Epson Connect

Łatwe drukowanie z tabletów, smartfonów i innych urządzeń

Odtwórz wideo

DRUKUJ Z DOWOLNEGO MIEJSCA EPSON CONNECT

Oferowane przez firmę Epson usługi drukowania mobilnego i w chmurze umożliwiają bezprzewodowe drukowanie i skanowanie dokumentów — gdy jesteś w domu, w biurze lub w podróży.

Zobacz, jak usługi Epson Connect pozwolą Ci w pełni wykorzystać potencjał drukarki i urządzeń smart. Drukuj zza biurka, w drodze lub z innego biura. Nieważne, gdzie jesteś i z jakiego urządzenia korzystasz — Epson Connect ułatwi Ci życie.

Obejrzyj film

DRUKUJ, GDZIE CHCESZ

Musisz pracować, kiedy jesteś w drodze? Wysyłaj dokumenty do drukarki biurowej z tabletu lub smartfona, a wydruki dotrą na miejsce przed Tobą.

DRUKUJ I UDOSTĘPNIAJ

Masz jakiś pomysł? Zapisz go na kartce lub tablicy, zrób zdjęcie telefonem i natychmiast wydrukuj na najbliższej drukarce Epson.

TEN SYSTEM BEZPIECZNEGO DRUKOWANIA NIE WYMAGA STEROWNIKÓW I ŁATWO INTEGRUJE SIĘ Z ISTNIEJĄCĄ INFRASTRUKTURĄ IT.

Aplikacja Email Print for Enterprise umożliwia bezpieczne wysyłanie dokumentów bezpośrednio do drukarki. Ten bezpieczny system, dostępny w trybie drukowania bezpośredniego lub „pull”, doskonale integruje się z istniejącą infrastrukturą IT.

Email Print for Enterprise to rozwiązanie kompatybilne z drukarkami biznesowymi Epson i dzięki niemu można drukować z dowolnego urządzenia, które może wysyłać wiadomości e-mail.

ZOBACZ, JAK DZIAŁA DRUKOWANIE W TRYBIE „PULL”

DEMO ONLINE Online Demo

BEZPŁATNY 60-DNIOWY OKRES PRÓBNY

POBIERZ

ELASTYCZNE SYSTEMY LICENCJONOWANIA

Aplikacja Email Print for Enterprise jest dostępna w trzech wersjach licencyjnych dla firm różnej wielkości.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

JAK EMAIL PRINT FOR ENTERPRISE MOŻE CI POMÓC?

BEZPIECZNE DRUKOWANIE

Pliki pozostają bezpieczne podczas drukowania z komputerów podłączonych do sieci lub urządzeń mobilnych połączonych przez Wi-Fi na terenie biura — znajdują się one w sieci firmowej, więc są chronione przez zaporę.

ŁATWA KONFIGURACJA BEZ STEROWNIKÓW

Działający na serwerze system oprogramowania umożliwia wysyłanie do drukarki dokumentów przy użyciu wiadomości e-mail, bez potrzeby instalowania sterownika lub pobierania aplikacji.

DRUKOWANIE PRZEZ WI-FI

Korzystaj z wygody, jaką oferuje możliwość łączenia się z systemem przez Wi-Fi, i nadal drukuj bezpiecznie, gdy przebywasz w budynku biurowym.

ELASTYCZNOŚĆ DLA KIEROWNIKÓW IT

Dzięki współpracy systemu z usługą Active Directory użytkownicy mogą logować się za pomocą loginu używanego na komputerze, więc nie trzeba konfigurować nowych adresów e-mail i haseł do systemu. Automatyczne usuwanie niewydrukowanych dokumentów po upływie określonego czasu pomaga obniżyć koszty drukowania.

DWA TRYBY ZABEZPIECZEŃ DOPASOWANE DO POTRZEB TWOJEJ FIRMY

TRYB BEZPOŚREDNIEGO DRUKOWANIA (TRYB „PUSH”)

Standardowy tryb drukowania udostępnia prostą funkcję wysyłania do druku.

Wystarczy wysłać plik na adres e-mail dowolnej drukarki i wydrukować treść wiadomości oraz załączniki, takie jak dokumenty pakietu Microsoft Office, pliki PDF czy zdjęcia.

JAK TO DZIAŁA

Wyślij widomość e-mail z dokumentem, który chcesz wydrukować, na adres e-mail drukarki.

Zadania drukowania są utrzymywane wewnątrz zapory firmy, jeśli wiadomość e-mail jest wysyłana za pośrednictwem sieci firmowej.

Aplikacja Email Print for Enterprise pobiera załącznik z wiadomości e-mail.

Następnie załącznik lub treść wiadomości podlega konwersji na zadanie drukowania.

Zadanie drukowania jest drukowane na wybranej drukarce.

TRYB BEZPIECZNEGO DRUKOWANIA (DRUKOWANIE W TRYBIE „PULL”)

Idealnie nadaje się do drukowania poufnych dokumentów z laptopa, smartfona lub tabletu oraz gdy chcesz bezpiecznie i dyskretnie drukować z wiadomości e-mail lub załącznika.

W celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa dokumentów w trybie „pull” oczekujące pliki nie są wyświetlane w kolejce — aby umożliwić wydruk na określonej drukarce po wysłaniu pliku, użytkownik musi się zalogować do interfejsu intranetowego.

Wyślij plik na centralny adres e-mail, następnie przejdź do wybranej drukarki, aby po zalogowaniu się zwolnić zadanie do drukowania za pośrednictwem aplikacji sieci Web zainstalowanej na telefonie komórkowym. Można wydrukować treść wiadomości oraz załączniki, takie jak dokumenty pakietu Microsoft Office, pliki PDF czy zdjęcia.

JAK TO DZIAŁA

Wyślij widomość e-mail z dokumentem, który chcesz wydrukować, na adres e-mail drukarki.

Zadanie drukowania jest bezpiecznie przechowywane na serwerze firmowym i inne osoby nie mają do niego dostępu.

Uruchom aplikację sieci Web na urządzeniu mobilnym i zaloguj się.

Wybierz zadanie, które chcesz wydrukować, i z listy dostępnych urządzeń wybierz drukarkę, do której chcesz je wysłać.

Po prostu wyślij zadanie do wydrukowania z dowolnego miejsca

Zadanie drukowania jest pobierane z serwera i drukowane na wybranej przez Ciebie drukarce.

ŁATWA IDENTYFIKACJA DRUKARKI

Łatwo znajdź urządzenie do drukowania w trybie „pull”, drukując etykietę z nazwą drukarki, widoczną z przodu. Wielu użytkowników po prostu wybiera nazwę/lokalizację drukarki widoczną na etykiecie, aby bezpiecznie zwolnić zadanie drukowania do danej drukarki.

BEZPŁATNY SZABLON ETYKIETY

Pobierz wcześniej zdefiniowany szablon dla drukarki etykiet LW-600P i skorzystaj z oprogramowania Epson do edycji etykiet, aby utworzyć etykiety drukarek.

POBIERZ

POBIERZ

Bezprzewodowe rozwiązanie LW-600P idealnie nadaje się do użytku przez pracowników. Pozwala szybko i łatwo tworzyć świetnie wyglądające, spersonalizowane etykiety.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

FUNKCJE DOSTĘPNE W TRYBIE DRUKOWANIA BEZPOŚREDNIEGO I BEZPIECZNEGO

Funkcje
 • Mogą używać osoby pracujące na urządzeniach mobilnych w biurze
 • System drukowania bez sterowników, który integruje się z istniejącą infrastrukturą IT
 • Bezpieczny system drukowania
 • Brak konieczności instalowania lub pobierania sterowników druku lub aplikacji (adres URL logowania)
 • Funkcja drukowania w trybie „Pull” w standardzie
 • Adresy e-mail i loginy są przydzielone użytkownikom (tylko w przypadku trybu bezpiecznego drukowania)
 • Szybka instalacja
 • Łatwe administrowanie drukarką i użytkownikami za pośrednictwem interfejsu przeglądarki WWW
 • System EPE pozwala ustawić kierownikom IT konkretne nazwy dla poszczególnych drukarek
 • Drukarki obsługiwane przez system EPE jest łatwo zidentyfikować dzięki szablonowi naklejki EPP, która umożliwia dodanie nazw drukarek do listy obsługiwanych drukarek
 • Obsługa Active Directory
 • Obsługuje najbardziej popularne formaty dokumentów elektronicznych (PDF, Doc6, Docx6, Ppt6, Pptx6, Xls6, Xlsx6, JPEG, PNG, TIFF)
 • Drukuj z klientów poczty elektronicznej obsługiwanych w następujących systemach operacyjnych: Mac, Windows, Linux, Citrix, iOS, Android, Windows Phone
 • Oszczędzaj dzięki możliwości automatycznego usuwania niechcianych zadań drukowania, które nie zostały zwolnione
 • Bezpłatna 60-dniowa wersja próbna
 • Różne wersje licencji dla małych i dużych przedsiębiorstw

DRUKUJ, SKANUJ I NIE TYLKO — W DOMU I W DRODZE

Zmień swój smartfon lub tablet w zaawansowane urządzenie biurowe. Mając dostęp do plików z usług Box, DropBox, EverNote, Dysk Google i Microsoft OneDrive, możesz drukować je z dowolnego miejsca na świecie2. Możesz też zeskanować dokumenty na drukarce Epson, a potem wysłać je e‑mailem i udostępniać online. iPrint zmieni Twoje urządzenie mobilne w zaawansowane narzędzie do pracy.

