ROLA FIRMY EPSON W SPOŁECZEŃSTWIE

SPOŁECZEŃSTWO

Wprowadzenie

Zobowiązujemy się do prowadzenia bezpiecznej, legalnej i zrównoważonej działalności, która obejmuje także wszystkich naszych dostawców.

Poprzez nasze działania mamy nadzieję przyczynić się do budowy szczęśliwego, zdrowego i zróżnicowanego społeczeństwa, którego częścią są nasi klienci, pracownicy i inwestorzy.

Łańcuch dostaw

Stosujemy uczciwe standardy i odpowiednie procedury wyboru dostawców. Aby zapewnić spójność, pracownicy i dostawcy muszą stosować się do naszych podstawowych zasady dotyczących zamówień.

Dostawca musi spełnić wymogi oceny uwzględniającej zagadnienia dotyczące środowiska i praktyk pracy, kwestie praw człowieka, uczciwe praktyki biznesowe. Jest ona przeprowadzane przed rozpoczęciem współpracy z każdym nowym dostawcą.

Pracownicy

W firmie Epson rozumiemy, jak ważne jest, aby praca była zarówno owocna, jak i satysfakcjonująca, aby pracownicy byli zadowoleni ze swojego życia zawodowego.

Wierzymy, że fundamentem rozwoju firmy są szczęśliwi, bezpieczni, zróżnicowani i dobrze wyposażeni pracownicy. W związku z tym promujemy różnorodność oraz bezpieczne i ergonomiczne środowisko pracy, a także aktywnie wspieramy pracowników i partnerów handlowych poprzez szkolenia.

Odpowiedzialność społeczna

Na całym świecie firma Epson i jej pracownicy angażują się w działania mające na celu wprowadzanie pozytywnych zmian w swoich społecznościach.

Epson UK: niesienie pomocy młodym w realizacji ich marzeń

Aby ułatwić przygotowanie uczniów do wejścia na rynek pracy, pracownicy firmy Epson w Wielkiej Brytanii zorganizowali próbne rozmowy kwalifikacyjne z uczniami ze szkoły Longdean w Hemel Hempstead w Anglii. Każdy uczeń musiał przed rozmową kwalifikacyjną zaprezentować swoje CV, przykładowe podanie oraz plan działania. Pracownicy firmy Epson przekazali swoje opinie na ten temat oraz napisali raporty z oceny, aby ułatwić im rozwijanie umiejętności.

Epson Germany: UNICEF wykorzystuje technologię firmy Epson do drukowania „zdjęć roku”

Niemiecki oddział UNICEF zastosował technologię firmy Epson do wydrukowania ponad 1500 zdjęć wysokiej jakości w konkursie na zdjęcie roku 2017. Firma Epson wydrukowała i przekazała te zdjęcia zarówno dla członków jury, jak i na wystawę. Zdjęcia te prezentowały warunki życia dzieci na całym świecie – niektóre z nich ukazywały desperację i trudne sytuacje życiowe, zaś inne radość i spełnianie marzeń.

Epson Iberica: prace społeczne dla potrzebujących dzieci

Wszyscy pracownicy firmy Epson Ibérica (biura firmy Epson w Barcelonie, Madrycie i Lizbonie) poświęcili cały dzień normalnej pracy na renowację Llar Les Vinyes Educational Action Residential Centre w Cerdanyola del Vallès, które pełni funkcję ośrodka kultury dla miejscowych dzieci. Pracownicy firmy Epson wsparli ten obiekt, malując ściany, pielęgnując tereny zielone oraz przekazując i instalując drukarki oraz projektory firmy Epson w całym budynku.

Epson France: wspieranie niepełnosprawnych pracowników

Firma Epson France nawiązała współpracę z organizacją Association des Paralysés de France (APF), która promuje zatrudnianie osób niepełnosprawnych. Od 2006 r. APF co roku wysyła do firmy Epson niepełnosprawnych pracowników, aby mogli tam zdobyć cenne doświadczenie zawodowe. Czworo z nich znalazło nawet pełnoetatowe zatrudnienie w firmie Epson.

Epson Italy: sadzenie drzew w celu przywrócenia i ochrony różnorodności biologicznej

Firma Epson Italy nawiązała współpracę z ReteClima i Parco Nord Milano w ramach inicjatywy sadzenia drzew. W ciągu jednego dnia spędzonego poza pracą 220 pracowników posadziło 350 nowych roślin i drzew w parku.

Epson Niemcy: pomaganie dzieciom w zrozumieniu znaczenia recyklingu

Od 2008 roku firma Epson Germany współpracuje z organizacją Deutsche Umwelt-Aktion, która zapewnia edukację w zakresie ochrony środowiska dla dzieci ze szkół podstawowych i średnich w Meerbusch. W lutym 2017 r. odbyły się zajęcia prezentujące koncepcję „coś nowego z czegoś starego” organizowane przez firmę Epson i organizację Deutsche Umwelt-Aktion, na których pokazano dzieciom, jak rozpuścić stare gazety i poddać je recyklingowi, aby wytworzyć z nich okolicznościowe kartki dla przyjaciół.

Dowiedz się więcej o odpowiedzialności społecznej biznesu