EPSON
NIEKWESTIONOWANY LIDER
NA RYNKU PROJEKTORÓW

DLACZEGO WARTO KUPOWAĆ PRODUKTY EPSON? NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE PROJEKTORY NA ŚWIECIE

Projektory Epson zajmują czołową pozycję na rynku dzięki nowatorskiej technologii, wysokiej jakości i wydajności. Właśnie dlatego od 2001 roku Epson zajmuje pierwsze miejsce na świecie wśród producentów projektorów¹.

Największy na świecie sprzedawca projektorów

WIDE RANGE TO SUIT EVERY NEED

SZEROKA OFERTA SPEŁNIAJĄCA WSZYSTKIE WYMAGANIA

W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów firma Epson poszerzyła ofertę modeli do instalacji, aby zaproponować szeroki wybór produktów dopasowanych do każdych potrzeb — od lekkich projektorów o jasności 4000 lumenów po zaawansowane modele o jasności 10 000 lumenów.

Oprócz produktów dla klientów z sektorów biznesu i edukacji firma Epson oferuje też modele przeznaczone do bardziej wymagających środowisk, takich jak zakłady produkcyjne, kluby i stadiony. Wybrane projektory Epson są pyło- i piaskoodporne, podczas gdy inne mogą pracować w temperaturach do 50°C.

Firma Epson opracowała też gamę projektorów instalacyjnych, które mogą pracować pod niemal dowolnym kątem, w tym w ustawieniu pionowym — doskonale nadają się do projekcji na podłogach, tworząc dynamiczne obrazy podczas imprez i w muzeach.

Każdy model jest wyposażony w szereg funkcji, które minimalizują koszty eksploatacji, ułatwiają obsługę i zapewniają najwyższą jakość obrazu.

UNIKATOWE FUNKCJE

Zaprojektowane przez firmę Epson unikatowe funkcje zapewniają maksymalną efektywność i łatwość obsługi projektorów.

Funkcja szybkiego włączenia i wyłączenia

Zastosowanie tej technologii sprawia, że nie musisz czekać, aż urządzenie się rozgrzeje lub ochłodzi

EasyMP

Dzięki oprogramowaniu można zdalnie konfigurować i monitorować projektory oraz otrzymywać natychmiastowe powiadomienia pocztą elektroniczną w przypadku wystąpienia problemów, takich jak przegrzanie lamp

Niezwykła rozdzielczość

Prezentuje jakość obrazu przekraczającą HD

Funkcja Edge Blending

Pozwala bez zakłóceń wyświetlać z wielu komputerów i projektorów, aby uzyskiwać obrazy w dużej skali

Wieloekranowy tryb wyświetlania wirtualnego

Dzięki niemu cztery projektory mogą wyświetlać obrazy z czerech aplikacji uruchomionych na tym samym komputerze

Klucz USB do szybkiego połączenia bezprzewodowego

Do bezprzewodowej łączności typu plug-and-play

ŁATWA KONSERWACJA

Filtry przeciwpyłowe są umieszczone z boku lub z przodu projektora Epson, co zapewnia łatwy dostęp — wystarczy je wsunąć na miejsce. Ponadto drzwiczki dostępu do lampy mieszczą się u góry projektora, tak aby po jego zainstalowaniu (w odwróconej pozycji) można było łatwo wymieniać lampę bez zdejmowania urządzenia.

Brak problemów

Wszystkie projektory Epson dla spokoju użytkownika są objęte gwarancją na jednostkę główną i lampę.

EASY MAINTENANCE

CO TO JEST JASNOŚĆ KOLORÓW LUB NATĘŻENIE ŚWIATŁA BARWNEGO (CLO)?

Podczas oglądania ulubionego filmu lub gry, kolor pełni bardzo ważną role w jakości obrazu. Niektóre projektory wyświetlają mało wyraziste obrazy o wyblakłych kolorach. Projektory kina domowego firmy Epson mierzą jasność światła czerwonego, zielonego i niebieskiego. Korzyść dla użytkownika: duża liczba lumenów w jasności kolorów lub natężenie światła barwnego (CLO) sprawia, że uzyskiwane są jaśniejsze i bardziej kolorowe obrazy.

WHAT IS COLOUR BRIGHTNESS OR COLOUR LIGHT OUTPUT (CLO)?