SPRAWDŹ ZGODNOŚĆ

JAK TO DZIAŁA

Drukuj z dowolnego miejsca

Dzięki iPrint możesz wysłać dokumenty i zdjęcia z każdego miejsca na świecie bezpośrednio na dowolną drukarkę Epson obsługującą pocztę e-mail.

Drukuj w pobliżu

Chcesz wydrukować coś na drukarce Epson, która stoi obok? Wystarczy, że zalogujesz swoje urządzenie do tej samej sieci Wi-Fi.

Skanowanie i udostępnianie

Dzięki iPrint możesz też skanować dokumenty na pobliskiej drukarce przez Wi-Fi. Teraz możesz skanować, zapisywać i udostępniać dokumenty ze swojego urządzenia.

JAK iPRINT MOŻE CI POMÓC?

Epson iPrint to zaawansowany mobilny asystent nie tylko do obsługi drukowania i skanowania. Zapewnia on również dostęp do plików zapisanych w chmurze. iPrint oferuje następujące możliwości:

 1. Drukowanie wielu zdjęć
 2. Drukowanie zapisanych dokumentów
 3. Drukowanie i dostęp do plików z chmury
 4. Drukowanie stron internetowych
 5. Skanowanie i wysyłanie e‑mailem/przesyłanie plików
 6. Kupowanie tuszu do drukarki

JAK TO DZIAŁA

SKANOWANIE BEZ KABLI

Chcesz zapisać ważny dokument lub niezapomniane zdjęcie? Teraz możesz bezprzewodowo zeskanować i zapisać plik w smartfonie lub tablecie za pomocą pobliskiego urządzenia wielofunkcyjnego Epson. Następnie możesz wysłać go e‑mailem, zapisać w urządzeniu albo przesłać na swoje konto w chmurze.

SIĘGNIJ CHMUR

Obsługa chmury jest wbudowana w iPrint, przez co dostęp do danych online jest łatwiejszy niż kiedykolwiek. Możesz zalogować się na konto w usłudze Box, Dropbox, EverNote, Dysk Google lub Microsoft OneDrive, aby przeglądać i drukować pliki online albo skanować i przesyłać dokumenty.

PRZESYŁANIE PLIKÓW

Za pomocą drukarki możesz przesyłać pliki bezpośrednio na swój tablet lub telefon. Wystarczy podłączyć napęd USB lub kartę pamięci do drukarki, a iPrint znajdzie i prześle zdjęcia do urządzenia. Możesz też przesyłać pliki z urządzenia mobilnego do zewnętrznych pamięci. To dobry sposób na transfer zdjęć zrobionych starszymi aparatami cyfrowymi.

FUNKCJE I DANE TECHNICZNE

Drukowanie Skanowanie Zaawansowane funkcje drukowania Zapisywanie i udostępnianie online Obsługiwane systemy operacyjne Konserwacja drukarki
 • Obsługa plików Microsoft® Word®, Excel®, PowerPoint®, PDF, JPG, GIF, TIFF, BMP i PNG
 • Drukowanie wielu zdjęć bezpośrednio z aplikacji aparatu fotograficznego lub Apple Photo Stream1
 • Wbudowana przeglądarka do drukowania stron internetowych
 • Drukowanie załączników wiadomości e-mail i plików przechowywanych lokalnie
 • Obsługa papieru fotograficznego: A4, A5, A6, B5, 16:9, 4 x 6", 5 x 7" i 8 x 10"
 • Obsługa zwykłego papieru: A4, A5, A6, B5, 16:9, letter (8,5 x 11"), legal (8,5 x 14"), ledger (11 x 17")
 • Funkcja ręcznego wpisywania adresu IP — wpisz niepowtarzalny adres IP drukarki, aby drukować w złożonych środowiskach sieciowych.
 • Funkcja Remote Print — drukuj z dowolnego miejsca na świecie, wysyłając plik bezpośrednio do urządzenia wielofunkcyjnego Epson z obsługą poczty e-mail.
 • Funkcje sterowania kopiarką — za pomocą tabletu lub telefonu możesz kopiować dokumenty i zapisać niestandardowe ustawienia.1
 • Źródło skanowania: automatyczny podajnik dokumentów/tabela dokumentów
 • Typ obrazu: kolorowy/skala szarości/czarno-biały
 • Rozdzielczość: 75/150/300 dpi
 • Sterowanie jasnością
 • Typy nośników
 • Z marginesami/bez marginesów
 • Jakość druku
 • Źródło papieru
 • Liczba kopii
 • Zakres stron
 • Kolorowe/monochromatyczne
 • Drukowanie dwustronne
 • Sterowanie jasnością/kontrastem/nasyceniem
 • Drukowanie plików bezpośrednio z usług Box, Dropbox, EverNote, Dysk Google i Microsoft OneDrive
 • Zapisywanie zeskanowanych plików bezpośrednio w usługach Box, Dropbox, EverNote i Dysk Google
 • Natychmiastowe wysyłanie zeskanowanych plików e‑mailem
 • Przesyłanie plików JPG z pamięci USB lub kart SD do urządzenia smart i na odwrót1
 • Apple iOS v9.0 lub nowszy
 • Android v4.1.0 lub nowszy
 • Stan drukarki

Drukuj na drukarce biurowej, kiedy jesteś w mieście

Drukarki Epson mają teraz własny adres e‑mail. Wystarczy przesłać dokumenty i prezentacje e‑mailem do drukarki z dowolnego urządzenia i miejsca. Można też zmienić adres e‑mail drukarki i włączyć „Listę zatwierdzonych nadawców”, aby drukowanie było bezpieczniejsze. Dzięki tym ułatwieniom i zabezpieczeniom na zawsze zmienisz swoje nawyki drukowania.

SPRAWDŹ ZGODNOŚĆ

ZOBACZ, JAK DZIAŁA EMAIL PRINT

POBIERZ EMAIL PRINT

MASZ JUŻ KONTO?

ZALOGUJ SIĘ

JAK TO DZIAŁA

1. Skonfiguruj drukarkę pod kątem funkcji Email Print.

2. Wyślij zdjęcia i pliki jako załącznik wiadomości e‑mail na adres e‑mail drukarki.

3. e‑maile, zdjęcia, pliki PDF i Microsoft Office są automatycznie drukowane.

DRUKUJ Z KAŻDEGO URZĄDZENIA

Jeśli masz urządzenie, które obsługuje pocztę e‑mail i Internet, możesz korzystać z usługi Epson Email Print. Zobaczysz, jak łatwo i wygodnie można wysłać e‑mailem pliki Microsoft Word, Excel, PowerPoint, PDF, JPG czy TIFF i drukować je z dowolnego miejsca na świecie.

ŁATWE DO ZAPAMIĘTANIA

Chcesz zmienić automatycznie przypisany adres e‑mail drukarki? Wystarczy dostosować go na koncie Epson Connect. Teraz będzie łatwy do zapamiętania dla Ciebie i innych osób korzystających z drukarki.

PROSTE ZABEZPIECZENIA

Chcesz ograniczyć dostęp do drukarki wybranym osobom? Włącz funkcję „Lista zatwierdzonych nadawców”. Możesz wybrać, które konta e‑mail będą miały dostęp do drukarki. Możesz nawet dodać całą domenę poczty e‑mail i szybko zatwierdzić całą listę adresową firmy.

WIĘKSZA KONTROLA PO ZALOGOWANIU

Wejdź na konto Epson Connect, aby szybko zobaczyć stan drukarki, sprawdzić dzienniki drukowania, a nawet zawiesić usługę Email Print. Możesz też zmienić opcje drukowania i ustawić powiadomienia. Teraz masz pełną kontrolę niezależnie od tego, gdzie akurat jesteś.

