INTERAKTYWNA NAUKA Z EPSON

Dlaczego Epson?

Skalowalny obraz o przekątnej do 100 cali (254 cm), wyposażony w wiele zaawansowanych funkcji, pozwala zwiększyć elastyczność i interaktywność zajęć. Rozwiązanie to wyznacza nowy standard edukacji — pozwala stworzyć fascynujące środowisko nauczania, w którym osoby uczące się mają znakomity widok na ekran z każdego miejsca w sali lekcyjnej, mogą wprowadzać swoje uwagi na ekranie i brać udział w zajęciach za pomocą własnych urządzeń mobilnych.

Interaktywne rozwiązania edukacyjne firmy Epson zapewniają swobodę w przygotowywaniu cyfrowych zajęć, które spełniają wymogi dzisiejszych, zaawansowanych technologicznie uczniów i nauczycieli, zachęcają do aktywnego udziału i wspomagają naukę.

WIĘCEJ INFORMACJI

W regionie EMEAR firma Epson ma 72,1% udziału w rynku interaktywnych rozwiązań edukacyjnych1.

Skuteczniejsza nauka dzięki interakcji

Interaktywne rozwiązania edukacyjne firmy Epson świetnie sprawdzają się zarówno w salach lekcyjnych, jak i wykładowych. Dzięki obsłudze funkcji dotykowych i możliwości użycia dwóch piór możesz z łatwością wyświetlać i edytować różnorodne materiały. Dodawaj notatki do prezentacji w czasie rzeczywistym, pisz, rysuj, komentuj i odpowiadaj na pytania bezpośrednio na ekranie, zapisuj i udostępniaj wspólną pracę.

Nasze nowe interaktywne pióra są wygodniejsze w obsłudze, mają twardą lub miękką końcówkę i zapewniają trzykrotnie dłuższy czas pracy baterii w porównaniu do poprzednich modeli. Niektóre projektory można nawet obsługiwać dotykowo, co jeszcze bardziej ułatwia ich użytkowanie.

Zaawansowane interaktywne rozwiązanie edukacyjne

Projektory edukacyjne firmy Epson można obsługiwać dotykowo (wyłącznie modele EB-710Ui, EB-696Ui, EB-695Wi, EB-680Wi) albo za pomocą dwóch piór (wyłącznie modele EB-710Ui, EB-696Ui, EB-695Wi, EB-685Wi, EB-680Wi, EB-675Wi) o nowej, udoskonalonej konstrukcji, która zwiększa wygodę pisania i pozwala korzystać z twardych lub miękkich końcówek.

Wszystkie projektory mają zaawansowane funkcje moderatora oraz możliwości podziału ekranu, interakcji na ultraszerokim ekranie i nanoszenia notatek bez korzystania z komputera. Użytkownicy mogą również sterować dodatkowymi urządzeniami, na przykład wizualizerami, bezpośrednio z projektora. Każdy model wyposażono w wejścia HDMI, wbudowany głośnik 16 W i wejście mikrofonu.

Pobudzanie wyobraźni

Badania akademickie wykazały, że interaktywne urządzenia przeznaczone do nauki, takie jak projektory edukacyjne z oferty Epson, pomagają uczniom rozwijać kreatywność, zaradność i oryginalność, a także zwiększają motywację do nauki i ułatwiają nauczycielom przygotowywanie angażujących materiałów2.

Prosta, intuicyjna obsługa

Wszystkie nasze interaktywne rozwiązania edukacyjne są wyposażone w szereg opcji podłączenia, które zapewniają szybką konfigurację i prostą obsługę, a kompleksowy zestaw funkcji i aplikacji sprawia, że udostępnianie informacji jest łatwe i przyjemne. Urządzenia zapewniają wiele różnych możliwości komunikacji — od szybkiego łączenia się z komputerami uczniów po bezprzewodowy dostęp do smartfonów i tabletów — dzięki czemu skuteczniej przyciągają uwagę odbiorców i zwiększają ich zaangażowanie w naukę.

