KOLOR ZMIENIA WSZYSTKO

Uzyskaj jaśniejszy i żywszy obraz dzięki wysokiemu natężeniu światła barwnego (CLO) od firmy Epson.

Obejrzyj film
NATĘŻENIE ŚWIATŁA BARWNEGO

Zdaniem 99% respondentów projektory Epson zapewniają najbardziej żywe kolory1

Nikt nie sprzedaje więcej projektorów niż Epson. Dlaczego? Ponieważ nasze projektory pozwalają wyświetlać jasne, żywe i wyraźne obrazy, nawet w mocno oświetlonych pomieszczeniach.

Projektory Epson zapewniają tak samo wysokie natężenie światła białego i barwnego, dzięki czemu kolory są jasne i żywe — co najmniej trzykrotnie jaśniejsze w porównaniu do jednochipowych projektorów DLP konkurencyjnych firm1.

Ciesz się jasnymi, żywymi kolorami, nie wydając fortuny na projektor. Projektory Epson gwarantują tak samo wysokie natężenie światła białego, jak i barwnego, dzięki czemu wyświetlane obrazy zawsze wyglądają wspaniale. Nie ma więc konieczności kupowania drogiego sprzętu zapewniającego wysoką jasność. Projektory te mogą pracować do 15 lat dzięki długiemu czasowi eksploatacji lampy i filtra, wynoszącemu w trybie ekonomicznym do 10 000 godzin2, bez konieczności wcześniejszej ich wymiany.

Niskie natężenie światła barwnego

Wysokie natężenie światła barwnego

Dlaczego natężenie światła barwnego jest ważne?

Przy niższej jasności kolory mogą wydawać się wyblakłe i mało wyraziste. Mówiąc prościej, przytłumione kolory sprawiają, że cały obraz jest pozbawiony wyrazu. Ponadto szczegóły są słabiej widoczne, a widzom trudniej skupić uwagę na wyświetlanych materiałach. W zaciemnionym salonie może nie sprawia to kłopotów, ale podczas zajęć w klasie lub w trakcie ważnej prezentacji w biurze stanowi to poważny problem — szczególnie jeśli pomieszczenia nie da się skutecznie zaciemnić. Na szczęście projektory Epson 3LCD pozwalają wyświetlać jasne obrazy nawet bez opuszczania żaluzji.

Test

Podczas testu porównawczego 99% uczestników uznało, że projektory Epson wyświetlają obrazy o znacznie bardziej żywych kolorach niż produkty konkurencyjnych firm1. 8 na 10 osób stwierdziło, że projektory Epson zapewniają najwyższą jakość obrazu i dlatego wybrałoby je, aby obejrzeć swoje ulubione filmy3.

Cytując uczestników testu: „Mój ulubiony film to «Skazani na Shawshank». Bardzo chciałbym obejrzeć go na tym projektorze. Odpowiednia jasność jest dla mnie bardzo ważna, a ten obraz wygląda lepiej niż na telewizorze”; „Ten projektor wypadł najlepiej, daje fantastyczną jakość”.

“Odpowiednia jasność jest dla mnie bardzo ważna, a ten obraz wygląda lepiej niż na telewizorze...”

83% respondentów wybrało projektor Epson3

A Epson B BenQ C Viewsonic D Acer E Optoma

Dlaczego należy zwracać uwagę na natężenie światła barwnego?

Sama jasność nie gwarantuje wiernego odwzorowania kolorów. Dlatego opracowana przez Epson technologia 3LCD łączy odpowiednią jasność i precyzyjnie odzwierciedlone kolory, aby wyświetlane obrazy wyglądały jak żywe. Jest to możliwe dzięki temu, że światło kolorowe wyświetlane przez nasze projektory ma takie samo natężenie, co światło białe.

Gdy inni producenci uważają, że mogą poprawić jakość obrazu zwiększając natężenie światła białego emitowanego przez ich projektory, Epson zapewnia równie wysokie natężenie światła białego i barwnego. Wysoka jasność sama w sobie nie gwarantuje równie jasnego obrazu, który wygląda jak żywy, a stosunkowo niskie natężenie światła barwnego sprawia, że kolory są przytłumione. Jeśli jednak jasność światła barwnego i światła białego są takie same, otrzymujemy jasne, wiernie odwzorowane kolory, które ożywiają wyświetlane materiały.

Znajdź swój produkt

Kino domowe

Firma

W szkole

1 Jasność kolorów (natężenie światła barwnego) w najjaśniejszym trybie została zmierzona zgodnie z IDMS 15.4 przez zewnętrzny ośrodek badawczy. Jasność kolorów różni się w zależności od warunków użytkowania. Najpopularniejsze projektory 3LCD firmy Epson w porównaniu z najpopularniejszymi jednoukładowymi projektorami DLP na podstawie danych sprzedaży NPD dla okresu od maja 2017 r. do kwietnia 2018 r.

2 Czas eksploatacji lampy i filtra w trybie ekonomicznym wynosi 10 000 godzin. Wartość obliczono, przyjmując standardową długość filmu wynoszącą 105 minut i pracę projektora w trybie ekonomicznym.

3 W sierpniu 2015 r. firma Epson przeprowadziła ślepy test produkowanego przez nią projektora 3LCD EH-TW5200 i konkurencyjnych jednochipowych projektorów DLP: BenQ TH681+, Optoma HD26, Acer H6510BD i Viewsonic PJD7822HDL. Konkurencyjne projektory miały tę samą rozdzielczość co urządzenie firmy Epson (rozdzielczość 1080p, czyli 1920 x 1080), taki sam lub wyższy poziom jasności wyrażony w lumenach i współczynnik kontrastu wynoszący co najmniej 10 000:1.

Każdy projektor został umieszczony w nieoznakowanym drewnianym pudełku, aby uniemożliwić rozpoznanie go. Ukryto wszystkie przewody i pilota, a ponadto nie podawano marki ani nazwy modelu. Epson zlecił niezależnej firmie przeprowadzenie badania z udziałem 206 osób, które oglądały zapętlony pokaz slajdów złożony z czterech statycznych obrazów. Podczas testu wszystkie projektory działały w najjaśniejszym domyślnym trybie kolorów, który wybrano na podstawie pomiaru z wykorzystaniem luksomierza. Każdemu respondentowi zadano kilka pytań, w tym następujące: „Jeśli miałbyś wybrać jeden z testowanych dziś projektorów, na który z nich byś się zdecydował?”. Uczestnicy mogli wskazać preferowany projektor lub zaznaczyć odpowiedź „żaden”. 83% respondentów wybrało projektor firmy Epson.