ZALOGUJ SIĘ

FUNKCJE I DANE TECHNICZNE

e‑mail i załącznik Obsługiwane rozmiary papieru Ustawienia użytkownika i zabezpieczenia Protokoły
 • Drukowanie wiadomości e‑mail i załączonych plików
 • Obsługa plików Microsoft® Word®, Excel®, PowerPoint® PDF, JPG, GIF, TIFF, BMP i PNG
 • Maks. liczba załączników: 10
 • Maks. rozmiar pliku: 20 MB
 • Przechowywanie zadań przez 72 godziny, jeśli drukarka jest niedostępna
 • Papier fotograficzny: A4, A5, A6, B5, 16:9, 4 x 6", 5 x 7" i 8 x 10"
 • Zwykły papier: A4, A5, A6, B5, 16:9, letter (8,5 x 11"), legal (8,5 x 14"), ledger (11 x 17")
 • Łatwe zmienianie adresu e‑mail drukarki
 • „Lista zatwierdzonych nadawców” z wykazem adresów i domen e‑mail, z których można wysyłać zadania do drukarki
 • Opcja odwrotnej kolejności wydruków
 • Zawieszenie/wznowienie usługi Email Print
 • Zmiana właściciela i powiadomienia e‑mail dla nadawcy
 • IPv4/IPv6 dual stack
 • Protokół XMPP przez port 5222

Drukowanie z komputera, gdziekolwiek jesteś

Zainstaluj program Remote Print, aby poprawić wydajność i zasięg swojego komputera lub laptopa. Wystarczy kliknąć Plik/Drukuj i wysłać plik do drukarki Epson w dowolnym miejscu na świecie2. Nie musisz martwić się o formatowanie ani czcionki. A najlepsze, że masz dostęp do zaawansowanych opcji drukowania.

SPRAWDŹ ZGODNOŚĆ

ZOBACZ JAK DZIAŁA ZDALNE DRUKOWANIE

POBIERZ STEROWNIK REMOTE PRINT

JAK TO DZIAŁA

1. Zainstaluj program Remote Print i wpisz adres e‑mail drukarki.

2. Wybierz Plik/Drukuj w dowolnej aplikacji, a następnie „Remote Print”.

3. Plik jest wysyłany do zdalnej drukarki w odpowiednim formacie.

DRUKOWANIE NA ODLEGŁOŚĆ

Drukowanie na zdalnej drukarce jest teraz tak proste, jak wybranie poleceń Plik/Drukuj. Funkcja Remote Print jest lepsza od faksu, ponieważ umożliwia drukowanie w kolorze bez odchodzenia od biurka. Nie wymaga też wcześniejszego zapisywania pliku jako załącznika, dlatego jest szybsza niż e‑mail. Funkcja Remote Print rozszerza możliwości drukowania w Twojej firmie.

DOWOLNY PROGRAM, DOWOLNA CZCIONKA

Remote Print to ukryta moc — działa z innymi programami Windows i Mac z funkcją drukowania. Jeśli masz specjalny program, którego nie ma odbiorca, wystarczy, że wyślesz go do drukarki Epson bez konieczności zmiany formatu na PDF. Całość formatowania oraz czcionki zostaną wydrukowane idealnie.

CAŁKOWITA KONTROLA

Dzięki Remote Print masz pełną kontrolę nad tym, w jaki sposób dokument zostanie wydrukowany w zdalnej lokalizacji. Wybierz liczbę kopii, zakres stron, odwrotną kolejność i opcje zestawienia. Masz nawet dostęp do funkcji drukowania konkretnej aplikacji — wszystko pod pełną kontrolą.

FUNKCJE I DANE TECHNICZNE

Funkcje drukowania Ustawienia właściciela i zabezpieczenia Obsługiwane systemy operacyjne
 • Instalacja nowej drukarki z nazwą „EPSON Remote Print”, którą można wybrać w menu Plik/Drukuj
 • Obsługa wszystkich aplikacji systemu Windows z funkcją drukowania i opcje drukowania dostępne w poszczególnych aplikacjach
 • Maks. rozmiar pliku: 20 MB
 • Drukowanie załączników do wiadomości e‑mail i plików zapisanych lokalnie
 • Zadania drukowania przechowywane przez 72 godzin, jeśli drukarka jest niedostępna
 • Włączanie/wyłączanie funkcji Remote Print
 • Wybór alfanumerycznego „Klucza dostępu” umożliwiającego ograniczenie dostępu do drukarki
 • Kontrola dziennika Remote Print
 • Windows XP(SP3), Vista(SP2), 7(SP1) and 82

Epson Scan-to-Cloud

Twoja drukarka Epson ma teraz bezpośrednie połączenie z z usługami w chmurze. Dzięki bezpośredniemu połączeniu internetowemu możesz skanować dokumenty i zdjęcia za pomocą zaledwie kilku kliknięć na panelu sterowania drukarki. Następnie możesz udostępniać zeskanowane pliki wybranym adresom e-mail lub użytkownikom kont w usługach chmurowych online. Nie musisz mieć podłączonej drukarki.

SKONFIGURUJ USŁUGĘ SCAN-TO-CLOUD

ZAREJESTRUJ SIĘ

MASZ JUŻ KONTO?

ZALOGUJ SIĘ

ZALOGUJ SIĘ

1. Wybierz Scan-to-Cloud na panelu sterowania drukarki.

2. Zeskanuj dokument.

3. Wyślij plik e‑mailem lub zapisz w pamięci online, np. w usłudze EverNote.

ARCHIWIZACJA I PRZECHOWYWANIE DOKUMENTÓW

Możesz uzywać usług w chmurze do przechowywania w jednym miejscu wszystkich ważnych dokumentów, tak aby mieli do nich dostęp pracownicy z każdego miejsca na świecie i za pomocą dowolnego urządzenia. Oferowana przez firmę Epson funkcja Scan-to-Cloud pozwala skanować, archiwizować i udostępniać dowolne dokumenty biznesowe.

SKANOWANIE I UDOSTĘPNIANIE

Za pomocą drukarki możesz skanować i udostępniać dokumenty lub obrazy, wysyłając je z drukarki Epson prosto na inny adres e-mail lub do innej drukarki z funkcją Epson Connect.

FUNKCJE I DANE TECHNICZNE

Obsługiwane funkcje Konfiguracja
 • Skanowanie, wstawianie załączników i wysyłanie plików na adres e-mail
 • Skanowanie i przesyłanie plików do usług pamięci chmurowej (Box, Dropbox, EverNote i Dysk Google)
 • Wskazywanie folderu docelowego dla konta pamięci chmurowej
 • Wymaga konta Epson Connect
 • Wymaga dostępu do aktywnego konta w usłudze Box, Dropbox, EverNote lub Dysk Google

ZGODNE USŁUGI

Oprócz usługi Epson Connect użytkownik może skorzystać także z wielu innych rozwiązań zgodnych z drukarkami Epson i urządzeniami inteligentnymi. Poniżej przedstawiamy krótki opis dostępnych urządzeń.

DRUKOWANIE ZA POMOCĄ APLIKACJI EPSON PRINT ENABLER NA URZĄDZENIA Z SYSTEMEM ANDROID

Korzystając z urządzenia z systemem Android 4.4 lub nowszym, nie potrzebujesz już osobnej aplikacji obsługującej drukarkę. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Epson Print Enabler i w menu obsługiwanej aplikacji wybrać opcję Drukuj. Dzięki współpracy z usługami Chrome, Gallery i Gmail aplikacja umożliwia proste drukowanie stron internetowych, zdjęć i wiadomości e-mail. System Android obsługuje także aplikacje Drive i Quickoffice, które ułatwiają drukowanie wszelkich dokumentów.

JAK TO DZIAŁA

1. Aplikacja Epson Print Enabler jest dostępna do pobrania w serwisie Google Play.

2. W menu rozwijanym wybierz opcję drukuj.

3. Wybierz pobliską drukarkę.

4. Wybierz opcje drukowania i naciśnij przycisk Drukuj.

5. Zadanie drukowania jest drukowane na wybranej drukarce.

ZGODNOŚĆ

Większość atramentowych (i kilka laserowych) drukarek z kartą Wi-Fi dostępnych w sprzedaży od 2008 r. będzie współpracować z usługą Epson Print Enabler. Lista zgodnych produktów została przedstawiona poniżej.

DRUKUJ, GDZIE CHCESZ

Nieprzerwane drukowanie podczas przełączania się z komputera na urządzenie mobilne.

Google Cloud Print™

Drukarki Epson współpracują z usługą Google Cloud Print™, więc możesz drukować, będąc w drodze, ze smartfona lub komputera za pomocą aplikacji Google Cloud Print.

