KADRA KIEROWNICZA FIRMY EPSON EUROPE

Celem naszej kadry kierowniczej jest stały rozwój firmy oparty na mądrości i doświadczeniu liderów oraz dążeniu do podnoszenia poziomu zadowolenia naszych pracowników, klientów i partnerów.

Yoshiro Nagafusa

Prezes, Epson Europe B.V.

Yoshiro Nagafusa został prezesem Epson Europe B.V. w kwietniu 2021 r. Wcześniej piastował stanowisko starszego wiceprezesa odpowiedzialnego za optymalizację infrastruktury i działań sprzedażowych w regionie CISMEA w Epson Europe.

Yoshiro pracuje w firmie Epson od ponad 35 lat i jest dyrektorem wykonawczym w Seiko Epson Corporation (SEC). Zajmował on wiele stanowisk kierowniczych w oddziałach firmy na całym świecie, m.in. w Niemczech, Singapurze i Holandii. Był także zastępcą głównego kierownika administracyjnego w dziale sprzedaży i marketingu SEC w Japonii.

Objęcie obecnej funkcji to powrót Yoshiro do Epson Europe B.V: wcześniej przez pięć lat (od 2009 roku) był wiceprezesem odpowiedzialnym za planowanie strategiczne.

Yoshiro ma żonę i córkę. Jest absolwentem ekonomii na Uniwersytecie Rikkyo w Tokio.

Rob Clark

Senior Vice President, Epson Europe B.V.

Rob Clark, Senior Vice President, odpowiada za wszystkie działania w zakresie sprzedaży i łańcucha dostaw w regionie Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Rosji.

Poprzednio zajmował stanowisko wiceprezesa ds. marketingu i rozwoju biznesu, a wcześniej pracował przez pięć lat jako dyrektor działu drukarek atramentowych w firmie Epson Europe B.V.

Na początku swojej kariery w naszej firmie był menedżerem produktu ds. drukarek igłowych. Zdobywał kolejne szczeble kariery, zajmując się marketingiem produktów i zarządzaniem przedsiębiorstwem w Epson UK.

Przed dołączeniem do firmy Epson pracował w sektorze dystrybucji rozwiązań IT, gdzie zdobywał doświadczenie w zakresie sprzedaży i marketingu, współpracując bezpośrednio z pośrednikami oraz sprzedawcami detalicznymi. Po skończeniu studiów na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Elektronicznej rozpoczął karierę w brytyjskiej administracji publicznej jako urzędnik ds. technologii.

Keisuke Fujii

Vice President Business Operations, Epson Europe B.V.

Keisuke Fujii zarządza działalnością biznesową w regionie Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Rosji (EMEAR). Nadzoruje także wszystkie działania analityczne oraz planowanie, a także działy operacyjne, takie jak dział ds. finansów, HR, łańcucha dostaw i IT w regionie Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Rosji (EMEAR).

Fuji pracuje w firmie od 11 lat, a w roku 2019 przeniósł się do Epson Europe B.V. Wcześniej zajmował wiele stanowisk w Seiko Epson Corporation, a przez ostatnie cztery lata był odpowiedzialny za wspieranie firm należących do grupy Epson na całym świecie w raportowaniu do globalnego kierownictwa wyższego szczebla.

Fuji ma żonę i dwóch synów.

Karl Angove

Wiceprezes działu sprzedaży produktów konsumenckich i marketingu w firmie Epson Europe B.V.

Karl rozpoczął pracę w Epson w 2018 roku jako dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży konsumenckiej na Europę Zachodnią, a następnie w maju 2019 roku objął sprawowaną do dziś rolę wiceprezesa.

Przed przyjściem do Epson zajmował szereg stanowisk kierowniczych w sektorze handlu detalicznego w Dixons Carphone i Metro AG w Wielkiej Brytanii, Francji, Czechach i Niemczech, rozpoczynając karierę w sklepach Currys w Wielkiej Brytanii.

Ukończył studia z rachunkowości i finansów na Uniwersytecie Walijskim. Jest żonaty i lubi podróżować.

Neil Colquhoun

Wiceprezes CISMEA, Epson Europe B.V.

