TECHNOLOGIA MICRO PIEZO

Oczekując niezawodnej i szybkiej drukarki, która tworzy wysokiej jakości wydruki, warto wiedzieć, co kryje się za świetnymi rezultatami — głowica drukująca.

TECHNOLOGIA MICRO PIEZO

Zaawansowane głowice drukujące do użytku dzisiaj i jutro

Kiedy rozważamy, jaką drukarkę warto kupić, informacja o rodzaju głowicy drukującej może pomóc w podjęciu decyzji. Istnieją dwie główne technologie głowicy drukującej. Pierwsza wykorzystuje ciepło, a druga elementy Piezo. Wszystkie drukarki firmy Epson produkowane są z wykorzystaniem tej drugiej, ponieważ uważamy, że zapewnia ona największą wydajność.

Technologia Micro Piezo zadebiutowała globalnie w 1993 roku, nie tylko przewodząc postępom w dziedzinie atramentowych głowic drukujących firmy Epson, ale także rzucając wyzwanie wszystkim innym producentom z branży druku. Technologia Micro Piezo jest dostępna wyłącznie w produktach firmy Epson i zapewnia najwyższą jakość druku, a konkurenci ciągle nie mogą jej dorównać.

Nie musisz wierzyć nam na słowo, poniższe cechy mówią same za siebie.

Najważniejsze dane techniczne

Czy wiesz, że…?

Geniusz technologii Micro Piezo na kilku przykładach

Najdrobniejsze szczegóły

Identyfikacja pojedynczej kropli atramentu (1,5 pl) na dużej fotografii (12,7 x 8,9 cm) byłaby tak trudna, jak próba znalezienia soczewki kontaktowej na boisku piłkarskim (ok. 10 000 m2)! To najdrobniejsze szczegóły sprawiają, że powstają piękne, realistyczne fotografie o fantastycznym zakresie tonów i gradacji.

Precyzyjna kontrola

Przyjmijmy, że wyrzut kropli atramentu wielkości 1,5 pl jest jak rzut wolny z odległości 15 metrów. Czy wyobrażasz sobie gracza, który próbuje trafić w punkt na tym celu, który jest wielkości samej piłki? I do tego trafiającego w to miejsce z niemal 100-procentową dokładnością oraz wykonującego 40 000 udanych rzutów co sekundę? Głowice drukujące Micro Piezo są szybkie i dokładne, minimalizują marnotrawstwo atramentu oraz tworzą ostre i wyraźne wydruki.

Nieprawdopodobna wydajność

Gdyby kropla atramentu (1,5 pl) była rozmiaru piłki nożnej, a atrament był wyrzucany z głowicy drukującej 90 dyszami na kolor, wtedy czas potrzebny do zapełnienia piłkami stadionu Wembley wynosiłby około jedną sekundę! To jest właśnie prędkość, którą zapewniają głowice drukujące Micro Piezo.

Technologia głowicy drukującej nowej generacji

PrecisionCore to najnowsza technologia drukowania firmy Epson oparta na rewolucyjnym układzie drukującym o dużej gęstości, umożliwiającym precyzyjne drukowanie nawet 40 milionów punktów.

Przydatna nie tylko do papieru

Innowacyjna technologia Micro Piezo firmy Epson może zostać zastosowana w wielu różnych dziedzinach. Oprócz drukowania z najlepszymi kolorami lub monochromatycznie na różnych papierach, jest ona stosowana także do zastosowań przemysłowych. Obejmuje to m.in. drukowanie na tkaninach, tworzenie filtrów kolorów i stosowanie wzorów do płytek z układami elektronicznymi.

TECHNOLOGIA NIEWYMAGAJĄCA CIEPŁA KSZTAŁTUJE PRZYSZŁOŚĆ DRUKU

Zwiększ wydajność i zmniejsz wpływ na środowisko bez kompromisów.