JAK TO DZIAŁA

 • A Komputer z przeglądarką Chrome i podłączoną drukarką Wi-Fi lub przewodową
 • B Drukarka obsługująca usługi w chmurze
 • C Serwer drukarki z drukarką sieciową
 • Google Cloud Print

DRUKUJ Z DOWOLNEGO MIEJSCA

Drukuj na każdej drukarce obsługującej Google Cloud Print z dowolnego urządzenia połączonego z Internetem. Teraz możesz wydrukować artykuł czytany na telefonie, aby czekał na Ciebie, kiedy wrócisz do biura.

UDOSTĘPNIAJ DRUKARKĘ

Udostępniaj pliki wybranym osobom jednym kliknięciem bezpośrednio z konta Google. Dzięki temu znajomi, rodzina i inne osoby przeglądające Twoje konto będą mogły łatwo je wydrukować.

WIĘCEJ NIŻ DRUKARKA

Możesz wysyłać zadania do usługi Google Drive i mieć swoje dokumenty zawsze pod ręką.

DRUKOWANIE ZA POMOCĄ URZĄDZEŃ KINDLE FIRE™

Bezprzewodowa obsługa za pomocą tabletu HD z serii Kindle Fire HDX umożliwia drukowanie dokumentów, zdjęć, wiadomości e-mail, zaproszeń i danych kontaktowych zarówno w biurze, jak i w domu. Tablet Kindle Fire wykrywa najbliższą drukarkę automatycznie, dzięki czemu drukowanie jest szybkie i proste.

JAK TO DZIAŁA

1. Usługa Epson Print Plug-in dostępna do pobrania w serwisie Amazon Appstore

2. Naciśnij ikonę drukowania

3. Wybierz pobliską drukarkę.

4. Zabierz wydruki.

DRUKOWANIE ZA POMOCĄ MICROSOFT OFFICE®

Tablety Kindle Fire posiadają oprogramowanie OfficeSuite, które umożliwia mobilne przeglądanie i drukowanie plików Microsoft Word, Excel®, i PowerPoint®.

STAŁA WYDAJNOŚĆ

W najnowszych modelach tabletów Kindle Fire funkcja drukowania jest zintegrowana ze skrzynką e-mail, kalendarzem oraz kontaktami.

WYKAŃCZANIE ZDJĘĆ

Wszystkie najnowsze modele tabletów Kindle Fire współpracują z aplikacjami fotograficznymi i umożliwiają drukowanie zdjęć, które postawisz na biurku lub powiesisz na ścianie.

Mopria

Mopria Alliance to organizacja non-profit zrzeszająca czołowe globalne firmy technologiczne, której celem jest dostarczenie prostych i intuicyjnych rozwiązań drukowania bezprzewodowego na smartfony, tablety i inne urządzenia mobilne.

MOPRIA — KORZYŚCI

Rozwiązania mobilne

Prosta, intuicyjna obsługa

Współpraca z drukarkami wszystkich producentów to pierwszy krok w kierunku zapewnienia użytkownikom mobilnym łatwej obsługi niezależnie od typu urządzenia czy rodzaju systemu operacyjnego.

Dla twórców aplikacji

Oszczędzaj czas i pieniądze

Twórcy aplikacji nie muszą dostosowywać się do różnorodnych standardów wielu producentów drukarek. Mogą oni skorzystać z ujednoliconego standardu firmy Mopria, który obsługuje drukarki wszystkich marek.

Dla specjalistów branżowych

Orientacja na innowacje

Stworzenie ujednoliconego standardu sprawiło, że producenci drukarek i urządzeń mobilnych mogą skoncentrować się na rozwoju nowych możliwości i usług, które ożywią rynek i przyniosą obopólną korzyść.

DRUKOWANIE MOBILNE

Sprzedaż smartfonów w 20173 r. wzrośnie do 1,6 miliarda sztuk3, a w 2015 r. liczba sprzedanych tabletów przewyższy liczbę sprzedanych notebooków i komputerów stacjonarnych4. Szacuje się także, że do 2020 r. liczba mobilnych użytkowników osiągnie 50 miliardów5.

UŻYTKOWNICY DRUKAREK

Ujednolicony standard firmy Mopria pozwoli przełamać każdą barierę i zachęci użytkowników do częstszego drukowania za pomocą urządzeń mobilnych.

Epson Print and Scan

Funkcja drukowania i skanowania w wielofunkcyjnych drukarkach marki Epson z kartą Wi-Fi i systemem operacyjnym Windows 8 ułatwia obsługę i pozwala szybko i sprawnie wykonać każde zadanie. Aplikacja Epson Print and Scan zapewnia prostą dotykową obsługę, która zachęca do kreatywności.

FUNKCJE DRUKOWANIA

 • Dotykowy interfejs użytkownika
 • Wybór urządzenia
 • Podgląd dokumentu
 • Rozmiar papieru
 • Typ papieru
 • Tryb koloru

SCAN

 • Dotykowy interfejs użytkownika
 • Wybór urządzenia
 • Podgląd dokumentu
 • Ustawienie wstępne rozmiaru skanowania
 • Rozdzielczość
 • Tryb koloru

Apple® Airprint™

Drukuj bezpośrednio z iPada®, telefonu iPhone® lub iPoda Touch®. Nie trzeba ściągać oprogramowania, instalować sterowników ani podłączać kabli. Wystarczy kilka razy kliknąć w opcjach Poczta, Zdjęcia, Safari lub iBooks i wysłać dowolne treści widoczne na ekranie do drukarki Epson.

JAK TO DZIAŁA

1. Naciśnij ikonę działania.

2. Wydrukuj na pobliskiej drukarce.

3. Zabierz wydruki.

BEZPRZEWODOWE DRUKOWANIE Z APLIKACJI

Możesz drukować z różnych codziennie używanych aplikacji. Funkcja drukowania jest zawsze pod ręką. Drukuj wiadomości e-mail, zdjęcia, mapy, dokumenty, arkusze i prezentacje na najbliższej drukarce Epson w sieci Wi-Fi. To bardzo łatwe.

NACIŚNIJ I DRUKUJ

Znajdź funkcję drukowania, klikając przycisk „Działanie” lub „Narzędzia”. Następnie znajdź drukarkę w sieci Wi-Fi i wyślij zadanie drukowania. AirPrint obsługuje cały proces drukowania w tle. Jest częścią systemu, więc nie musisz instalować żadnego oprogramowania do drukowania ani podłączać kabli.

ZGODNE PRODUKTY

Expression Home XP-202 / XP-205 WorkForce WF-5110 WorkForce Pro WF-4630
Expression Home XP-302 / XP-305 WorkForce WF-5190 WorkForce Pro WF-4640
Expression Home XP-312 / XP-315 WorkForce WF-5620 WorkForce Pro WF-7110
Expression Home XP-402 / XP-405 WorkForce WF-5690 WorkForce Pro WF-7610
Expression Home XP-412 / XP-415 WorkForce WF-7515 WorkForce Pro WF-7620
Expression Premium XP-600 / XP-605 WorkForce WF-7525 WorkForce Pro WF-8010DW
Expression Premium XP-610 / XP-615 WorkForce Pro WF-3620 WorkForce Pro WF-8510DWF
Expression Premium XP-800 WorkForce Pro WF-3640 WorkForce Pro WF-8090DW
Expression Premium XP-810 WorkForce Pro WP-4015 WorkForce Pro WF-8590DWF
Expression Photo XP-850 WorkForce Pro WP-4025 WorkForce Pro WF-M5190DW
Expression Photo XP-950 WorkForce Pro WP-4095 WorkForce Pro WF-M5690DWF
WorkForce WF-2530 WorkForce Pro WP-4525 WorkForce Pro WF-R5190DTW
WorkForce WF-2540 WorkForce Pro WP-4535 WorkForce Pro WF-R5690DTWF
WorkForce WF-3520 WorkForce Pro WP-4545 WorkForce Pro WF-R8590DTWF
WorkForce WF-3540 WorkForce Pro WP-4595  

Zobacz, jak usługi Epson Connect pozwolą Ci w pełni wykorzystać potencjał drukarki i urządzeń smart. Drukuj, siedząc w fotelu, w ogrodzie lub będąc w drodze. Nieważne, gdzie jesteś i z jakiego urządzenia korzystasz — Epson Connect ułatwi Ci życie.

Obejrzyj film

W DRODZE

Musisz pracować, kiedy jesteś w podróży? Wysyłaj dokumenty do drukarek z tabletu lub smartfona, a wydruki dotrą na miejsce przed Tobą.

