POŻEGNAJ TONERY

1 butelka z atramentem = do 5 tonerów laserowych1

Drukarki mono EcoTank

Nr 1 na świecie wśród dostawców drukarek ze stałym zasilaniem w atrament9.

80mln urządzeń ze stałym zasilaniem w atrament sprzedanych na całym świecie10.

Ilość atramentu w zestawie odpowiada 5 tonerom do drukarek laserowych²

Drukarka EcoTank posiada duży pojemnik uzupełniany atramentem z dołączonych do niej butelek. Za ich pomocą można wydrukować tysiące stron, co pozwala obniżyć koszty i zaoszczędzić czas, który byłby potrzebny na wymianę tonerów i ich zakup.

Wszystkie zalety monochromatycznej drukarki laserowej oraz oszczędności zapewniane przez modele EcoTank firmy Epson

Funkcje porównywalne z drukiem laserowym

Korzyści związane z oszczędnością kosztów

1 butelka z atramentem =
do 5 tonerów laserowych**

Jak obliczyć oszczędności uzyskane dzięki drukarce EcoTank

  1. Wybierz model drukarki monochromatycznej EcoTank firmy Epson i porównaj go z jedną z 20 najlepiej sprzedających się monochromatycznych drukarek laserowych

  2. Powiedz nam, ile prawdopodobnie będziesz drukować stron miesięcznie i ile lat będziesz używać drukarki

  3. Kliknij opcję „Oblicz”

Epson M100 a Cannon LPB-6030B

W porównaniu z wybranym modelem możesz zaoszczędzić

Lub do w porównaniu do średniej dla rynku4

Pokaż mi szczegółowe wyniki Wydrukuj tę stronę

Twoje wyniki

  • ŚREDNIA DLA RYNKU

ABY ZROZUMIEĆ SPOSÓB OBLICZENIA WYNIKÓW, KLIKNIJ TUTAJ W CELU ZAPOZNANIA SIĘ Z METODOLOGIĄ I PODSTAWOWYMI ZAŁOŻENIAMI.

Całkowity koszt eksploatacji jest oznaczony czerwoną linią, przy założeniu str./mies. przez lata.

Całkowity koszt eksploatacji uwzględnia koszt zakupu sprzętu oraz bieżące koszty zakupu wkładów atramentowych/tonerów. Na całkowity koszt zakupu i ewentualne dalsze oszczędności mogą wpływać dodatkowe koszty zmienne, np. zakupu innych materiałów eksploatacyjnych do drukarek laserowych czy poboru mocy. Średnia cena sprzedaży drukarek i materiałów eksploatacyjnych w IDC ($) pochodzi z raportu IDC o liczbie wydruków na urządzeniach peryferyjnych w regionie EMEA (dane za III kw. 2018 r. — II kw. 2019 r.) oraz raportu IDC o zużyciu materiałów eksploatacyjnych w regionie EMEA(dane za 2 poł. 2018 r., 1 poł. 2019 r.).

Porównaj inną drukarkę

Zapoznaj się z ofertą

Technologia niewymagająca ciepła kształtuje przyszłość druku

Zwiększ wydajność i zmniejsz wpływ na środowisko bez kompromisów.

Znajdź najlepszą drukarkę EcoTank dla Ciebie

1 Na podstawie obliczeń firmy Epson, średnia oszczędność na koszcie wydruku strony oraz średnia liczba tonerów wymaganych do wydrukowania takiej samej liczby stron jak za pomocą butelki z atramentem EcoTank „110”. Porównanie wydajności (wydruki A4 ISO/IEC 19752) butelki EcoTank „110” oraz oryginalnych materiałów eksploatacyjnych (raport IDC, Hardcopy Peripherals Consumables Tracker, wysyłki w 2021 r., opublikowany w 1 kw. 2021 r.) używanych w 20 najlepiej sprzedających się monochromatycznych drukarkach laserowych z tonerami o szybkości 1–20 str./min w Czechach, na Węgrzech, w Polsce i w Turcji (raport IDC, Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker, wysyłki w 2021 r., opublikowany w 1 kw. 2021 r.). Koszt wydruku strony obliczony przez podzielenie odpowiednich przychodów ze sprzedaży butelek/kartridży i całkowitej wydajności przez sprzedaż jednostkową.

2 Średnia liczba tonerów dotyczy drukowania takiej samej liczby stron przy użyciu dołączonych butelek z atramentem z serii EcoTank Mono. Porównanie jest oparte na średniej produkcji butelek z atramentem z serii EcoTank Mono w 2019 roku zestawionej ze średnią sprzedażą 10 najpopularniejszych modeli z serii Mono Laser (szybkość drukowania do 20 str./min) w Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce w okresie od stycznia do grudnia 2018 r. Wydajność tonerów podana na stronach internetowych producentów.

3 Ustalono zgodnie z normą ISO/IEC 24734 obrazującą średnią ESAT testów kategorii biznesowej dla druku jednostronnego. Więcej informacji na stronie http://www.epson.eu/testing

4 Epson iPrint wymaga połączenia bezprzewodowego i aplikacji do drukowania firmy Epson. Do korzystania z funkcji Epson Email Print i Epson Remote Print Driver konieczne jest połączenie z Internetem. Więcej informacji o produkcie, obsługiwanych językach i urządzeniach można znaleźć pod adresem www.epsonconnect.eu/

5 Oszacowano zgodnie z normą ISO/IEC 17629 obrazującą średnią FPOT (w sekundach) testów kategorii biznesowej dla drukowania jednostronnego i dwustronnego na arkuszach A4. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.epson.eu/testing

6 W porównaniu poboru mocy uwzględniono druk na drukarkach M1120, M2170 oraz M3170 firmy Epson oraz średnią z 75% najlepiej sprzedających się monochromatycznych jednofunkcyjnych drukarek laserowych A4 (szybkość drukowania poniżej 20 str./min) w Grecji, Polsce, Republice Czeskiej, Rumunii, na Słowacji, w Słowenii, Turcji, na Węgrzech oraz w pozostałych krajach Europy Południowo-Wschodniej w okresie od stycznia do grudnia 2018 r. Wartości poboru mocy są zgodne z informacjami podanymi na stronach internetowych ich producentów.

7 Koszt wydruku jednej strony jest obliczany przez podzielenie ceny wymiennej butelki z atramentem/kasety z tonerem przez wydajność. W porównaniu kosztów na stronę wykorzystano ceny butelek z czarnym atramentem firmy Epson (seria 110) w momencie wprowadzenia na rynek oraz średnie ceny najpojemniejszych wersji oryginalnych wkładów OEM z czarnym tonerem dostępnych dla 77% najlepiej sprzedających się jednofunkcyjnych monochromatycznych drukarek laserowych A4 (szybkość drukowania na poziomie poniżej 20 str./min) w Polsce, Republice Czeskiej, Turcji i na Węgrzech w okresie od stycznia do grudnia 2018 r. Wydajność konkurencyjnych kaset z tonerem do drukarek laserowych podana została na stronach internetowych ich producentów.

8 Drukowanie dwustronne nie jest dostępne w modelach M1100 i M1120.

9 Raport IDC, badanie Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker, wysyłki z lat 2010–2020, opublikowany w 1. kwartale 2020.

10 Od 2010 r. sprzedano łącznie 50 mln drukarek atramentowych z systemem stałego zasilania w atrament marki Epson