Zachęta do krytycznego myślenia

W porównaniu do tradycyjnych metod nauczania interaktywnie rozwiązania edukacyjne zapewniają więcej sposobów na zaciekawienie wszystkich uczestników zajęć i rozwijanie umiejętności analitycznych. Uczniowie mogą odpowiadać na pytania zamknięte, głosować w ankietach lub wyrażać opinie za pomocą tabletów, laptopów lub smartfonów, a wyniki będą od razu widoczne na ekranie. Osobisty wymiar interakcji i pewien stopień anonimowości odpowiedzi pomagają zachęcić do dyskusji wszystkich członków grupy, szczególnie w większych klasach.

Rozwijanie umiejętności technologicznych

Niezależnie od branży umiejętność korzystania z nowych technologii odgrywa kluczowe znaczenie we współczesnym miejscu pracy. Interaktywne produkty pomagają uczniom i nauczycielom rozwijać potrzebne zdolności podczas omawiania głównego materiału na lekcjach. Dzięki wyświetlaczom firmy Epson uczestnicy zajęć chętniej wykonują wspólnie kreatywne zadania i dzielą się wynikami na dużym ekranie, a jednocześnie uczą się obsługi komputerów i poznają technologie projektorów i łączności bezprzewodowej.

Nawiązywanie współpracy

Bezproblemowa interaktywna prezentacja

Tryb nanoszenia notatek bez użycia komputera zapewnia natychmiastowy dostęp do funkcji tablicy bez utraty koncentracji. Użytkownik może bezpośrednio zarządzać podłączonym wizualizerem z poziomu projektora.

Więcej opcji podłączania

Liczne wejścia HDMI umożliwiają podłączenie do projektora komputerów, odtwarzaczy DVD, wizualizerów i innych urządzeń. Nowy wyświetlacz, zapewniający dostęp do najważniejszych funkcji i elementów sterujących projektora, pozwala szybko zmieniać źródła sygnału wejściowego bez przerywania zajęć. Z kolei opcjonalna łączność Wi-Fi sprawia, że użytkownik nie musi przejmować się długością kabla i ma pełną swobodę poruszania się podczas prezentacji.

Inspiracja poprzez zaangażowanie

Możliwość pisania i rysowania oraz dodawania uwag i odpowiedzi bezpośrednio na ekranie otwiera nowy wymiar nauczania. Nowe interaktywne pióra są wygodniejsze w obsłudze, mają twardą lub miękką końcówkę i zapewniają trzykrotnie dłuższy czas pracy baterii. Niektóre projektory można nawet obsługiwać dotykowo, co jeszcze bardziej ułatwia ich użytkowanie.

Wielu aktywnych uczestników

Funkcja Multi-PC pozwala nawet 50 osobom uczestniczącym w zajęciach wymieniać między sobą treści z różnych komputerów. Korzystając z funkcji moderatora, nauczyciel może łatwo wybrać nawet cztery osoby naraz i jednocześnie wyświetlić na ekranie treści pobrane z ich komputerów.

Interaktywna prezentacja na dużą skalę

Zestawienie obrazu wyświetlanego przez dwa bezproblemowo współpracujące ze sobą projektory umożliwia utworzenie jednego ogromnego, wyjątkowo szerokiego, interaktywnego ekranu. Dzięki współpracy wielu ekranów na całej powierzchni obrazu można korzystać z funkcji interaktywnych.

Dwa ekrany na jednym

Funkcja dzielenia ekranu, która umożliwia jednoczesne wyświetlanie na ekranie materiałów z dwóch różnych źródeł (na przykład planu lekcji z komputera i obrazu lub filmu wideo z wizualizera), pozwala pogłębić proces nauczania.