W DOMU

Szybko, łatwo i skutecznie. Wystarczy wziąć smartfon lub tablet, aby natychmiast drukować, skanować, kopiować i nie tylko.

DRUKUJ, SKANUJ I NIE TYLKO — W DOMU I W DRODZE

Drukuj na drukarce Epson ze smartfona lub tabletu, kiedy chcesz i gdzie chcesz — z usługą Epson iPrint to naprawdę łatwe. Aby drukować i skanować strony internetowe, dokumenty Microsoft® Office, zdjęcia i pliki PDF, wystarczy pobrać i zainstalować bezpłatną aplikację.

SPRAWDŹ ZGODNOŚĆ

JAK TO DZIAŁA

Drukuj z dowolnego miejsca

Dzięki iPrint możesz wysłać dokumenty i zdjęcia z każdego miejsca na świecie bezpośrednio na dowolną drukarkę Epson obsługującą pocztę e-mail.

Drukuj w pobliżu

Chcesz wydrukować coś na drukarce Epson, która stoi obok? Wystarczy, że zalogujesz swoje urządzenie do tej samej sieci Wi-Fi.

Skanowanie i udostępnianie

Dzięki iPrint możesz też skanować dokumenty na pobliskiej drukarce przez Wi-Fi. Teraz możesz skanować, zapisywać i udostępniać dokumenty ze swojego urządzenia.

JAK iPRINT MOŻE CI POMÓC?

Epson iPrint to zaawansowany mobilny asystent nie tylko do obsługi drukowania i skanowania. Zapewnia on również dostęp do plików zapisanych w chmurze. iPrint oferuje następujące możliwości:

 1. Drukowanie wielu zdjęć
 2. Drukowanie zapisanych dokumentów
 3. Drukowanie i dostęp do plików z chmury
 4. Drukowanie stron internetowych
 5. Skanowanie i wysyłanie e‑mailem/przesyłanie plików
 6. Kupowanie tuszu do drukarki

JAK TO DZIAŁA

SKANOWANIE BEZ KABLI

Chcesz zapisać ważny dokument lub niezapomniane zdjęcie? Teraz możesz bezprzewodowo zeskanować i zapisać plik w smartfonie lub tablecie za pomocą pobliskiego urządzenia wielofunkcyjnego Epson. Następnie możesz wysłać go e‑mailem, zapisać w urządzeniu albo przesłać na swoje konto w chmurze.

SIĘGNIJ CHMUR

Obsługa chmury jest wbudowana w iPrint, przez co dostęp do danych online jest łatwiejszy niż kiedykolwiek. Możesz zalogować się na konto w usłudze Box, Dropbox, EverNote, Dysk Google lub Microsoft OneDrive, aby przeglądać i drukować pliki online albo skanować i przesyłać dokumenty.

PRZESYŁANIE PLIKÓW

Za pomocą drukarki możesz przesyłać pliki bezpośrednio na swój tablet lub telefon. Wystarczy podłączyć napęd USB lub kartę pamięci do drukarki, a iPrint znajdzie i prześle zdjęcia do urządzenia. Możesz też przesyłać pliki z urządzenia mobilnego do zewnętrznych pamięci. To dobry sposób na transfer zdjęć zrobionych starszymi aparatami cyfrowymi.

FUNKCJE I DANE TECHNICZNE

Drukowanie Skanowanie Zaawansowane funkcje drukowania Zapisywanie i udostępnianie online Obsługiwane systemy operacyjne Konserwacja drukarki
 • Obsługa plików Microsoft® Word®, Excel®, PowerPoint®, PDF, JPG, GIF, TIFF, BMP i PNG
 • Drukowanie wielu zdjęć bezpośrednio z aplikacji aparatu fotograficznego lub Apple Photo Stream1
 • Wbudowana przeglądarka do drukowania stron internetowych
 • Drukowanie załączników wiadomości e-mail i plików przechowywanych lokalnie
 • Obsługa papieru fotograficznego: A4, A5, A6, B5, 16:9, 4 x 6", 5 x 7" i 8 x 10"
 • Obsługa zwykłego papieru: A4, A5, A6, B5, 16:9, letter (8,5 x 11"), legal (8,5 x 14"), ledger (11 x 17")
 • Funkcja ręcznego wpisywania adresu IP — wpisz niepowtarzalny adres IP drukarki, aby drukować w złożonych środowiskach sieciowych.
 • Funkcja Remote Print — drukuj z dowolnego miejsca na świecie, wysyłając plik bezpośrednio do urządzenia wielofunkcyjnego Epson z obsługą poczty e-mail.
 • Funkcje sterowania kopiarką — za pomocą tabletu lub telefonu możesz kopiować dokumenty i zapisać niestandardowe ustawienia.1
 • Źródło skanowania: automatyczny podajnik dokumentów/tabela dokumentów
 • Typ obrazu: kolorowy/skala szarości/czarno-biały
 • Rozdzielczość: 75/150/300 dpi
 • Sterowanie jasnością
 • Typy nośników
 • Z marginesami/bez marginesów
 • Jakość druku
 • Źródło papieru
 • Liczba kopii
 • Zakres stron
 • Kolorowe/monochromatyczne
 • Drukowanie dwustronne
 • Sterowanie jasnością/kontrastem/nasyceniem
 • Drukowanie plików bezpośrednio z usług Box, Dropbox, EverNote, Dysk Google i Microsoft OneDrive
 • Zapisywanie zeskanowanych plików bezpośrednio w usługach Box, Dropbox, EverNote i Dysk Google
 • Natychmiastowe wysyłanie zeskanowanych plików e‑mailem
 • Przesyłanie plików JPG z pamięci USB lub kart SD do urządzenia smart i na odwrót1
 • Apple iOS v9.0 lub nowszy
 • Android v4.1.0 lub nowszy
 • Stan drukarki

Puść wodze fantazji i edytuj zdjęcia zrobione za pomocą smartfona lub tabletu.

Uwolnij kreatywność, korzystając ze smartfona lub tabletu z aplikacją Creative Print. Dzięki temu oprogramowaniu możesz z łatwością drukować zdjęcia z urządzenia przenośnego, Instagrama czy Facebooka. Oprócz tego możesz tworzyć kolaże, niepowtarzalne kartki z życzeniami i własną papeterię oraz drukować bezpośrednio na płytach CD/DVD, a nawet zmieniać fotografie w wesołe obrazki do kolorowania.

Nowe funkcje aplikacji Creative Print 4.1

 • Odświeżony interfejs użytkownika
 • Nowa funkcja: udoskonalone kolaże
 • Zgodność z drukarkami WorkForce firmy Epson
SPRAWDŹ ZGODNOŚĆ

JAK TO DZIAŁA

1. Pobierz aplikację Epson Creative Print.

2. Znajdź drukarkę przez Wi-Fi.

3. Drukuj kartki z życzeniami, kalendarze, płyty CD itd.

DRUKOWANIE Z FACEBOOKA

Drukowanie z Facebooka nigdy nie było tak proste. Wystarczy zalogować się na swoje konto na Facebooku i można drukować zdjęcia w formacie 4 x 6. Ta funkcja przydaje się, kiedy chcesz wydrukować zdjęcie dla kogoś, kto nie ma konta na Facebooku, albo wyświetlić zdjęcie ze swojej tablicy.

Kolaże

Twórz kolaże ze zdjęć pochodzących z mediów społecznościowych oraz wszystkich innych zapisanych na Twoim tablecie czy smartfonie. Drukuj w najróżniejszych formatach, do rozmiaru 22 x 28 cm.

Drukuj na płytach CD/DVD

Twórz prace artystyczne ze zdjęć i drukuj je na płytach CD lub DVD z możliwością nadruku atramentowego za pomocą zgodnej drukarki Epson.

Książeczka do kolorowania

Wybierz zdjęcie i stwórz książeczkę z konturami, którą możesz wydrukować i dać dzieciom do kolorowania.

Własne kartki z życzeniami

Stwórz oryginalną kartkę z życzeniami, wykorzystując zdjęcia. Możesz ją nawet spersonalizować za pomocą własnego odręcznego pisma.

