Projektory Epson — idealny wybór dla zrówno­ważonego rozwoju IT

Spełnianie aktualnych potrzeb bez negatywnego wpływu na przyszłe pokolenia

TCO Certified to wiodąca na świecie certyfikacja urządzeń elektronicznych w zakresie zrównoważonego rozwoju, która powstała 25 lat temu. Kryteria obejmują społecznie odpowiedzialną produkcję, ekologię, zdrowie i bezpieczeństwo użytkownika oraz ergonomiczną budowę. W przypadku projektorów brany jest także pod uwagę specjalny pomiar rozmiaru obrazu TCO Certified w celu określenia optymalnego zalecanego rozmiaru obrazu dla poszczególnych modeli.

Wszystkie kryteria zostały określone z perspektywy cyklu życia produktu, który obejmuje produkcję, okres stosowania produktu oraz jego utylizację lub przywracanie po awarii. Urządzenia przechodzące proces certyfikacji oraz zakłady, w których są one produkowane, są niezależnie weryfikowane pod kątem zgodności z przepisami oraz inicjatyw firmy dotyczących zrównoważonego rozwoju. Certyfikat TCO jest przyznawany w ośmiu kategoriach produktów, w tym komputerów, projektorów i wyświetlaczy. TCO Certified to oznakowanie ekologiczne typu I zgodne z normą ISO 14024.

TCO Certified pomaga konsumentom i producentom zmniejszyć ryzyko środowiskowe i społeczne oraz pomaga podjąć konkretne kroki w kierunku bardziej zrównoważonego cyklu życia urządzeń elektronicznych.

Pełną listę certyfikowanych modeli można znaleźć na stronie www.tcocertified.com

Produkcja/przemysł

Zbiór kryteriów TCO Certified został opracowany pod kątem zrównoważonego rozwoju w ciągu całego cyklu życia produktu: produkcji, okresu eksploatacji oraz utylizacji.

Społeczna odpowiedzialność w produkcjiGłówne konwencje MOP, Konwencja ONZ o prawach dziecka, prawa pracowników, zdrowie i bezpieczeństwo

Zaangażowanie w inicjatywy dotyczące minerałów konfliktu (3G+T) Procesy związane z wytycznymi OECD dot. zachowania należytej staranności lub inne inicjatywy promujące odpowiedzialne wydobycie

Zmniejszony wpływ na środowisko w procesie produkcji System zarządzania ochroną środowiska (ISO 14001 lub EMAS) pozwalający na ciągły rozwój

Deklarowana zawartość materiałów Deklaracja procentowej ilości przetworzonych tworzyw sztucznych

Ergonomia użytkowania Opracowywanie produktów pod kątem jakości obrazu i ergonomii

Wydłużony okres eksploatacji produktu Gwarancje na produkt, dostępność części zamiennych

Bezpieczeństwo i zdrowie użytkownika Bezpieczeństwo urządzeń elektrycznych, ochrona przed hałasem i wzrostami natężenia dźwięku

Energooszczędne produkty i źródła zasilania Zgodność z normą Energy Star lub równorzędną

Deklarowane zużycie energii Deklaracja poziomu zużycia energii przez produkt

Zmniejszenie ilości substancji niebezpiecznych Zmniejszenie lub eliminacja ciężkich metali i substancji niebezpiecznych (poza dyrektywą RoHS)

Odbiór zużytego sprzętu Firma oferuje odbiór produktu wraz z końcem eksploatacji

Produkt i jego opakowanie nadające się do recyklingu Kodowanie tworzyw sztucznych, całe opakowanie nadające się do recyklingu

Deklarowana waga produktu Deklaracja całkowitej wagi produktu

Kryteria weryfikacyjne TCO Certified

Sprawdzenie przez niezależną organizację produktu, zakładu i właściciela marki pod kątem zgodności z przepisami, zarówno przed procesem certyfikacyjnym, jak i po jego zakończeniu.

Przestrzeganie przepisów przez fabrykę/markę
Zgodność produktu z przepisami
Niezależna weryfikacja

1. Przed procesem certyfikacyjnym

Sprawdzenie zgodności z przepisami według kryteriów przed certyfikacją produktu

Aplikacja

Właściciel marki wnioskuje o certyfikat TCO Certified

Wdrożenie kodeksu postępowania
Działania podejmowane po audycie zakładu produkcyjnego
Działania podejmowane po testowaniu produktów
Niezależna weryfikacja

2. Po procesie certyfikacyjnym

Coroczna weryfikacja certyfikowanych produktów

Projektory Epson i środowisko

Projektory Epson zostały tak zaprojektowane, aby zmniejszały wpływ firm na środowisko naturalne i zużywały jak najmniej energii zarówno podczas wyświetlania obrazów, jak i w czasie bezczynności. Podstawowa konstrukcja zapewnia wydajność energetyczną, zaś w menu ECO dostępne są różne opcje oszczędzające energię. Kiedy projektor nie wyświetla obrazów, tryb bardzo niskiej jasności zmniejsza pobór mocy.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze projektory uzyskały certyfikat TCO Certified. Dążenie do osiągania najwyższych standardów jakości oznacza, że w firmie Epson mamy bezpośrednią kontrolę nad wieloma procesami produkcyjnymi. Dzięki temu możemy łatwiej kontrolować metody pracy na przestrzeni całego cyklu produkcyjnego, od stworzenia produktu, aż po jego dostawę. Ponadto pragniemy tworzyć wydajne energetycznie produkty o niewielkich rozmiarach, które mają minimalny wpływ na środowisko, a przy tym zapewniają świetną wydajność.

Henning Ohlsson, dyrektor działu odpowiedzialności społecznej i biznesowej w firmie Epson

Produkty opatrzone certyfikatem TCO Certified

Skontaktuj się z nami

Aby uzyskać więcej informacji, wpisz poniżej swoje dane, a przedstawiciel firmy Epson się z Tobą skontaktuje.

Pola oznaczone symbolem „*” są wymagane.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Chcę otrzymywać informacje e-mailem o produktach Epson, aktualnych promocjach, ofertach specjalnych oraz wydarzeniach.

Porównaj
Zamknij

Porównaj produkty

z 3 wybranych

    Usuń z porównania