Rozmiar obrazu ma znaczenie

58% uczniów nie jest w stanie odczytać wszystkich treści na monitorze o przekątnej 70 cali3

 

Większy rozmiar ekranu przekłada się na lepszą widoczność i czytelność — nawet z drugiego końca pomieszczenia. Ponadto projektory Epson wyróżniają się łatwością podłączania, obsługi, a także montażu: dla porównania typowy 70-calowy płaski monitor waży 73 kg, a wyświetlacz Full HD WUXGA EB-696Ui — zaledwie 8,3 kg.

 
Epson projecion
Flat panel
60-calowy monitor
Obraz o przekątnej do 100 cali z projektora Epson
No reflection

Brak refleksów

W przypadku wielu płaskich monitorów o błyszczących ekranach odbicia światła sztucznego lub naturalnego mogą utrudniać odczytanie wyświetlanych treści. Problem ten nie dotyczy projektorów Epson, które wyświetlają treści bezpośrednio na ścianie lub tablicy. Obraz jest przy tym wystarczająco jasny, by można było z niego korzystać w świetle dziennym bez utraty czytelności.

Wyświetlacz płaskoekranowy
Projektor
Unrestricted viewing

Nieograniczona widoczność

Niektóre wyświetlacze płaskoekranowe mają ograniczone kąty widzenia, co utrudnia oglądanie wyświetlanego obrazu osobom siedzącym z boku. Nie dotyczy to projektorów Epson, które nie posiadają takich martwych punktów, dzięki czemu każdy może wyraźnie widzieć wyświetlane materiały.

Wyświetlacz płaskoekranowy
Projektor
Gentle on the eye

Delikatne dla oczu

Na obrazie oglądanym z bliska przez dłuższy czas (np. podczas wykładów lub interaktywnej pracy w grupach) na płaskoekranowych wyświetlaczach RGB może być widoczna pikselizacja, która naraża oczy na dodatkowe zmęczenie. Projektory odznaczają się mniejszą pikselizacją niż wyświetlacze płaskoekranowe, a automatyczne dopasowanie jasności sprawia, że wyświetlany przez nie obraz można oglądać komfortowo przez dłuższy czas.

Znajdź rozmiar obrazu dopasowany do Twojej sali lekcyjnej

Nasz interaktywny kalkulator pozwala obliczyć, który rozmiar obrazu dla projektora będzie najlepiej dopasowany do wymiarów pomieszczenia, jego układu i liczby miejsc siedzących.

PRZEJDŹ DO NARZĘDZIA

Oferta produktów

Kontakt

Aby dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach firmy Epson do interaktywnej nauki, wpisz poniżej swoje dane, a przedstawiciel firmy Epson skontaktuje się z Tobą.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Chcę otrzymywać wiadomości e-mail z informacjami o produktach Epson, aktualnych promocjach, ofertach specjalnych oraz wydarzeniach.
Kontrola bezpieczeństwa

Pomoże nam to potwierdzić, że jesteś człowiekiem, a nie maszyną wysyłającą spam.

Pola oznaczone symbolem * są wymagane.

  1. Na podstawie wyników z czwartego kwartału 2016 r. dotyczących regionu EMEAR.
  2. Wei W.J. i Lee L.C., 2013 r.
  3. Na podstawie wiodącego modelu klasowego monitora o przekątnej 70 cali z obrazem w rozdzielczości 4K (wyniki sprzedaży w egzemplarzach z wyłączeniem sprzedaży dla hoteli według danych od dystrybutorów PMA na obszarze Ameryki Północnej w okresie od stycznia do września 2015 roku) na przestrzeni o wymiarach 6,7 m szerokości na 8,2 m długości zaaranżowanej na środowisko sali lekcyjnej. Podczas przepisywania sześciu krótkich informacji z wyświetlanych slajdów 58% uczniów i studentów w wieku 12–22 lat odczytało błędnie co najmniej jedną z nich. Na podstawie amerykańskich badań przeprowadzonych przez firmę Radius Research, kwiecień 2016 r.
Kontakt

Pomiń