NAWET TRZY RAZY ŻYWSZE KOLORY DZIĘKI PROJEKTOROM FIRMY EPSON²

Dzięki technologii 3LCD projektory Epson mają znacznie wyższą jasność kolorów niż jednochipowe projektory DLP. Dzieje się tak dlatego, że mierzone jest zarówno natężenie światła białego, jak i barwnego. Dzięki temu kolory są bardziej żywe i do trzech razy jaśniejsze2;, a obrazy są bardziej wyraziste.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
YOU GET UP TO THREE TIMES BRIGHTER COLOURS WITH EPSON PROJECTORS

TECHNOLOGIA 3LCD I NIE TYLKO

3LCD

W projektorach Epson zastosowano układ projekcyjny 3LCD, wyświetlający jasny, wyraźny obraz bogaty w detale i kolory.

DOKŁADNE KOLORY NIEMĘCZĄCE OCZU

Jednoukładowe projektory DLP wykorzystują obracające się z dużą prędkością koło barwne, które wyświetla kolory po kolei.

System 3LCD firmy Epson działa inaczej. Zastosowano w nim zwierciadła, które rozszczepiają białe światło lampy projektora na światło czerwone, zielone i niebieskie. Każdy z trzech kolorów światła przechodzi następnie przez własny panel LCD i przed projekcją na ekran jest łączony za pomocą pryzmatu.

W przypadku jednoukładowej technologii DLP można czasami zauważyć rozszczepienie kolorów lub efekt tęczy. Dzieje się tak, gdy oko dostrzega poszczególne kolory, co jest skutkiem sekwencyjnej projekcji kolorów przez koło barwne. Technologia 3LCD firmy Epson pozwala tego uniknąć, ponieważ na każdy piksel projekcji składają się trzy kolory podstawowe, co zapewnia wierne i niemęczące oczu odwzorowanie barw.

WYSOKA JASNOŚĆ KOLORÓW

Wielu producentów podaje jedynie natężenie światła białego swoich projektorów. Nie daje to użytkownikom pełnej informacji, ponieważ w wielu projektorach światło kolorowe jest znacznie ciemniejsze od białego.

Epson mierzy jasność zarówno światła białego, jak i kolorowego. Wszystkie projektory Epson zapewniają tak samo wysokie natężenie światła barwnego, co zapewnia nasycone i naturalnie wyglądające kolory.

WYSOKI KONTRAST I GŁĘBSZA CZERŃ

Nieorganiczne panele C2Fine 3LCD firmy Epson zawierają nieorganiczną warstwę wyrównującą i ułożone pionowo elementy ciekłokrystaliczne. Dzięki temu można osiągnąć płynne i jednorodne obrazy o wysokim kontraście i głębokiej czerni.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Projektory 3LCD są średnio o 25% wydajniejsze energetycznie od jednoukładowych projektorów DLP³, co zapewnia niższe rachunki za energię i mniejszy wpływ na środowisko.

Accurate Colour
High Colour
High Contrast
Energy Efficency

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ GAMĄ PROJEKTORÓW PONIŻEJ:

Zaprojektowane przez firmę Epson unikatowe funkcje zapewniają maksymalną efektywność i łatwość obsługi projektorów.

Photo: Product 1

Dom

Intensywne doznania
na dużym ekranie

Photo: Product 2

Mobilność

W pełni mobilne
prezentacje

Photo: Product 3

Krótka odległość

Bardzo krótki rzut,
małe pomieszczenia

Photo: Product 4

Montaż

Idealne rozwiązanie
do dużych pomieszczeń

Photo: Product 5

W szkole

Interaktywne nauczanie
w przystępnej cenie

¹ Badania przeprowadzone przez firmę Futuresource Consulting Limited dla okresu od 2001 do 2012 r.

² W porównaniu z najlepszymi jednoprocesorowymi projektorami DLP do kina domowego. Projektory 720p firmy Epson zapewniają trzy razy większą jasność; projektory 1080p firmy Epson zapewniają dwa, a nawet trzy razy większą jasność. Na podstawie danych NPD za okres od lipca 2011 do czerwca 2012 r. Pomiar jasności koloru (natężenia światła barwnego) dokonany zgodnie z IDMS 15.4. Jasność kolorów będzie się różnić w zależności od warunków użytkowania.

³ Źródło danych: ProjectorCentral.com, styczeń 2012 r. Średnia z 1122 dostępnych w sprzedaży modeli, w których przypadku producenci podali dane o jasności w lumenach i całkowitej mocy dla wszystkich rozdzielczości i poziomów jasności. Wydajność energetyczna została zmierzona jako stosunek mocy w watach do lumenów. Pomiary przeprowadzono dla projektorów 3LCD i jednoukładowych w każdym z pięciu segmentów jasności. Projektory 3LCD wymagały średnio mniej prądu na lumen w każdym z pięciu segmentów.