PROJEKTORY EPSON — IDEALNY WYBÓR DLA ZRÓWNO­WAŻONEGO ROZWOJU IT

TCO CERTIFIED

Spełnianie aktualnych potrzeb bez negatywnego wpływu na przyszłe pokolenia

TCO Certified to wiodąca na świecie certyfikacja urządzeń elektronicznych w zakresie zrównoważonego rozwoju, która powstała 25 lat temu. Kryteria obejmują społecznie odpowiedzialną produkcję, ekologię, zdrowie i bezpieczeństwo użytkownika oraz ergonomiczną budowę. W przypadku projektorów brany jest także pod uwagę specjalny pomiar rozmiaru obrazu TCO Certified w celu określenia optymalnego zalecanego rozmiaru obrazu dla poszczególnych modeli.

Wszystkie kryteria zostały określone z perspektywy cyklu życia produktu, który obejmuje produkcję, okres stosowania produktu oraz jego utylizację lub przywracanie po awarii. Urządzenia przechodzące proces certyfikacji oraz zakłady, w których są one produkowane, są niezależnie weryfikowane pod kątem zgodności z przepisami oraz inicjatyw firmy dotyczących zrównoważonego rozwoju. Certyfikat TCO jest przyznawany w ośmiu kategoriach produktów, w tym komputerów, projektorów i wyświetlaczy. TCO Certified to oznakowanie ekologiczne typu I zgodne z normą ISO 14024.

TCO Certified pomaga konsumentom i producentom zmniejszyć ryzyko środowiskowe i społeczne oraz pomaga podjąć konkretne kroki w kierunku bardziej zrównoważonego cyklu życia urządzeń elektronicznych.

Pełną listę certyfikowanych modeli można znaleźć na stronie www.tcocertified.com

Produkcja/przemysł

Zbiór kryteriów TCO Certified został opracowany pod kątem zrównoważonego rozwoju w ciągu całego cyklu życia produktu: produkcji, okresu eksploatacji oraz utylizacji.

Kryteria weryfikacyjne TCO Certified

Sprawdzenie przez niezależną organizację produktu, zakładu i właściciela marki pod kątem zgodności z przepisami, zarówno przed procesem certyfikacyjnym, jak i po jego zakończeniu.

1. Przed procesem certyfikacyjnym

Sprawdzenie zgodności z przepisami według kryteriów przed certyfikacją produktu

Aplikacja

Właściciel marki wnioskuje o certyfikat TCO Certified

2. Po procesie certyfikacyjnym

Coroczna weryfikacja certyfikowanych produktów

Projektory Epson i środowisko

Projektory Epson zostały tak zaprojektowane, aby zmniejszały wpływ firm na środowisko naturalne i zużywały jak najmniej energii zarówno podczas wyświetlania obrazów, jak i w czasie bezczynności. Podstawowa konstrukcja zapewnia wydajność energetyczną, zaś w menu ECO dostępne są różne opcje oszczędzające energię. Kiedy projektor nie wyświetla obrazów, tryb bardzo niskiej jasności zmniejsza pobór mocy.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze projektory uzyskały certyfikat TCO Certified. Dążenie do osiągania najwyższych standardów jakości oznacza, że w firmie Epson mamy bezpośrednią kontrolę nad wieloma procesami produkcyjnymi. Dzięki temu możemy łatwiej kontrolować metody pracy na przestrzeni całego cyklu produkcyjnego, od stworzenia produktu, aż po jego dostawę. Ponadto pragniemy tworzyć wydajne energetycznie produkty o niewielkich rozmiarach, które mają minimalny wpływ na środowisko, a przy tym zapewniają świetną wydajność.

Henning Ohlsson, dyrektor działu odpowiedzialności społecznej i biznesowej w firmie Epson

Chcesz wiedzieć więcej?

Porozmawiaj z jednym z naszych pracowników, aby dowiedzieć się, w jaki sposób obniżyć koszty i pracować wydajniej.