ROZMIAR OBRAZU
MA ZNACZENIE

Dzięki firmie Epson zobaczysz więcej zawartości i więcej szczegółów.

OBEJRZYJ WIDEO POBIERZ BROSZURĘ

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze ekranu?

Wybierając technologię wyświetlania obrazu dla swojej instytucji, musisz wziąć pod uwagę wiele czynników. Jedno z pierwszych pytań, jakie musisz sobie zadać, to: czy potrzebuję projektora wielofunkcyjnego, białej tablicy czy monitora?

Uzyskanie optymalnej jakości obrazu oraz odpowiedniej widoczności ma krytyczne znaczenie zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów — aby wszyscy jak najlepiej wykorzystali czas lekcyjny. Jedną z zalet projektorów firmy Epson jest to, że umożliwiają one skalowanie rozmiaru ekranu, aby dostosować obraz do najróżniejszych pomieszczeń.

Odpowiedni rozmiar dla optymalnej widoczności

Wszystko zaczyna się od dopasowania rozmiaru ekranu do pomieszczenia. Ten z pozoru prosty wybór ma ogromne znaczenie — wyświetlane treści powinny być wyraźne, aby uczniowie mogli się angażować. Jednocześnie lekcje muszą odbywać się z zachowaniem odpowiednich standardów bezpieczeństwa. Dzięki swojej skalowalności i możliwości dopasowania do każdego pomieszczenia projektory Epson znacznie ułatwiają podjęcie tej decyzji.

Projektor Epson Monitor
Rozmiar Rozmiar obrazu
(przekątna)
Skalowalny rozmiar ekranu do 500"1 Średni rozmiar interaktywnego wyświetlacza płaskoekranowego to 65" – 69"2
Regulowany rozmiar Skalowalny Stały

Wybór rozmiaru ekranu

Praca na komputerze ze zbyt małym ekranem nie jest wcale komfortowa —wpływa negatywnie na oczy i jakość wyświetlanych treści.

Z tego samego powodu potrzebujesz ekranu o rozmiarze odpowiadającym wielkości pomieszczenia, w którym odbywają się spotkania. Dlatego projektory Epson wyświetlają obraz o właściwościach spełniających standardy bezpieczeństwa wyznaczone dla monitorów biurkowych o podobnych charakterystykach. (Dyrektywa UE 90/270/EES – urządzenia wyposażone w monitory ekranowe)

Skalowalność rozmiaru ekranu i funkcjonalność projektorów Epson oznaczają, że łatwo zapewnić, by wyświetlany obraz — oglądany z odpowiedniej odległości — nie był zbyt mały, miał odpowiednio wysoką jakość i był wyraźny. W ten sposób wszyscy będą mieli identyczną szansę przyswojenia wiedzy i brania aktywnego udziału w zajęciach.

Znajdź rozmiar obrazu idealnie pasujący do pomieszczenia, w którym odbywają się Twoje spotkania.

Nasz interaktywny kalkulator pozwala obliczyć, który rozmiar obrazu dla projektora będzie najlepiej dopasowany do wymiarów pomieszczenia, jego układu i ilości miejsc siedzących.

AKCEPTOWALNA ODLEGŁOŚĆ OD PATRZĄCEGO3 DLA 300" OBRAZU WYŚWIETLANEGO PRZEZ PROJEKTOR TO 14.2m

Twoja przeglądarka nie obsługuje plików tagów canvas HTML5.

UKŁAD POMIESZCZENIA

WYMIARY POMIESZCZENIA (W METRACH) Szerokość:    Długość: Nieobsługiwany rozmiar pomieszczenia

LICZBA MIEJSC SIEDZĄCYCH

84"
50"84"
300"
50"500"

Wybór właściwego rozwiązania

Uzyskanie optymalnego rozmiaru ekranu oznacza odwzorowanie warunków korzystania z własnego monitora dla wszystkich uczniów w klasie, nawet tych najbardziej oddalonych od ekranu.

Według badania ostrości wzroku z wykorzystaniem tablic Snellena, aby obraz miał ten sam rozmiar, gdy jest oglądany z odległości dwukrotnie większej, musi mieć dwa razy większą wysokość lub czterokrotnie większą powierzchnię.

POBIERZ ULOTKĘ

Zoptymalizowana współpraca

Oprócz znakomitej jakości wyświetlanego obrazu projektory Epson zaprojektowano z myślą o łatwej integracji z istniejącymi systemami. Dzięki rozwiązaniom Epson dla branży edukacyjnej możesz przygotowywać elastyczne i dynamiczne lekcje, wykłady i seminaria oraz ujednolicisz komunikację, aby zapewnić swobodny przepływ informacji pomiędzy urządzeniami.

Zapisywanie, udostępnianie i drukowanie

Bezprzewodowa projekcja z urządzeń mobilnych

Notowanie z niezrównaną precyzją

Wykłady w formie wysokiej jakości wideokonferencji

Jakość, którą łatwo zauważyć

Automatyczna regulacja jasności to funkcja projektorów Epson wykrywająca poziom światła w pomieszczeniu i dopasowująca do niego jasność obrazu, dzięki czemu treści wyświetlane są bez zbędnych refleksów.