FUNKCJE I DANE TECHNICZNE

Funkcje Konserwacja drukarki Obsługiwane systemy operacyjne
 • Ułóż i drukuj kolaże z ulubionych zdjęć zapisanych na telefonie, tablecie lub z mediów społecznościowych
 • Twórz prace artystyczne ze zdjęć i drukuj je na płytach CD lub DVD z możliwością nadruku atramentowego
 • Stwórz kolorowankę, którą możesz wydrukować i dać dzieciom do pokolorowania
 • Zaprojektuj własną papeterię z papierem w linię lub w kratkę, kalendarze, a nawet dokumenty ze zdjęciem znaku wodnego
 • Zaprojektuj spersonalizowaną kartkę z życzeniami, korzystając ze swoich zdjęć, i spersonalizuj ją za pomocą pisma odręcznego
 • Ożyw swoje fotografie — przejrzyj ulubione albumy na Facebooku i wydrukuj z nich zdjęcia w formacie 10 x 15 cm
 • Wydrukuj własny papier do pakowania — od ręki. Możesz wybierać spośród wielu barwnych szablonów
 • Stan drukarki
 • Poziomy tuszu
 • Sprawdzanie dysz
 • Czyszczenie głowicy
 • Apple iOS v9.0 lub nowszy
 • Android v4.1.0 lub nowszy

Drukuj z każdego urządzenia, gdziekolwiek jesteś2

Drukarki Epson mają teraz własny adres e‑mail. Wystarczy przesłać e‑mailem zdjęcia i pliki do drukarki z dowolnego urządzenia i miejsca. Można też zmienić adres e‑mail drukarki i włączyć „Listę zatwierdzonych nadawców”, aby drukowanie było bezpieczniejsze. Dzięki tym ułatwieniom i zabezpieczeniom na zawsze zmienisz swoje nawyki drukowania.

SPRAWDŹ ZGODNOŚĆ

MASZ JUŻ KONTO?

ZALOGUJ SIĘ

JAK TO DZIAŁA

1. Skonfiguruj drukarkę pod kątem funkcji Email Print.

2. Wyślij zdjęcia i pliki jako załącznik wiadomości e‑mail na adres e‑mail drukarki.

3. e‑maile, zdjęcia, pliki PDF i Microsoft Office są automatycznie drukowane.

DRUKUJ Z KAŻDEGO URZĄDZENIA

Jeśli masz urządzenie, które obsługuje pocztę e‑mail i Internet, możesz korzystać z usługi Epson Email Print. Zobaczysz, jak łatwo i wygodnie można wysłać e‑mailem pliki Microsoft Word, Excel, PowerPoint, PDF, JPG czy TIFF i drukować je z dowolnego miejsca na świecie.

ŁATWE DO ZAPAMIĘTANIA

Chcesz zmienić automatycznie przypisany adres e‑mail drukarki? Wystarczy dostosować go na koncie Epson Connect. Teraz będzie łatwy do zapamiętania dla Ciebie i innych osób korzystających z drukarki.

PROSTE ZABEZPIECZENIA

Chcesz ograniczyć dostęp do drukarki wybranym osobom? Włącz funkcję „Lista zatwierdzonych nadawców”. Możesz wybrać, które konta e‑mail będą miały dostęp do drukarki. Możesz nawet dodać całą domenę poczty e‑mail i szybko zatwierdzić całą listę adresową firmy.

WIĘKSZA KONTROLA PO ZALOGOWANIU

Wejdź na konto Epson Connect, aby szybko zobaczyć stan drukarki, sprawdzić dzienniki drukowania, a nawet zawiesić usługę Email Print. Możesz też zmienić opcje drukowania i ustawić powiadomienia. Teraz masz pełną kontrolę niezależnie od tego, gdzie akurat jesteś.

FUNKCJE I DANE TECHNICZNE

e‑mail i załącznik Obsługiwane rozmiary papieru Ustawienia użytkownika i zabezpieczenia
 • Drukowanie wiadomości e‑mail i załączonych plików
 • Obsługa plików Microsoft® Word®, Excel®, PowerPoint® PDF, JPG, GIF, TIFF, BMP i PNG
 • Maks. liczba załączników: 10
 • Maks. rozmiar pliku: 20 MB
 • Przechowywanie zadań przez 72 godziny, jeśli drukarka jest niedostępna
 • Papier fotograficzny: A4, A5, A6, B5, 16:9, 4 x 6", 5 x 7" i 8 x 10"
 • Zwykły papier: A4, A5, A6, B5, 16:9, letter (8,5 x 11"), legal (8,5 x 14"), ledger (11 x 17")
 • Łatwe zmienianie adresu e‑mail drukarki
 • „Lista zatwierdzonych nadawców” z wykazem adresów i domen e‑mail, z których można wysyłać zadania do drukarki
 • Opcja odwrotnej kolejności wydruków
 • Zawieszenie/wznowienie usługi Email Print
 • Zmiana właściciela i powiadomienia e‑mail dla nadawcy

Drukowanie z komputera, gdziekolwiek jesteś

Zainstaluj program Remote Print, aby poprawić wydajność i zasięg swojego komputera lub laptopa. Wystarczy kliknąć Plik/Drukuj i wysłać plik do drukarki Epson w dowolnym miejscu na świecie2. Nie musisz martwić się o formatowanie ani czcionki. A najlepsze, że masz dostęp do zaawansowanych opcji drukowania.

SPRAWDŹ ZGODNOŚĆ

JAK TO DZIAŁA

1. Zainstaluj program Remote Print i wpisz adres e‑mail drukarki.

2. Wybierz Plik/Drukuj w dowolnej aplikacji, a następnie „Remote Print”.

3. Plik jest wysyłany do zdalnej drukarki w odpowiednim formacie.

DRUKOWANIE NA ODLEGŁOŚĆ

Drukowanie na zdalnej drukarce jest teraz tak proste, jak wybranie poleceń Plik/Drukuj. Funkcja Remote Print jest lepsza od faksu, ponieważ umożliwia drukowanie w kolorze bez odchodzenia od biurka. Nie wymaga też wcześniejszego zapisywania pliku jako załącznika, dlatego jest szybsza niż e‑mail. Funkcja Remote Print rozszerza możliwości drukowania.

DOWOLNY PROGRAM, DOWOLNA CZCIONKA

Remote Print to ukryta moc — działa z innymi programami Windows i Mac z funkcją drukowania. Jeśli masz specjalny program, którego nie ma odbiorca, wystarczy, że wyślesz go do drukarki Epson bez konieczności zmiany formatu na PDF. Całość formatowania oraz czcionki zostaną wydrukowane idealnie.

CAŁKOWITA KONTROLA

Dzięki Remote Print masz pełną kontrolę nad tym, w jaki sposób dokument zostanie wydrukowany w zdalnej lokalizacji. Wybierz liczbę kopii, zakres stron, odwrotną kolejność i opcje zestawienia. Masz nawet dostęp do funkcji drukowania konkretnej aplikacji — wszystko pod pełną kontrolą.

FUNKCJE I DANE TECHNICZNE

Funkcje drukowania Ustawienia właściciela i zabezpieczenia Obsługiwane systemy operacyjne
 • Instalacja nowej drukarki z nazwą „EPSON Remote Print”, którą można wybrać w menu Plik/Drukuj
 • Obsługa wszystkich aplikacji systemu Windows z funkcją drukowania i opcje drukowania dostępne w poszczególnych aplikacjach
 • Maks. rozmiar pliku: 20 MB
 • Drukowanie załączników do wiadomości e‑mail i plików zapisanych lokalnie
 • Zadania drukowania przechowywane przez 72 godzin, jeśli drukarka jest niedostępna
 • Włączanie/wyłączanie funkcji Remote Print
 • Wybór alfanumerycznego „Klucza dostępu” umożliwiającego ograniczenie dostępu do drukarki
 • Kontrola dziennika Remote Print
 • Windows XP(SP3), Vista(SP2), 7(SP1) and 82

Epson Scan-to-Cloud

Twoja drukarka Epson ma teraz bezpośrednie połączenie z z usługami w chmurze. Dzięki bezpośredniemu połączeniu internetowemu możesz skanować dokumenty i zdjęcia za pomocą zaledwie kilku kliknięć na panelu sterowania drukarki. Następnie możesz udostępniać zeskanowane pliki wybranym adresom e-mail lub użytkownikom kont w usługach chmurowych online. Nie musisz mieć podłączonej drukarki.

SKONFIGURUJ USŁUGĘ SCAN-TO-CLOUD

ZAREJESTRUJ SIĘ

MASZ JUŻ KONTO?

ZALOGUJ SIĘ

JAK TO DZIAŁA

1. Wybierz Scan-to-Cloud na panelu sterowania drukarki.

2. Zeskanuj dokument.

3. Wyślij plik e‑mailem lub zapisz w pamięci online, np. w usłudze EverNote.

RODZINNY ALBUM ZDJĘĆ

Możesz zeskanować stare zdjęcia rodzinne oraz dokumenty domowe i wysłać je do usług w chmurze, aby zapewnić ich bezpieczne przechowywanie, lub wysłać je bezpośrednio do znajomych i rodziny.

