełnieniem naszych działań związanych z wyścigami i produkcją. Oczekujemy następnego sezonu i wielu kolejnych lat pomyślnej współpracy”.

Toto Wolff, szef zespołu Mercedes-Benz Motorsport

WIĘCEJ INFORMACJI

Wierne odzwierciedlenie kolorów

Kierowca zespołu Mercedes-AMG Petronas Formula One Team i trzykrotny mistrz świata F1, Lewis Hamilton, ogląda wspaniałe projektory True Colours firm Epson.

Projektory Epson zapewniają tak samo wysokie natężenie światła białego i barwnego, dzięki czemu kolory są jasne i żywe nawet w dobrze oświetlonych pomieszczeniach.

WIĘCEJ INFORMACJI

Lewis w atramencie

Lewin Hamilton wystąpił w filmie z przymrużeniem oka. Firma Epson zrealizowała go wspólnie z zespołem Mercedes-AMG Petronas Formula One Team z okazji premiery drukarki EcoTank, aby podkreślić rewolucyjną technologię uzupełnianych pojemników na atrament i wielki zapas atramentu dostarczanego wraz z drukarką.

WIĘCEJ INFORMACJI

#DrivenbyEpson

Zespół Mercedes-AMG Petronas Formula One Team może na każdym etapie polegać na precyzyjnej technologii Epson.

WIĘCEJ INFORMACJI

Wyzwanie dla inżynierów

Zaproponowaliśmy członkowi zespołu Mercedes-AMG Petronas Formula One Team i technikowi firmy Epson, aby „zamienili się miejscami” i zmontowali tylny spoiler i drukarkę, korzystając z okularów inteligentnych Moverio Pro BT-200 firmy Epson. Czy sprostali wyzwaniu?

WIĘCEJ INFORMACJI

Fiński mistrz Formuły 1™, Valtteri Bottas, wraz z Epson tłumaczy, dlaczego fińskie szkoły podstawowe są najlepsze

Epson potwierdza wagę interaktywnej technologii i dużych rozmiarów wyświetlanego obrazu w procesie podnoszenia standardów edukacyjnych

OBEJRZYJ FILM

Niewiarygodna wytrzymałość

Aby tak jak Lewis Hamilton zostać czterokrotnym mistrzem świata Formuły 1™, należy wykazać się niesamowitą wytrzymałością. Trzeba być u szczytu swojej fizycznej kondycji, aby za każdym okrążeniem uzyskiwać najlepszy wynik.

WIĘCEJ INFORMACJI

Zaangażowanie na rzecz zrównoważonej społeczności Formuły 1

To, czego zespół Mercedes-AMG Petronas Formula One Team dowiaduje się dzięki takim wynalazkom jak paliwooszczędne silniki hybrydowe, wpłynie na zwykłe pojazdy w przyszłości i będzie wkładem na rzecz istotnej poprawy ekonomiki paliwowej i ograniczenia emisji spalin.

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku firmy Epson, która nieustannie dąży do istotnego zmniejszenia wpływu swoich produktów na środowisko, zarówno w procesie produkcji, jak i podczas okresu eksploatacji.

Dzięki partnerstwu firma Epson włącza się w tworzenie zrównoważonego stowarzyszenia Formuły 1.

WIĘCEJ INFORMACJI O FIRMIE EPSON

Firma Epson zawsze wyprzedzała swój czas. I to dosłownie. Daiwa Kogyo Ltd. (później znana pod nazwą Seiko) — założona w 1942 r. skromna fabryka zegarków — w 1968 r. wprowadziła na rynek urządzenie oznaczone EP-101. Była to pierwsza na świecie lekka, kompaktowa drukarka, od której wywodzi się nazwa firmy Epson (EP-son, czyli „syn EP”).

WIĘCEJ INFORMACJI

Więcej informacji o zespole Mercedes-AMG Petronas Formula One Team

  1. Niniejsza strona internetowa ma charakter nieoficjalny i nie jest w żaden sposób powiązana z grupą przedsiębiorstw Formula One. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX oraz powiązane znaki są znakami towarowymi Formula One Licensing B.V.
  1. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.epson.pl/inkjetsaving.