Neil Colquhoun jest wiceprezesem regionu CISMEA. Wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa segmentu profesjonalnych projektorów Epson w regionie EMEAR.

Neil dołączył do firmy Epson w 2012 roku jako dyrektor sprzedaży biznesowej na Wielką Brytanię, by później piastować ogólnoeuropejskie stanowisko, najpierw jako dyrektor biznesowy odpowiedzialny za urządzenia wizualne, a następnie dyrektor wykonawczy działu projektorów profesjonalnych.

Przed dołączeniem do firmy Epson Neil pracował na różnych stanowiskach wyższego szczebla kierowniczego, związanych ze sprzedażą i marketingiem w firmach Panasonic Europe, Pioneer, Mark UK i Coca-Cola. Neil ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie na kierunku zarządzania produkcją na Uniwersytecie w Sunderland, a także studia magisterskie w obszarze międzynarodowych stosunków gospodarczych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine.

Neil mieszka w Dubaju i w wolnym czasie grywa w piłkę nożną, uprawia gorącą jogę i nurkuje.

Duncan Ferguson

Vice President, Commercial and Industrial, Epson Europe B.V.

Duncan Ferguson to wiceprezes odpowiedzialny za działalność handlowo-przemysłową na rynku europejskim w firmie Epson.

Do firmy Epson dołączył w 2003 roku, jako kierownik europejskiego działu grafiki profesjonalnej, błyskawicznie czyniąc z UltraChrome czołowy tusz zarówno wśród profesjonalistów niezależnych, jak i w sektorze drukarskim.

Duncan piastował szereg stanowisk na wyższym szczeblu kierowniczym w firmie Epson, związanych m.in. z drukiem profesjonalnym, etykietowaniem, digital signage, tekstyliami, a ostatnio również robotyką.

Duncan rozpoczynał swoją karierę w działach obsługi klienta i sprzedaży technicznej firmy Shell Chemicals, a następnie znalazł zatrudnienie w firmie Kodak, gdzie był odpowiedzialny za sprzedaż i usługi w sektorze specjalistycznym, służby zdrowia i obrazu cyfrowego w Wielkiej Brytanii i Europie.

Duncan ukończył studia chemiczne na uniwersytecie w Durham. Ma żonę i dwójkę dzieci oraz jest zapalonym graczem w krykieta.

Massimo Pizzocri

Wiceprezes ds. sprzedaży projektorów i marketingu, dyrektor regionalny Epson France oraz dyrektor zarządzający Epson Italy

Rozpoczął karierę w Epson Italy w 1999 roku, aby później zostać tam dyrektorem ds. marketingu na Włochy, a później kierownikiem działu marketingu strategicznego na cały region EMEA.

W 2006 roku został mianowany dyrektorem zarządzającym Epson Italy, a następnie wiceprezesem ds. sprzedaży konsumenckiej Epson Europe B.V. odpowiedzialnym za sprzedaż wszystkich produktów konsumenckich w regionie EMEA oraz za kanały dystrybucji i sprzedaży detalicznej. Przed objęciem obecnego stanowiska pełnił rolę wiceprezesa na Europę Środkową i Wschodnią oraz wiceprezesa ds. profesjonalnych projektorów Epson w regionie EMEAR.

Zanim dołączył do firmy Epson, Massimo pracował w dziale graficznym firmy DuPont.

Mieszkał we Włoszech, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Jego hobby to trekking i czytanie książek. Jest także aktywnym wolontariuszem Czerwonego Krzyża.

Epson Europe: nasza historia

Firma Epson zawsze wyprzedzała swój czas. I to dosłownie. Skromna fabryka zegarków Daiwa Kogyo Ltd. (później znana pod nazwą Seiko) została założona w 1942 r. W 1968 r. firma wprowadziła na rynek urządzenie oznaczone EP-101. Była to pierwsza na świecie lekka, kompaktowa drukarka, od której wywodzi się nazwa firmy Epson (EP-son, czyli „syn EP”).

Historia firmy Epson

Historia firmy Epson to pionierskie wynalazki, innowacje i potrzeba przekraczania kolejnych barier. Robimy to już od 50 lat... i nie mamy zamiaru przestać. To coś więcej niż tylko ambicja, to po prostu nasza misja.