ARCHIWUM

Za pomocą drukarki Epson możesz skanować pliki i przesyłać je do pamięci online lub na konto w usłudze chmurowej.

FUNKCJE I DANE TECHNICZNE

Obsługiwane funkcje Wskazywanie folderu docelowego dla konta pamięci chmurowej
 • Skanowanie, wstawianie załączników i wysyłanie plików na adres e-mail
 • Skanowanie i przesyłanie plików do usług pamięci chmurowej (Box, Dropbox, EverNote i Dysk Google)
 • Wskazywanie folderu docelowego dla konta pamięci chmurowej
 • Wymaga konta Epson Connect
 • Wymaga dostępu do aktywnego konta w usłudze Box, Dropbox, EverNote lub Dysk Google

ZGODNE USŁUGI

Oprócz usługi Epson Connect użytkownik może skorzystać także z wielu innych rozwiązań zgodnych z drukarkami Epson i urządzeniami inteligentnymi. Poniżej przedstawiamy krótki opis dostępnych urządzeń.

DRUKOWANIE ZA POMOCĄ APLIKACJI EPSON PRINT ENABLER NA URZĄDZENIA Z SYSTEMEM ANDROID

Korzystając z urządzenia z systemem Android 4.4 lub nowszym, nie potrzebujesz już osobnej aplikacji obsługującej drukarkę. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Epson Print Enabler i w menu obsługiwanej aplikacji wybrać opcję Drukuj. Dzięki współpracy z usługami Chrome, Gallery i Gmail aplikacja umożliwia proste drukowanie stron internetowych, zdjęć i wiadomości e-mail. System Android obsługuje także aplikacje Drive i Quickoffice, które ułatwiają drukowanie wszelkich dokumentów.

JAK TO DZIAŁA

1. Aplikacja Epson Print Enabler jest dostępna do pobrania w serwisie Google Play.

2. W menu rozwijanym wybierz opcję drukuj.

3. Wybierz pobliską drukarkę.

4. Wybierz opcje drukowania i naciśnij przycisk Drukuj.

5. Zadanie drukowania jest drukowane na wybranej drukarce.

ZGODNOŚĆ

Większość atramentowych (i kilka laserowych) drukarek z kartą Wi-Fi dostępnych w sprzedaży od 2008 r. będzie współpracować z usługą Epson Print Enabler. Lista zgodnych produktów została przedstawiona poniżej.

DRUKUJ, GDZIE CHCESZ

Nieprzerwane drukowanie podczas przełączania się z komputera na urządzenie mobilne.

Google Cloud Print™

Drukarki Epson współpracują z usługą Google Cloud Print™, więc możesz drukować, będąc w drodze, ze smartfona lub komputera za pomocą aplikacji Google Cloud Print.

JAK TO DZIAŁA

 • A Komputer z przeglądarką Chrome i podłączoną drukarką Wi-Fi lub przewodową
 • B Drukarka obsługująca usługi w chmurze
 • C Serwer drukarki z drukarką sieciową
 • Google Cloud Print

DRUKUJ Z DOWOLNEGO MIEJSCA

Drukuj na każdej drukarce obsługującej Google Cloud Print z dowolnego urządzenia połączonego z Internetem. Teraz możesz wydrukować artykuł czytany na telefonie, aby czekał na Ciebie, kiedy wrócisz do biura.

UDOSTĘPNIAJ DRUKARKĘ

Udostępniaj pliki wybranym osobom jednym kliknięciem bezpośrednio z konta Google. Dzięki temu znajomi, rodzina i inne osoby przeglądające Twoje konto będą mogły łatwo je wydrukować.

WIĘCEJ NIŻ DRUKARKA

Możesz wysyłać zadania do usługi Google Drive i mieć swoje dokumenty zawsze pod ręką.

DRUKOWANIE ZA POMOCĄ URZĄDZEŃ KINDLE FIRE™

Bezprzewodowa obsługa za pomocą tabletu HD z serii Kindle Fire HDX umożliwia drukowanie dokumentów, zdjęć, wiadomości e-mail, zaproszeń i danych kontaktowych zarówno w biurze, jak i w domu. Tablet Kindle Fire wykrywa najbliższą drukarkę automatycznie, dzięki czemu drukowanie jest szybkie i proste.

JAK TO DZIAŁA

1. Usługa Epson Print Plug-in dostępna do pobrania w serwisie Amazon Appstore

2. Naciśnij ikonę drukowania

3. Wybierz pobliską drukarkę.

4. Zabierz wydruki.

DRUKOWANIE ZA POMOCĄ MICROSOFT OFFICE®

Tablety Kindle Fire posiadają oprogramowanie OfficeSuite, które umożliwia mobilne przeglądanie i drukowanie plików Microsoft Word, Excel®, i PowerPoint®.

STAŁA WYDAJNOŚĆ

W najnowszych modelach tabletów Kindle Fire funkcja drukowania jest zintegrowana ze skrzynką e-mail, kalendarzem oraz kontaktami.

WYKAŃCZANIE ZDJĘĆ

Wszystkie najnowsze modele tabletów Kindle Fire współpracują z aplikacjami fotograficznymi i umożliwiają drukowanie zdjęć, które postawisz na biurku lub powiesisz na ścianie.

Mopria

Mopria Alliance to organizacja non-profit zrzeszająca czołowe globalne firmy technologiczne, której celem jest dostarczenie prostych i intuicyjnych rozwiązań drukowania bezprzewodowego na smartfony, tablety i inne urządzenia mobilne.

MOPRIA — KORZYŚCI

Rozwiązania mobilne

Prosta, intuicyjna obsługa

Współpraca z drukarkami wszystkich producentów to pierwszy krok w kierunku zapewnienia użytkownikom mobilnym łatwej obsługi niezależnie od typu urządzenia czy rodzaju systemu operacyjnego.

Dla twórców aplikacji

Oszczędzaj czas i pieniądze

Twórcy aplikacji nie muszą dostosowywać się do różnorodnych standardów wielu producentów drukarek. Mogą oni skorzystać z ujednoliconego standardu firmy Mopria, który obsługuje drukarki wszystkich marek.

Dla specjalistów branżowych

Orientacja na innowacje

Stworzenie ujednoliconego standardu sprawiło, że producenci drukarek i urządzeń mobilnych mogą skoncentrować się na rozwoju nowych możliwości i usług, które ożywią rynek i przyniosą obopólną korzyść.

DRUKOWANIE MOBILNE

Sprzedaż smartfonów w 20173 r. wzrośnie do 1,6 miliarda sztuk3, a w 2015 r. liczba sprzedanych tabletów przewyższy liczbę sprzedanych notebooków i komputerów stacjonarnych4. Szacuje się także, że do 2020 r. liczba mobilnych użytkowników osiągnie 50 miliardów5.

UŻYTKOWNICY DRUKAREK

Ujednolicony standard firmy Mopria pozwoli przełamać każdą barierę i zachęci użytkowników do częstszego drukowania za pomocą urządzeń mobilnych.

Epson Print and Scan

Funkcja drukowania i skanowania w wielofunkcyjnych drukarkach marki Epson z kartą Wi-Fi i systemem operacyjnym Windows 8 ułatwia obsługę i pozwala szybko i sprawnie wykonać każde zadanie. Aplikacja Epson Print and Scan zapewnia prostą dotykową obsługę, która zachęca do kreatywności.

FUNKCJE DRUKOWANIA

 • Dotykowy interfejs użytkownika
 • Wybór urządzenia
 • Podgląd dokumentu
 • Rozmiar papieru
 • Typ papieru
 • Tryb koloru

SCAN

 • Dotykowy interfejs użytkownika
 • Wybór urządzenia
 • Podgląd dokumentu
 • Ustawienie wstępne rozmiaru skanowania
 • Rozdzielczość
 • Tryb koloru

Apple® Airprint™

Drukuj bezpośrednio z iPada®, telefonu iPhone® lub iPoda Touch®. Nie trzeba ściągać oprogramowania, instalować sterowników ani podłączać kabli. Wystarczy kilka razy kliknąć w opcjach Poczta, Zdjęcia, Safari lub iBooks i wysłać dowolne treści widoczne na ekranie do drukarki Epson.

JAK TO DZIAŁA

1. Naciśnij ikonę działania.

2. Wydrukuj na pobliskiej drukarce.

3. Zabierz wydruki.

BEZPRZEWODOWE DRUKOWANIE Z APLIKACJI

Możesz drukować z różnych codziennie używanych aplikacji. Funkcja drukowania jest zawsze pod ręką. Drukuj wiadomości e-mail, zdjęcia, mapy, dokumenty, arkusze i prezentacje na najbliższej drukarce Epson w sieci Wi-Fi. To bardzo łatwe.