Ciemne pomieszczenie
Jasne pomieszczenie

Niektóre wyświetlacze płaskoekranowe mają ograniczone kąty widzenia, co utrudnia oglądanie wyświetlanego obrazu osobom siedzącym z boku sali. Nie dotyczy to jednak projektorów Epson, które nie posiadają martwych punktów, dzięki czemu każdy może z łatwością oglądać wyświetlane materiały.

Monitor
Projektor Epson

Na obrazie oglądanym z bliska przez dłuższy czas (np. podczas wykładów lub interaktywnej pracy w grupach) na monitorach RGB może być widoczna pikselizacja, co może narażać oczy na dodatkowe zmęczenie. Projektory odznaczają się mniejszą pikselizacją niż monitory, a automatyczne dopasowanie jasności sprawia, że wyświetlany przez nie obraz można oglądać komfortowo przez dłuższy czas.

Monitor
Projektor Epson

Skontaktuj się z nami

Aby dowiedzieć się więcej o projektorach firmy Epson, wpisz poniżej swoje dane, a przedstawiciel firmy Epson się z Tobą skontaktuje.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Chcę otrzymywać informacje e-mailem o produktach Epson, aktualnych promocjach, ofertach specjalnych oraz wydarzeniach.
Kontrola bezpieczeństwa

Pomoże nam to potwierdzić, że jesteś człowiekiem, a nie maszyną wysyłającą spam.

Pola oznaczone symbolem „*” są wymagane.

  1. Rozmiar ekranu do 500" w oparciu o projektory instalacyjne Epson
  2. Źródło: Futuresource Q415 – Western Europe - Corporate Flat Panels
  3. Dzięki akceptowalnej odległości od ekranu wrażenia zbliżone będą do oglądania obrazu na standardowym monitorze biurkowym.
    Współczynnik proporcji obrazu dla ekranów o rozmiarze mniejszym niż 80 cali z założenia wynosi 16:9, współczynnik proporcji obrazu dla ekranów o rozmiarze 80 cali i więcej z założenia wynosi 16:10.

Dlaczego rozmiar ekranu ma znaczenie?

Tylko dobrze widoczne prezentacje są interesujące i efektywne. Oglądający powinien móc skupić się na tym, co jest widoczne na ekranie. Ważne jest też, aby prezentacja nie męczyła wzroku. Dzięki wiedzy o tym, jak osiągnąć doskonały rozmiar obrazu, możemy sprawić, że każda prezentacja będzie wyraźna i łatwa w odbiorze.

Jakie to uczucie?

Projekcję, która jest bezpieczna dla oczu i łatwa w odbiorze, osiąga się poprzez symulację wytycznych dla standardowych monitorów biurkowych. Dla urządzeń wyposażonych w monitory ekranowe wytyczne te zawarte są w dyrektywie UE 90/270/EEC. Można je powielić przy określaniu rozmiaru rzutu ekranowego. Pozwala to stworzyć tak samo wygodne warunki oglądania, do jakich są przyzwyczajeni użytkownicy komputerów stacjonarnych, dzięki czemu zawartość jest wyraźnie widoczna i nie męczy wzroku. Należy pamiętać, że rzut obrazu jest inaczej odbierany przez widza w zależności od jego położenia w pomieszczeniu. Przy obliczaniu właściwego rozmiaru obrazu trzeba brać pod uwagę osobę siedzącą najdalej od ekranu.

Zbadaj wzrok

Jak więc dobrać odpowiedni rozmiar ekranu do prezentacji? Tablica Snellena jest powszechnie znanym testem ostrości wzroku używanym przez optyków. Osoba o doskonałym wzroku będzie w stanie dostrzec wyraźnie wszystkie litery na tablicy z odległości 6 metrów. Według badania ostrości wzroku z wykorzystaniem tablic Snellena, aby obraz miał ten sam rozmiar, gdy jest oglądany z odległości dwukrotnie większej, musi mieć dwa razy większą wysokość lub czterokrotnie większą powierzchnię. Wiedza o tych zależnościach pozwala dostosować rozmiar obrazu projektora w celu zapewnienia wyrazistego obrazu.

ZBADAJ WZROK

Wybór właściwego rozwiązania

Uzyskanie optymalnego rozmiaru ekranu oznacza odwzorowanie warunków korzystania z własnego monitora dla wszystkich uczniów w klasie, nawet tych najbardziej oddalonych od ekranu.

Według badania ostrości wzroku z wykorzystaniem tablic Snellena, aby obraz miał ten sam rozmiar, gdy jest oglądany z odległości dwukrotnie większej, musi mieć dwa razy większą wysokość lub czterokrotnie większą powierzchnię.

Jak to działa?

Stworzyliśmy ten kalkulator w taki sposób, aby wszystkie powyższe czynniki były brane pod uwagę w obliczeniach. Dzięki temu dobierzesz najlepszy rozmiar ekranu. Wystarczy podać układ i rozmiar pomieszczenia oraz liczbę widzów. Używając suwaków, możesz określić potrzebny rozmiar obrazu.

Nasze projektory mogą być dostosowane do różnych pomieszczeń i widowni o różnej wielkości, dzięki czemu zawsze zapewniamy wygodny w odbiorze, wyrazisty obraz. To opłacalne rozwiązanie, które sprosta zarówno obecnym, jak i przyszłym wyzwaniom, nawet jeśli zmienią się wymogi wobec obrazu. Dzięki łatwym w odbiorze prezentacjom widownia będzie bardziej zaangażowana, a Ty osiągniesz swoje cele w produktywny sposób.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI