Innowacyjna technologia głowicy drukującej

PrecisionCore stanowi rewolucyjny krok w rozwoju technologii drukowania. Chip drukujący o dużej gęstości opracowany w celu zapewnienia bezkonkurencyjnej jakości obrazu generuje nawet 40 milionów precyzyjnych punktów na sekundę z nadzwyczajną dokładnością nanoszenia atramentu przy ograniczeniu zniekształceń i niedoskonałości.

Zmiana paradygmatu drukowania

Dzięki niesamowitym możliwościom skalowania w połączeniu z niedoścignioną jakością obrazu, szybkością i precyzją technologia PrecisionCore wprowadza zasadniczą zmianę w naszym podejściu do rozwiązań drukowania.

Chip drukujący MicroTFP

Sednem technologii PrecisionCore jest chip drukujący PrecisionCore MicroTFP. Modułowa konstrukcja chipa umożliwia zestawianie go w różnych konfiguracjach głowic drukujących.

Wyjątkowa szybkość pracy i jakość wydruków

Chip drukujący MicroTFP PrecisionCore opracowany w oparciu o piezoelektryczną technologię druku Thin Film Piezo (TFP) wykorzystywaną przez firmę Epson w komercyjnych drukarkach wielkoformatowych zapewnia znacznie ulepszoną podstawową wydajność w porównaniu z konwencjonalnymi głowicami piezoelektrycznymi. Oznacza to większą szybkość i dokładniejsze nanoszenie punktów. Siłowniki Thin Film Piezo, które działają jak pompy wystrzeliwujące kropelki atramentu, mają grubość 1 mikrona i precyzyjnie kontrolują kształt i wielkość kropelki z częstotliwością do 50 tysięcy razy na sekundę w każdej dyszy. Ponadto dzięki zwiększeniu długości płytki dyszy, a przez to długości linii dyszy, z 1 cala do 1,33 cala głowice drukujące PrecisionCore pozwalają uzyskać profesjonalną jakość wydruków przy niesamowitej szybkości i niezrównanej jakości obrazu.

Rozszerzalny potencjał

Modułowe chipy PrecisionCore można łączyć na wiele sposobów w celu uzyskania różnych głowic drukujących – od głowic liniowych do drukarek przemysłowych po głowice seryjne do drukarek biurkowych. Dzięki stałemu rozwojowi PrecisionCore może odegrać ważną rolę jako technologia druku atramentowego, a jej potencjał dopiero zaczynamy odkrywać.

Technologia niewymagająca użycia ciepła kształtuje przyszłość druku

Przejście z drukarek laserowych na drukarki niewymagające użycia ciepła pozwala zredukować zużycie energii i ograniczyć szkodliwy wpływ drukowania na środowisko.