NACIŚNIJ I DRUKUJ

Znajdź funkcję drukowania, klikając przycisk „Działanie” lub „Narzędzia”. Następnie znajdź drukarkę w sieci Wi-Fi i wyślij zadanie drukowania. AirPrint obsługuje cały proces drukowania w tle. Jest częścią systemu, więc nie musisz instalować żadnego oprogramowania do drukowania ani podłączać kabli.

ZGODNE PRODUKTY

Expression Home XP-202 / XP-205 WorkForce WF-5110 WorkForce Pro WF-4630
Expression Home XP-302 / XP-305 WorkForce WF-5190 WorkForce Pro WF-4640
Expression Home XP-312 / XP-315 WorkForce WF-5620 WorkForce Pro WF-7110
Expression Home XP-402 / XP-405 WorkForce WF-5690 WorkForce Pro WF-7610
Expression Home XP-412 / XP-415 WorkForce WF-7515 WorkForce Pro WF-7620
Expression Premium XP-600 / XP-605 WorkForce WF-7525 WorkForce Pro WF-8010DW
Expression Premium XP-610 / XP-615 WorkForce Pro WF-3620 WorkForce Pro WF-8510DWF
Expression Premium XP-800 WorkForce Pro WF-3640 WorkForce Pro WF-8090DW
Expression Premium XP-810 WorkForce Pro WP-4015 WorkForce Pro WF-8590DWF
Expression Photo XP-850 WorkForce Pro WP-4025 WorkForce Pro WF-M5190DW
Expression Photo XP-950 WorkForce Pro WP-4095 WorkForce Pro WF-M5690DWF
WorkForce WF-2530 WorkForce Pro WP-4525 WorkForce Pro WF-R5190DTW
WorkForce WF-2540 WorkForce Pro WP-4535 WorkForce Pro WF-R5690DTWF
WorkForce WF-3520 WorkForce Pro WP-4545 WorkForce Pro WF-R8590DTWF
WorkForce WF-3540 WorkForce Pro WP-4595  

Expression Home

Zalecane

Zgodne

Epson
iPrint
Icon: Info
Remote
Print
Icon: Info
Scan-to
-Cloud
Icon: Info
Creative
Print
Icon: Info
AirPrint Icon: Info
Google
Cloud Print
Icon: Info
Email Print for Enterprise Icon: Info
 
Expression Home XP-202
Expression Home XP-203
Expression Home XP-205
Expression Home XP-207
Expression Home XP-212
Expression Home XP-215
Expression Home XP-217
Expression Home XP-225
Expression Home XP-235
Expression Home XP-245
Expression Home XP-302
Expression Home XP-303
Expression Home XP-305
Expression Home XP-306
Expression Home XP-312
Expression Home XP-313
Expression Home XP-315
Expression Home XP-322
Expression Home XP-325
Expression Home XP-332
Expression Home XP-335
Expression Home XP-342
Expression Home XP-402
Expression Home XP-403
Expression Home XP-405
Expression Home XP-406
Expression Home XP-412
Expression Home XP-413
Expression Home XP-415
Expression Home XP-422
Expression Home XP-425
Expression Home XP-432
Expression Home XP-435

Expression Premium

Zalecane

Zgodne

Epson
iPrint
Icon: Info
Remote
Print
Icon: Info
Scan-to
-Cloud
Icon: Info
Creative
Print
Icon: Info
AirPrint Icon: Info
Google
Cloud Print
Icon: Info
Email Print for Enterprise Icon: Info
 
Expression Premium XP-510
Expression Premium XP-520
Expression Premium XP-530
Expression Premium XP-610
Expression Premium XP-615
Expression Premium XP-620
Expression Premium XP-625
Expression Premium XP-630
Expression Premium XP-635
Expression Premium XP-700
Expression Premium XP-710
Expression Premium XP-720
Expression Premium XP-800
Expression Premium XP-810
Expression Premium XP-820
Expression Premium XP-830

WorkForce

Zalecane

Zgodne

Epson
iPrint
Icon: Info
Remote
Print
Icon: Info
Scan-to
-Cloud
Icon: Info
Creative
Print
Icon: Info
AirPrint Icon: Info
Google
Cloud Print
Icon: Info
Email Print for Enterprise Icon: Info
 
WorkForce WF-100W
WorkForce WF-2510WF
WorkForce WF-2520NF
WorkForce WF-2530WF
WorkForce WF-2540WF
WorkForce WF-2750DWF
WorkForce WF-3010DW
WorkForce WF-3520DWF
WorkForce WF-3530DTWF
WorkForce WF-3540DTWF
WorkForce WF-3620DWF
WorkForce WF-3640DTWF
WorkForce WF-7110DTW
WorkForce WF-7515
WorkForce WF-7525
WorkForce WF-7610DWF
WorkForce WF-7620DTWF

Workforce Pro

Zalecane

Zgodne

Epson
iPrint
Icon: Info
Remote
Print
Icon: Info
Scan-to
-Cloud
Icon: Info
Creative
Print
Icon: Info
AirPrint Icon: Info
Google
Cloud Print
Icon: Info
Email Print for Enterprise Icon: Info
 
Workforce Pro WF-5620DWF
WorkForce Pro WF-5110DW
WorkForce Pro WF-4630DWF
WorkForce Pro WF-4640DTWF
WorkForce Pro WF-R5690DTWF
WorkForce Pro WF-5690DWF
WorkForce Pro WF-5190DW
WorkForce Pro WF-R5190DTW
WorkForce Pro WP-4015DN
WorkForce Pro WP-4095DN
WorkForce Pro WP-4515DN
WorkForce Pro WP-4525DNF
WorkForce Pro WP-4595DNF
WorkForce Pro WP-4025DW
WorkForce Pro WP-4535DWF
WorkForce Pro WP-4545DTWF
WorkForce Pro WP-M4015
WorkForce Pro WP-M4525DNF
WorkForce Pro WP-M4595DNF
WorkForce WF-8010 DW
WorkForce WF-8510 DWF
WorkForce WF-R8590 DTWF
WorkForce WF-8590 DTWF
WorkForce Pro WF-R8590 D3TWFC
WorkForce Pro WF-8590 D3TWFC
WorkForce Pro WF-8090 D3TWC

WorkForce Laser Printers

Zalecane

Zgodne

Epson
iPrint
Icon: Info
Remote
Print
Icon: Info
Scan-to
-Cloud
Icon: Info
Creative
Print
Icon: Info
AirPrint Icon: Info
Google
Cloud Print
Icon: Info
Email Print for Enterprise Icon: Info
 
WorkForce AL-C500
WorkForce AL-C500DN
WorkForce AL-C500DTN
WorkForce AL-C500DHN
WorkForce AL-C500DXN
WorkForce AL-M200DN
WorkForce AL-M200DW
WorkForce AL-MX200DNF
WorkForce AL-MX200DWF
WorkForce AL-M300D
WorkForce AL-M300DT
WorkForce AL-M300DN
WorkForce AL-M300DTN
WorkForce AL-MX300DN
WorkForce AL-MX300DNF
WorkForce AL-MX300DTN
WorkForce AL-MX300DTNF
WorkForce AL-M400DN
WorkForce AL-M400DTN
WorkForce AL-C9300
WorkForce AL-M7000N
 1. Funkcja pojawi się w usłudze iPrint i będzie działała tylko z wybranymi modelami drukarek z roku 2013.
 2. Wymaga połączenia internetowego z drukarką, a także urządzenia obsługującego Internet i/lub pocztę e‑mail.
 3. "Worldwide Smartphone 2013-2017 Forecast Update" IDC, June 2013
 4. "Worldwide and U.S. Media Tablet 2013-2017 Forecast" IDC, May 2013
 5. Statistics from Cisco Internet of Thigs (IoE) Connections Counter, July 2013
 6. Jedna licencja na oprogramowanie Microsoft Office 2010 lub 2013 musi być zainstalowana na serwerze (nie jest dostarczana przez firmę Epson).
 7. 3. generacji i nowsze.
 8. Android 4.1.0 lub nowszy.

ZAMKNIJ

 

ZAMKNIJ

 

ZAMKNIJ

 

ZAMKNIJ

 

ZAMKNIJ

 
ZAMKNIJ

BEZPŁATNY 60-DNIOWY OKRES PRÓBNY

Proszę podać szczegóły, aby pobrać darmową 60-dniową wersję próbną Email Print Enterprise.

Twoje dane